PDA

View Full Version : روش کار uploadbaz

quantomquery
دوشنبه 09 بهمن 1391, 08:05 صبح
سلام
لطفا یکی از دوستان روش استفاده شده رو تو آپلود باز توضیح بده ؟(البته بخش دانلودش)
وقتی یه فایلی میخواهی دانلود کنی 2 روش وجود داره :
1- لوگین کنی که:

سرعت بیشتر
قابلیت ادامه دانلود
هر زمان م خواهی دانلود کن
هر حجمی می خواهی دانلود کن

2- به صورت free دانلود کنید :

سرعت کمتر
قابلیت ادامه دانلود ندارد
دانلود تا 200 ساعت فقط با همین ای پی که درخواست داد
دانلود با حجم 1 گیگ در روز

چطور اینا رو برای هر شخص کنترل میکنند ؟

ممنون

AmirGhasemi
دوشنبه 09 بهمن 1391, 13:07 عصر
سلام عزيز
خب اين كه طبق گفت ههاي خودت كاملا معلومه
اگر شخص لاگين كنه كه يك ديتابيس چك مي كنه و اين مجوزها را بهش ميده
اما اگه شخص لاگين نكنه ازروي آي پي اونو كچ مي كنن و توي ديتابيس مي ريزن و ادامه ماجرا
من مشگلم با آپلود است كه چگونه پهناي باند آپلودشون را كنترل مي كنن

quantomquery
سه شنبه 10 بهمن 1391, 13:21 عصر
این چطوره :

دانلود تا 200 ساعت فقط با همین ای پی که درخواست داد

و اینکه چرا اون لینک رو بعد از 200 ساعت میزنیم کار نمیکنه ؟

یا باید :
یه کپی از فایل تو پوشه تمپ بزارن و لینکش رو با ای پی ما تو دیتابیس بزارن و بعد از 200 ساعت فایل پاک بشه که غیر عملی هست برای چند هزار فایل حجیم فیلم و ...

یا باید :
یه لینک مجازی از فایل اصلی بسازن که 200 ساعت اعتبار داشته باشه >>>> اگه اینطوریه این چطوری هاست ؟؟؟؟

Dr.Bronx
سه شنبه 10 بهمن 1391, 16:14 عصر
خوب مثلا فرض کنید که یک صفحه هست که دانلود هارو کنترل میکنه و اسمش downloadmanager هست
خوب خیلی ساده هست دیگه . شما به این صفحه درخواست میدید . این صفحه درخواست رو بررسی می کنه و جواب میده

مثلا میگین

qqq.com\download\downloadmanager.aspx?id=100123&req=757438

خوب id که کد اون فایل هست که باید دانلود بشه
و req هم مثلا میشه یونیکس تایم رو کد کرد و اونجا قرار داد . اون میاد زمان فعلی سیستم با اون زمان رو چک می کنه اگر بیشتر از 200 ساعت نگذشته بود که اجازه دانلود میده وگرنه که هیچ .

البته توی asp.net MVC نیازی به این همه داستان هم نیست و یه contoller خرجشه .

موفق باشید ./

quantomquery
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 15:55 عصر
خوب مثلا فرض کنید که یک صفحه هست که دانلود هارو کنترل میکنه و اسمش downloadmanager هست
خوب خیلی ساده هست دیگه . شما به این صفحه درخواست میدید . این صفحه درخواست رو بررسی می کنه و جواب میده

مثلا میگین

qqq.com\download\downloadmanager.aspx?id=100123&req=757438

خوب id که کد اون فایل هست که باید دانلود بشه
و req هم مثلا میشه یونیکس تایم رو کد کرد و اونجا قرار داد . اون میاد زمان فعلی سیستم با اون زمان رو چک می کنه اگر بیشتر از 200 ساعت نگذشته بود که اجازه دانلود میده وگرنه که هیچ .

البته توی asp.net MVC نیازی به این همه داستان هم نیست و یه contoller خرجشه .

موفق باشید ./

من یه مشکلی با منطق دانلود پیدا کردم
با آدرس فیزیکی که فایل مستقیم دانلود می شه
با این آدرسی که نوشتین جطور دانلود انجام میشه : qqq.com\download\downloadmanager.aspx?id=100123&re q=757438
مراحل کار :
وقتی به صفحه downloadmanager رفت با request اطلاعات id و q رو میگیره و به دیتابیس میره و آدرس فیزیکی فایل رو پیدا میکنه و (اینجا رو دیگه نمی گیرم چکار میکنه : اگه این آدرس رو به کاربر نشون بده که کاربر هر وقت خواست می تونه دانلود کنه !!!)
بعد از یافتن آدرس فیزیکی فایل چکار میکنه که لینک دانلودی که میده (لینکی که تو دانلود منجر نشون می ده) اونم تا 200 ساعت فعاله و اصلا لینک فیزیکی و اصلی فایل نیست؟؟؟

Dr.Bronx
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 19:00 عصر
صبر کنید من چند تا چیز رو تست کنم .

مجدد پست بدم .

quantomquery
یک شنبه 13 اسفند 1391, 14:55 عصر
سلام
جوابی یافت نشد ؟