PDA

View Full Version : سوال: بهترین راه برای Hiden کردن فایل

m2011kh
جمعه 06 بهمن 1391, 19:12 عصر
سلام به همه دوستان و اساتید محترم.
من همیشه با دستور Setattr فایل هامو hiden میکردم و بعض اوغات که نمیخواستم با کاربر با رفتن به Folder Option بره و کارم خراب بشه هم فایل رو VbSystem میکردم و هم هیدن ولی بازم این فقط کار رو برای کاربر های خیلی خیلی مبتدی سخت میکرد و اگه طرف یکم سرش میشد باز میرفت تو فولدر آپشن و دیده نشدن فایل های سیستمی رو هم غیر فعال میکرد.

حالا میخوام ببینم دوستان راهی دارن که بشه فایل رو هیدن کرد و کاربر با تنظیمات ویندوز نتونه اون ها رو ببینه.
در واقع بهتیرن راه برای این کار اونم با کد نویسی چون در حین کار برنامه لازمه برخی فایل ها رو هیدن کرد.

،قط یه سوال دیگه مونده و که جوابشم میدونم ولی میخوم مطمئن بشم.اونم این که تو پروژه ام اگه از کنترل های معمولی استفاده کنم تو ویندوز های دیگه که ویبی نصب نیست یا ویندوز 7 یا 8 دیگه نیاز به کار اضافی لازم نیست و دیگه کنترل های پیشفرض لازم به رجیستر نیست(کنترل هایی مثل Timer & label و ...)

از راهنمایی هاتون ممنون میشم.
MMD

حمید محمودی
جمعه 06 بهمن 1391, 21:13 عصر
در واقع بهتیرن راه برای این کار اونم با کد نویسی چون در حین کار برنامه لازمه برخی فایل ها رو هیدن کرد.
بستگی به کار شما داره؛ اگه فایل هاتون حجم بالایی نداره میتونید مثلا هنگام ذخیره کردن، بصورت RAR و همراه با password ذخیره کنید (در کنار system hiden)؛ یا مثلا حتی فایل رو Encrypt کنید با کلیدی که توسط خود برنامه تعریف میشه و ....

یه سوال دیگه مونده و که جوابشم میدونم ولی میخوم مطمئن بشم.اونم این که تو پروژه ام اگه از کنترل های معمولی استفاده کنم تو ویندوز های دیگه که ویبی نصب نیست یا ویندوز 7 یا 8 دیگه نیاز به کار اضافی لازم نیست و دیگه کنترل های پیشفرض لازم به رجیستر نیست(کنترل هایی مثل Timer & label و ...)
نه لازم نیست؛ البته در حالت کلی باید VB6 Runtime روی سیستم نصب باشه؛ چون MSVBVM60.dll یک نیاز ضروری برای برنامه های نوشته شده با این زبان بحساب میاد.

m2011kh
جمعه 06 بهمن 1391, 21:22 عصر
هدف اصلیم اینه که نتونه ویرایش و حذفش کنه.

فایل های RAR درسته نمیتونه ویرایشش کنه ولی میتونه پاک کنه.
و نمیتونم از RAR استفاده کنم چون تغریبا برنامه من از زمان روشن شدن سیستم تا زمان خاموش شدنش این فایل رو باز نگه میداره و مدام ویرایشش میکنه.

ممنون
MMD

حمید محمودی
جمعه 06 بهمن 1391, 21:37 عصر
یکی از بهترین کارها اینه که؛ یک برنامه کوچیک بصورت سرویس بنویسید که اون فایل رو Lock کنه، که نه بشه خوندش نه بشه پاکش کرد؛ بعد هم برنامه تون طبق روال خاصی که خودتون تعریف میکنید پسوردی به اون سرویس پاس میده که بتونه اجازه دسترسی به فایلتون رو به برنامه تون بده

m2011kh
جمعه 06 بهمن 1391, 21:44 عصر
ممنون.
با این که اطلاعاتم در مورد سرویس ها خیلی کمه ولی بازم روش خوبی به نظر میرسه.

بازم اگه منبعی درمورد ایجاد سرویس داشتید ذکر کنید ممنون میشم.
خودم هم مگیردم.فقط تا جایی که میدونم اطلاعاتی که سیستم به برنامه ما برای پردازش در حالت نرمال ارسال میکنه در حالت سرویس فرق میکنه.

بازم ممنون.
MMD

SlowCode
جمعه 06 بهمن 1391, 22:42 عصر
ممنون.
با این که اطلاعاتم در مورد سرویس ها خیلی کمه ولی بازم روش خوبی به نظر میرسه.

بازم اگه منبعی درمورد ایجاد سرویس داشتید ذکر کنید ممنون میشم.
خودم هم مگیردم.فقط تا جایی که میدونم اطلاعاتی که سیستم به برنامه ما برای پردازش در حالت نرمال ارسال میکنه در حالت سرویس فرق میکنه.

بازم ممنون.
MMD
سلام
در مورد سرویس ها آقای جمشیدی آموزشش رو توی این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?380271-%D8%A8%D8%AD%D8%AB%D8%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%D8%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D8%A7%D9%86.%D8%AA%DB%8C) گذاشته.
ولی یه راه ساده اینه که اون فایل رو به به صورت Lock بازش کنی.
میتونی با این کد فایل رو باز کنی و قفل کنی:
Open "C:\a.txt" For Output Lock Read Write As #1

فقط Close رو نباید بنویسی. به نظرم اگه با سرویس درگیر نشی بهتره. چون یه مسئله ساده است.

