PDA

View Full Version : طریقه درست کردن لینک های ثابت aspx

Ehsan Rafsanjani
یک شنبه 16 بهمن 1384, 22:01 عصر
البته ممکنه این سوال تکراری باشه ولی من توی این بخش جوابی پیدا نکردم
چه حوری میتونم توی یه سایت خبری لینک های ثابت درست کنم یعنی به ازای هر خبری که به وسیله ادمین به دیتا بیس اضافه می شه صفحه نمایش دهنده اون به طور اتومات ایجاد بشه
مثلا سایت حامد بنایی رو نگاه کنین به اضای هر مطلب یه لینک ثابت هم داره
http://www.hamedbanaei.com

Behrouz_Rad
یک شنبه 16 بهمن 1384, 22:47 عصر
حامد بنایی برنامه نویس ماهریه فقط اگر سایتش رو کمی بیشتر با فایرفاکس سازگار کنه، ملتی به جونش دعا می کنن!
و اما....
قضیه ی لینک های ثابت به میل برنامه نویس بر میگرده (شاید کلاس کاری رو بالا می بره!!!)
اگر به سورس یکی از صفحات لینک ثابت حامد بنایی نگاهی بندازی، در Action فرم، خط زیر رو می بینی:

action="../posthandlerfa.aspx?postid=247"

در حقیقت، هیچکدوم از این صفحات از قبل وجود ندارن و به وسیله ی صفحه ی posthandlerfa.aspx در زمان اجرا ایجاد میشن!
این ایجاد صفحه، با مقدار ID ای که به اون صفحه پاس داده میشه انجام میگیره.
در خط فوق، آی دی پست مورد نظر، 247 هست.
رکوردی که آی دی اون 247 هست به صفحه ی posthandlerfa.aspx پاس داده میشه و این صفحه، یک صفحه ی جدید (که نامش همراه با رکورد در DB ذخیره شده) رو ایجاد می کنه.
این صفحه می تونه، HTML یا aspx با هر فرمت قابل نمایش دیگه ای توسط مرورگر باشه.

موفق باشید.

Ehsan Rafsanjani
یک شنبه 16 بهمن 1384, 23:42 عصر
ممنون از راهنمایی تون (یعنی این آقا حامد ما رو یه جوری سر کار گذاشته؟؟؟؟!!!)
ولی در هر صورت من هدفم از گذاشتن این تاپیک بدست آوردن راهی که دیتا بیس دیگه استفاده نشه
مثلا کاری که سایت cnn انجام داده، الیته می دونم این کار با xml انجام می شه ولی من دنبال یه راه آسون تر می گشتم مثلا همین راه که به ازای هر خبر یک فایل aspx درست بشه !!

Farhad.B.S
دوشنبه 17 بهمن 1384, 11:43 صبح
تولید این صفحات هم زیاد پیچیده نیست.
در صورتیکه نوع خروجیتون فایلهای استاتیک html باشه، معمولا لازمه تا یک فایل که Template صفحه داخلشه وجود داشته باشه و بر اساس اون و مشخصات خبر ها فایل html نهایی تولید شه...
البته دیگه امکان استفاده از کد های داینامیک در اینگونه صفحات وجود نداره و همچنین با هر بار تغییر Template لازمه تا کلیه فایل ها بر اساس قالب جدید بازسازی بشوند.

همینطور میتونید یک فایل aspx به عنوان قالب داشته باشید که شامل ساختار سایت (مثل UC ها و ...) + یک pane برای قرار دادن متن و سایر اجزای خبر باشه، سپس با اضافه شدن هر خبر میبایست یک کپی از این فایل ایجاد کرده و در pane مشخص شده متن خبر رو قرار بدید و فایل رو بر روی سرور ذخیره کنید.

یک سمپل اینجا قرار میدم ، امیدوارم مشکل حل شه و تاپیک مشابه ایجاد نشه.

Ehsan Rafsanjani
دوشنبه 17 بهمن 1384, 12:47 عصر
خیلی ممنون از این راهنمایی
فقط یک نکته این که masterpage ها در دات نت 2 به کمکون اومده تا اگه خواسته باشیم تم صفحات رو عوض کنیم مجبور نباشیم همه صفحات رو مجددا بازسازی کنیم

Farhad.B.S
دوشنبه 17 بهمن 1384, 13:57 عصر
درسته ، البته در مورد صفحات داینامیک aspx ...
در صورتیکه لازم باشه تا از فایل های استاتیک html به عنوان خروجی استفاده بشه همواره نیاز به این بازسازی در زمان هایی خاص وجود داره.