PDA

View Full Version : کمک : نحوه استفاده از تابع ()mail در php

blaze_px
دوشنبه 17 بهمن 1384, 09:46 صبح
سلام خدمت دوستان برنامه نویس .
می تونید به من بگید تنظیمات فایل php.ini برای اینکه تابع ()mail به طور صحیح کار کنه چطوری باید باشه ؟؟ و هر کدوم از این تنظیمات چی هستند؟؟

; Setup for Windows systems
SMTP = smtp.my.isp.net
smtp_port = 25
sendmail_from = me@myserver.com

خلاصه ببخشید که سوالم خیلی ابتدایی بود. من به تازگی php رو شروع کردم .اطلاعاتم هم در مورد تنظیمات سرور و php.ini خیلی کمه :لبخند:

البته من یه کد هم از خودم نوشتم ...شاید به نظر شما خنده دار باشه ......:لبخند:
یه نگاهی بهش بندازید :

<?php
echo 'SMTP = ' . ini_get('SMTP') . "<br>";
echo 'sendmail_from = ' . ini_get('sendmail_from') . "<br>";
ini_set('SMTP',"smtp.mail.yahoo.com");
ini_set('sendmail_from',"me@test.com");
echo 'SMTP = ' . ini_get('SMTP') . "<br>";
echo 'sendmail_from = ' . ini_get('sendmail_from') . "<br>";
echo "<br>";
$to="blaze_px@yahoo.com";
$sender="test@yahoo.com";
$subject="test subject";
$message="this is my message";
mail($to,$subject,$message);
?>

houtanal
دوشنبه 17 بهمن 1384, 13:36 عصر
راهنمای php رو در فرمت chm از سایتش (php.net) دانلود کن.

blaze_px
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 10:46 صبح
آقا اگه ممکنه یه خورده بیشتر توضیح بدین.
من کلا گیج شدم ...
فکر کنم اشکال کارم تو ست کردن SMTP باشه .. :متفکر:
به هر حال یه مثال خیلی کوچیک هم می تونه کمک بزرگی باشه . :چشمک:

payamix
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 20:04 عصر
SMTP "localhost"
smtp_port "25"
sendmail_from NULL
sendmail_path DEFAULT_SENDMAIL_PATH

mozhgan
سه شنبه 25 بهمن 1384, 06:32 صبح
متغیر های مربوط به توسعه ها، در بخش جداگانه ای از فایل پیکربندی (php.ini) ذخیره می شوند. برای مثال تمام متغیرهایی که به توسعه های MySQL مربوط می شوند باید در قسمت [MySQL] در فایل php.ini، قرار بگیرند.

اگر قصد استفاده از تابع mail در PHP را دارید، 3 متغیر وجود دارد که باید آنها را تنظیم کنید. متغیرهای SMTP و sendmail_from (در ویندوز) یا sendmail_path (در یونیکس) در هنگام ارسال e-mail از طریق تابع mail مورد استفاده قرار می گیرند. در ویندوز این متغیر ها برای تنظیم SMTP Server و همچنین برای تعیین آدرس From در ساختار e-mail به کار می روند. در یونیکس متغیر sendmail_path مسیر MTA یا Mail Transfer Agent را برای ارسال mail تنظیم می کند.

SMTP = myserver.localnet.com
sendmail_from = me@localhost.com
sendmail_path = /usr/sbin/sendmail

متغیرهای java.class.path ، java.home، java.library و java.library.path همگی آدرس کلاس ها و کتابخانه های جاوا را تنظیم میکنند. این مقادیر به وسیله توسعه های جاوا مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین اگر می خواهید PHP بتواند ارتباط صحیحی با برنامه های جاوای شما برقرار کند از درستی و معتبر بودن مقادیر این متغیر ها اطمینان حاصل کنید.

java.class.path = .\php_java.jar
java.home = c:\jdk
java.library = c:\jdk\jre\bin\hotspot\jvm.dll
java.library.path = .\

متغیر session.save_path مشخص کننده آدرس شاخه موقتی است که برای ذخیره اطلاعات session ها بکار می رود. معمولا این متغیر به طور پیش فرض مقدار /tmp را دارد، اما از آنجا که این شاخه در ویندوز وجود ندارد باید آن را با آدرس درست شاخه موقت ویندوز تصحیح کنید در غیر این صورت هنگام فراخوانی دستور session_start با خطا مواجه می شوید. همچنین می توانید با تنظیم متغیر session.cookie_lifetime مدت اعتبار cookie های session را بر حسب ثانیه مشخص کنید.

من یکی از اعضا هستم کسی از مدیران جوابه منو نمی دن گفتم جوابه شما رو اگه بتونم داده باشم .