PDA

View Full Version : آموزش linq با VB

likemoon
شنبه 07 بهمن 1391, 13:23 عصر
سلام به همه
من تا به حال در برنامه هام، برای ایجاد ارتباط بین اس کیو ال و برنامه از دیتاست استفاده می کردم، بعد در دیتا ست برای جستجو یا کارهای دیگه روی جداول و فیلد هام فیلتر میزاشتم .
اما الان می خوام به جای دیتاست از linq استقاده کنم، هیچ پیش زمینه ای در موردش ندارم و هر چی هم به دنبال آموزش می گردم فقط آموزش هایی به زبان سی شارپ پیدا میکنم که متاسفانه با سی شارپ هم آشنایی ندارم و فقط با VB کار کردم، حالا می خوام راهنماییک کنید که برای یادگیری linq با این اوضاعی که من دارم بهتره از کجا شروع کنم؟؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم، فرق linq با entity data model در چیه؟؟؟ :متفکر:

JaVa
شنبه 07 بهمن 1391, 14:33 عصر
سلام به همه
من تا به حال در برنامه هام، برای ایجاد ارتباط بین اس کیو ال و برنامه از دیتاست استفاده می کردم، بعد در دیتا ست برای جستجو یا کارهای دیگه روی جداول و فیلد هام فیلتر میزاشتم .
اما الان می خوام به جای دیتاست از linq استقاده کنم، هیچ پیش زمینه ای در موردش ندارم و هر چی هم به دنبال آموزش می گردم فقط آموزش هایی به زبان سی شارپ پیدا میکنم که متاسفانه با سی شارپ هم آشنایی ندارم و فقط با VB کار کردم، حالا می خوام راهنماییک کنید که برای یادگیری linq با این اوضاعی که من دارم بهتره از کجا شروع کنم؟؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم، فرق linq با entity data model در چیه؟؟؟ :متفکر:

اگه دوستانی که در این زمینه آشنایی داشته باشند و هر روز هم یکی از موضوعاتش رو به زبان ساده بیان بگن.

هی وای چی میشه.:تشویق:

swallow.pa
شنبه 07 بهمن 1391, 15:26 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?193300-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-LINQ-(%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7)

likemoon
شنبه 07 بهمن 1391, 17:58 عصر
ممنون اما کاش یکی تفاوت linq و entity رو هم توضیح میداد، واقعا احساس سردرگمی میکنم میخوام شروع به یادگیری کنم اما گیجم :|

Hybrid
شنبه 07 بهمن 1391, 21:33 عصر
سلام ،من منظورتون رو خوب متوجه نمیشم ، آیا منظورتون مقایسه Linq to SQL و Entity Framework هست ؟ در صورت مثبت بودن ، این 2 تا تکنولوژی توسط 2 تیم مختلف از مایکروسافت طراحی شدن اما بعد از مدتی پشتیبانی از L2S برداشته شد و به جاش Entity Framework همراه با LINQ توسعه داده شد و چند وقته پیش هم متن بازش کردن و شما میتونین پروژه های بانک اطلاعاتی خودتون رو توسط این تکنولوژی مدرن توسعه بدین و دیگه از L2S استفاده نکنید . هر دوشون واقعا عالی هستن . شما اول با L2S کار کنید و 2 یا 3 تا پروژه باهاش بنویسید در صورتی که آشنایی متوسطی با این تکنولوژی پیدا کردید سریع به Entity Framework کوچ کنید و پروژه هاتون رو با این تکنولوژی طراحی کنید .

توجه داشته باشید که اینا فقط تکنولوژی هستند و هیچکس شما رو مجبور نمی کنه که از این تکنولوژی ها استفاده کنید ولی با توجه به اینکه این تکنولوژی ها باعث توسعه سریع نرم افزار و خطایابی آسان و... می شن به خاطر صرفه جویی در وقت و بسیاری از عوامل دیگه بهتره پروژه هاتون رو با اینا انجام بدین.

موفق باشید