PDA

View Full Version : یادگیری برنامه نویسی از پایه

rezaamini46
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 20:33 عصر
باعرض سلام ببخشیید استاتید محترم در مورد برنامه نویسی میخواستم اینکار رو بکنم میخوام برنامه نویسی رو از پایه تا حرفه ای یاد بگیرم ولی خودم میخوام بشینم زحمت بکشم و یاد بگیرم میخوام از اول اول دوباره شروع کنم میخوام ابتدا کتاب الگوریتم و فلوچارت شهر یار رسولی و کتاب الگوریتم و فلوچارت بهرام جباریه رو بخونم و بعدش کتاب معما های الگوریتمی آقای قدسی و بعدش کتاب مسئله های الگوریتمی آقای قدسی رو بخونم و بعدش بشینم کتاب ساختار داده و مبانی الگوریتم قدسی و بعدش کتاب طراحی الگوریتم نیپولیتان رو و بعدش کتاب کورمن و بعدش کتاب نقیعب زاده رو بخونم و بعدش (برنامه نویسی رو شروع کنم) کتاب سی شارپ دایتل دایتل ( به زبان فارسی ) رو بخونم یا کتاب هاشمیان یا کتاب جان شارپ ( ترجمه ی احمد پهلوان تفتی ) رو بخونم و بعدش بشینم فقط پروژه و مثال و...... حل کنم .و اگر کتاب شی گرایی دارید معرفی کنید. و اگر ممکنه بهم بگید برای هر یک از اینها چقدر وقت بزارم میدونم تا همه ی این مراحل رو طی کنم باید یک یا دو سالی وقت بزارم .
به نظر تون این کاری که میخوام بکنم خوبه یا نه و اگر پیشنهاد دیگه ای دارید بفرمایید باتشکر

daneshjo90
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 20:40 عصر
با سلام

به نظر من خوبه کتاب خوندن ولی نه دگ تا این حد

به نظرم تو میخوای کتاب خونی یاد بگیری تا برنامه نویسی (شوخی):لبخند:

اما از شوخی بگذریم خوبه

برات آروزی موفقیت دارم
ولی اگه میتونی کنار سی شارپ Asp.net و پایگاه داده (Oracel, SQL) رو هم یاد بگیر

هر فصل از کتاب رو خوندی سعی کن براش مثال حل کنی

اگه میخوای برنامه نویسی رو حرفه ای یاد بگیری هیچ کاری به جز تمرین و تمرین و تمرین تاثیر گزار نیست

بازم دوستان و اساتید نظرات خودشون رو بگن

موفق باشی

مهرداد صفا
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 21:05 عصر
سلام
تصمیم جدی برای یادگیری به صورت منظم و مرتب با مطالعه که خیلی خوبه. در مورد عناوینی که ذکر کردید اطلاعات زیادی ندارم ولی حتی اگر مطالب موازی هم داشته باشند باز هم تاکید و تکرار باعث تقویت و پایداری آموخته ها میشود. ولی مساله ای که ممکنه پیش بیاد، مساله زمان است، به نظر من اگر خواستید استفاده بهینه تر از وقتتون بکنید کمی از موارد تئوری و الگوریتمها کم کنید و به زمانی که برای مسائل عملی که نیاز به تمرین هم دارند، اضافه کنید.

rezaamini46
پنج شنبه 05 بهمن 1391, 21:25 عصر
ببخشیید اگر بخوام پایگاه داده ی اسکیو سرور یاد بگیرم از روی چه کتابی بخونم و چه مولفی باشتکر

rezaamini46
جمعه 06 بهمن 1391, 20:00 عصر
کسی نیست جواب بده

daneshjo90
جمعه 06 بهمن 1391, 20:29 عصر
با سلام
از اینترنت جستجو کنی کتاب های زیادی هستن

فقط یه زحمت به خودت بده و تو گوگل سرچ بزن

اگه حوصله تایپ نداری اینو کپی کن

کتاب مرجع آموزش Sql server 2008 ,2012

موفق باشی

rezaamini46