PDA

View Full Version : فرامین لینوکس به اندروید روت شده

endexample
یک شنبه 08 بهمن 1391, 15:19 عصر
سلام دوستان با توجه به این که می توان در برنامه نویسی جاوا دستورات لینوکسی را برای کرنل اندروید که لینوکس می باشد ارسال و نتیجه را مرود بررسی قرار داد ایا کسی منبع معتبر و مفیدی در این زمینه سراغ داره یعنی بیشتر در مورد استفاده از دستورات شل لینوکس در اندروید البته ظاهر در تست من هم مشخص شد با توجه به این که شما میتونید روت بشید ولی باز هم محدودیت دستورات را داریم
پدوست دارم به صورت پیشرفته دستورات و مباحث مربوط به کرنل اندروید و امکان استفاده از این بستر و کاربرد ها رو مورد بررسی قر ار بدم و مطالعه ای داشته باشم اگر کسی منبع مفیدی ترجیها به زبان اصلی داشت لطف کنید معرفی کنید
( با عرض پوزش به خاطر وجود اشتباهات تایپی)

Nevercom
یک شنبه 08 بهمن 1391, 15:46 عصر
اینها رو ببینید:
https://github.com/jackpal/Android-Terminal-Emulator/wiki/Android-Shell-Command-Reference
http://www.droidforums.net/forum/droid-hacks/26036-linux-commands-android.html
http://www.freeyourandroid.com/guide/linux-unix-shell-commands-android

فقط یادتون باشه همه ی این فایل ها در گوشی کاربر احتمال داره موجود نباشه

endexample
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 09:45 صبح
مرسی از پاسختون بله اینها رو مطالعه کردم اما مبحث مورد نظر اینه که در اندروید صرفا بعضی از دستورات shell لینوکس اجرا میشه ظاهرا محدود هستیم که این شاید منطقی نباشه من مثلا امکان ساخت و یا حذف فایل هایی خاص را ندارم صرفا دایرکتوری های خاص با دستورات ls و... قابل نمایش هست مثلا ساده ترین حالت یعنی دستور pwd\ جواب نمی دهد این یعنی محدودیت شدید اندروید که با توجه به مقوله لینوکس نباید این حالت رو داشته باشیم زمانی که یک برنامه توانایی روت شدن و یا دسترسی روت رو پیدا میکنه باید بتونه هر کاری رو با محیط کامند انجام بده بتونه هر مجوزی رو بدون نیاز کاربر حتی بگیره

Nevercom
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 11:53 صبح
حالا به هر دلیلی یه سری از فایل ها که دستورات مشخصی رو اجرا می کنن در برخی گوشی ها وجود ندارن اما BusyBox یه فایل باینری هست که تقریباً در همه ی مواردی که ابزاری گوشی رو روت میکنه، این فایل هم به سیستم اضافه میشه
BusyBox‌ تعداد زیادی از دستورات UNIX رو در خودش داره، مثلاْ من رو گوشی خودم نمیتونم از دستور cp برای کپی کردن فایل استفاده کنم، اما دستور cp در BusyBox موجود هست که میشه ازش استفاده کرد.

به هرحال این محدودیتی هست که وجود داره و تو برنامه های مختلفی که نیاز به روت بودن دستگاه داشتن و دیدمشون، وجود busybox رو چک میکنن.

srfarzad
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 14:28 عصر
خب من اینجوری که متوجه شدم اینارو میگید :

بعد از روت دیوایس اینارو در برنامه Terminal میتونید اجرا کنید
دستور su یعنی superuser برای انجام همه دستورات بدون اینکه مشکلی پیش بیاد..
بعد از اینکار میتونید دستوراتی که دوس دارین اجرا کنید

su

endexample
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 16:52 عصر
مرسی دوستان من
در مورد هم شهریم از شیراز باید بگم بله در صورتی که توسط نرم افزاری مجزا روت شده باشیم و در انروید در یک اپلیکشن خودمون با توجه به جواب دوستمون از تهران ( من شهر هارو نوشتم چون راحت تر از اسم ها بود) درست هست به سادگی میتوان در اندروید روت شد اما مبحث مهم اینه که چه استفاده و امکانی بعد از روت شدن داریم ایا صرفا نمایش دایرکتوری هاست که اگر اینه بدون کاربرد هست هدف من استفاده از این بستر هست و استفاده صرفا زمانی ممکن هست که ما بتونیم از این طریقشل اسکریپت های لینوکسی نوشته رو بر روی دستگاه اجرا کنیم بتونیم برنامه های اندروید خودمون رو به عنوان برنامه سیستمی تعریفکنیم بتونیم مستقیم به پرت های دستگاه وصل بشیم یعنی در واقع خودمون مستقیم این قابلت رو داشته باشیم که کرنل برنامه و یا سیستم عامل رو مدیریت کنیم

Nevercom
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 19:08 عصر
مهم ترین امکانی که دارید دسترسی Read/Write به فایل سیستم هست، برنامه رو بخاید سیستمی کنید باید به یه دایرکتوری مشخص انتقالش بدید. برنامه سیستمی رو بخاید پاک کنید به همین ترتیب...
با داشتن دسترسی روت میتونید فایل های مربوط به دستگاه رو ویرایش کنید و چیزای دیگه

مگه تو لینوکس دستور su چکار میکنه ؟ کارهایی که نیاز به مجوز root داره، با دستور su مجوز رو دریافت می کنیم.

endexample
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 08:35 صبح
بله دستور su روت میکنه و شما امکان ویرایش و... رو دارید اما در اندرذوید ظاهرا این امکان وجود نداره

BORHAN TEC
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 11:12 صبح
بله دستور su روت میکنه و شما امکان ویرایش و... رو دارید اما در اندرذوید ظاهرا این امکان وجود نداره
در آندروید هم امکان روت کردن وجود دارد که روش های آن متفاوتند. نباید توقع داشته باشید که با یک دستور خاص بتونید همه دستگاه های آندرویدی را روت کنید. مثلاً روت HTC با موتورولا تفاوت داره و ... . بهترین فرومی که در این موارد میتونید بیشترین کمک را از آن بگیرید فروم http://forum.xda-developers.com/ است.