حالا اگه کد بد سکتور رو هم گیر بیاری خوبه. البته اگه واسه vb6 گیر بیاری:گیج:
اگه زبان سی رو بلدی توی نت کدش هست پیداش کن و از سی کمک بگیر.

Mr'Jamshidy
جمعه 06 بهمن 1391, 23:12 عصر
من میتونم کمکتون کنم که به سکتور ها دسترسی پیدا کنید اما در مورد بد سکتور چیزی پیدا نکردم

اگه میدونید چطور میشه یک سکتور رو بد سکتور معرفی کرد بگید که من هم خیلی لازم دارم

شما هم اگر میخوای کسی به اون اطلاعات دسترسی نداشته باشه میتونی از همین سکتور بازیا استفاده کنی اما باید یک جوری همون Write اون سکتور رو ببندی
چون ویندوز فایل جدید که میریزه اونجا ممکنه روی اون سکتور بنویسه و فاتحه اون سکتور رو بخونه که باز هم من اینم بلد نیستم خیلی هم دنبالش گشتم ها ولی انگار اصلا این موضوع به درد کسی نمیخوره

اگر نرم افزاری چیزی دارین که بد سکتور ایجاد میکنه معرفی کنید من روش کار کنم

Hashemvp
شنبه 07 بهمن 1391, 06:02 صبح
من میتونم کمکتون کنم که به سکتور ها دسترسی پیدا کنید اما در مورد بد سکتور چیزی پیدا نکردم

اقای جمشیدی شما ک میدونی چطور میشه ب سکتور ها دسترسی داشت لطفا توی ی تاپیک در موردش توضیح بدید یا حداقل ی سورس نمونه بذارید خیلی عالی میشه

m2011kh (http://barnamenevis.org/member.php?187796-m2011kh) دوست عزیز بجز هیدن کردن سیستمی میتونی از روش ایجاد فایل های تصادفی استفاده کنی
ک خیلی هم ساده است و فقط برنامه خودت میتونه از اون فایل استفاده کنه هم قابلیت خواندن داره هم نوشتن.

امیدوارم این روش بهت جواب بده

این روش جواب نداد بهتره خیلی برنامه رو پیچیده نکنی از انکریپت متن استفاده کن و خوندن و نوشتن داخل اون فایل رو از این روش استفاده کن مطمئن تر هم هست
دیگه نیازی ب سرویس و هیدن کردن و سکتور بازی نداری چون فایلت هم باز بشه
انگریپت شده متنش

موفق باشید

Mr'Jamshidy
شنبه 07 بهمن 1391, 08:05 صبح
اقای جمشیدی شما ک میدونی چطور میشه ب سکتور ها دسترسی داشت لطفا توی ی تاپیک در موردش توضیح بدید یا حداقل ی سورس نمونه بذارید خیلی عالی میشه

m2011kh (http://barnamenevis.org/member.php?187796-m2011kh) دوست عزیز بجز هیدن کردن سیستمی میتونی از روش ایجاد فایل های تصادفی استفاده کنی
ک خیلی هم ساده است و فقط برنامه خودت میتونه از اون فایل استفاده کنه هم قابلیت خواندن داره هم نوشتن.

امیدوارم این روش بهت جواب بده

این روش جواب نداد بهتره خیلی برنامه رو پیچیده نکنی از انکریپت متن استفاده کن و خوندن و نوشتن داخل اون فایل رو از این روش استفاده کن مطمئن تر هم هست
دیگه نیازی ب سرویس و هیدن کردن و سکتور بازی نداری چون فایلت هم باز بشه
انگریپت شده متنش

موفق باشید

همونطور که دوستمون گفت میتونه فایت رو RAR کنه اما در این حالت کاربر میتونه فایل رو حذف کنه
ایشون میخواد که کاربر نه بتونه به محتوای فایل دسترسی داشته باشه نه بتونه اون رو ببینه و نه حذف کنه

این حالت زمانی به وجود میاد که شما بتونی سکتور ها رو سیخ بزنی

--------

شما بزار فعلا این تاپیک سرویس ها کامل بشه و به نتیجه برسه بعد میریم سر وقت سکتور و ترک و ...

Hashemvp
شنبه 07 بهمن 1391, 08:58 صبح
همونطور که دوستمون گفت میتونه فایت رو RAR کنه اما در این حالت کاربر میتونه فایل رو حذف کنه
ایشون میخواد که کاربر نه بتونه به محتوای فایل دسترسی داشته باشه نه بتونه اون رو ببینه و نه حذف کنه

این حالت زمانی به وجود میاد که شما بتونی سکتور ها رو سیخ بزنی

--------

شما بزار فعلا این تاپیک سرویس ها کامل بشه و به نتیجه برسه بعد میریم سر وقت سکتور و ترک و ...
حواسم ب پاک کردن فایل نبود:لبخند:
اقا جمشیدی حالا شما تاپیکو بزن اون مقداری ک میدونی بگو باقی بچه ها هم شاید بدونن ی وقت دیدی تاپیک سکتور زودتر از سرویس بسته شد:لبخند:
موفق باشید

m2011kh
شنبه 07 بهمن 1391, 13:03 عصر
از همه دوستان ممنونمم همه مشکلاتم مرتفع شده به غیر از اینکه کاربر فایل رو میتونه پاک کنه.
بازم از راهنمایی های همه دوستان ممنون.
MMD