PDA

View Full Version : فارسی نویسی در lcd

electro_fuzzy
دوشنبه 09 بهمن 1391, 09:43 صبح
سلام
میخواستم بدونم چطوری تو lcd کاراکتری فارسی بنویسم.

SEZAR.CO
دوشنبه 09 بهمن 1391, 16:40 عصر
با عرض سلام
یه برنامه هایی که اسمشون یادم نیست وجود دارند که کدهای موجود برای هر زبانی را دارند
می گردم اگه پیدا کردم بهتون می گم
چون الان وقت ندارم
ولی فکر کنم توی fast avr یه قسمتی هست برای ساختن هر نوع کاراکتری
از این برنامه استفاده کنید تا براتون پیدا کنم
..................................................

electro_fuzzy
دوشنبه 09 بهمن 1391, 23:10 عصر
متشکرم از کمکی که میکنین

mehran901
سه شنبه 10 بهمن 1391, 00:20 صبح
دوست عزیز ، اگه با بسکام کار کنید میتونید از CTRL +L جهت طراحی هرگونه کارکتر مورد نیاز استفاده کنین ، خب از اونجایی که فونت پیشفرض ال سی دی کاراکتری غیرقابل تغییر هست ( البته از برنامه هایی فونت ادیتور واسه ال سی دی گرافیکی میشه استفاده کرد و فونت فارسی طراحی کرد ) در این حالت شما محدود با ساخت 8 کاراکتر هستین و توسط دستور
DEFLCDCHAR char,r1,r2,r3,r4,r5,r6,r7,r8
که به وسیله بخش LCD Designer ساخته میشه کاراکتر ها فراخوانی میشن و char از 0 تا 7 مقدار میگیرد

موفق باشین

mehran901
سه شنبه 10 بهمن 1391, 00:21 صبح
البته ال سی دی هایی با پشتیبانی کامل از زبان فارسی ( یونیکد ) هم موجود هستن

SEZAR.CO
سه شنبه 10 بهمن 1391, 01:22 صبح
البته ال سی دی هایی با پشتیبانی کامل از زبان فارسی ( یونیکد ) هم موجود هستن
فکر نکنم مبوط به ال سی دی بشه(قکر کنم)
همونطو که گفتم به برنامه هایی وجود دارند که می تونن کاراکتر فارس را داشته باشند

electro_fuzzy
سه شنبه 10 بهمن 1391, 10:21 صبح
دوستان من قبلا تو lcd کاراکتری فارسی نوشتم با یه نرم افزار که اسمشم فراموش کردم آخه سرباز بودم .
علی کاهه یه کتاب به زبان بیسیک داشت تو cd کتابش نرم افزاره بود الان cd رو گم کردم اگه کسی اون cd رو داره نرم افزارو لطف کنه بزاره ما هم بهره مند شیم

بسیار متشکرم به خاطر کمکی که میکنین .

mehran901
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 01:47 صبح
دوست عزیز sezat.co : " فکر نکنم مبوط به ال سی دی بشه(قکر کنم)
همونطو که گفتم به برنامه هایی وجود دارند که می تونن کاراکتر فارس را داشته باشند"
من این جمله استاد که فونت پیشفرض ال سی دی کاراکتری رو نمیشه تغییر داد هنوز تو گوشمه شاید ایشون اشتباه میکردن.... من نقل قول کردم
و برنامه های فونت ساز واسه گرافیکی ها به درد میخوره نه کاراکتری، میگفتن تنها راه فارسی نویسی رو کاراکتری همون ساخت کاراکتر های فارسی توسط lcd disigner هست یا اینکه چیپ ال سی دی فارسی ساپورت کنه ( ی سری ال سی دی چینی فارسی داریم )

دوست عزیز electro_fuzzy حتما سی دی رو چک میکنم درصورتی که نرم افزاری واسه فارسی نویسی رو ال سی دی کاراکتری معرفی شده باشه ! حتما به اینجا منتقل میکنم

SEZAR.CO
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 23:04 عصر
فکر کنم حق با شما باشه

توی بکام ین کارو بکنید
تو محیط بسکام از نوار تولبار بالا، به tools و بعد به قسمت lcd designer بری و رو اون صفحه شطرنجی کاراکتر دلخواه و بنویسی و ok کنی.
یه همچین کدی به صفحه اضافه میشه؛

Deflcdchar [x],1,1,1,31,32,32,32,32' replace [x] with number (0-7)

باید به جای [x] یه عدد بین 0 تا 7 بذاری و نهایتا از طریق کد زیر؛

lcd chr(x)

کاراکتری رو که با عدد دلخواه ایجاد کردی(0 تا 7 که به جای x قرار دادیم) ایجاد کنی.
نکته؛ باید این کد بعد شروع حلقه و در مختصات مناسب قرار بگیره مثلا؛

Deflcdchar 1 , 1 , 1 , 1 , 31 , 32 , 32 , 32 , 32

Cls : Cursor Off

Do

Locate 2 , 1
Lcd Chr(1)

electro_fuzzy
شنبه 14 بهمن 1391, 08:58 صبح
سلام

متشکرم از کمکی که کردین .

Girl71
سه شنبه 03 آذر 1394, 21:27 عصر
سلام اگه چند تا chr پشت سرهم بخواد بیاد چجوری میشه؟؟

AliBahar
یک شنبه 08 آذر 1394, 11:15 صبح
نرم افزار mikroC Pro for AVR نصب کنید. از سربرگ Tools -> LCD Custom character رو انتخاب کنید. اونجا میتونین به صورت گرافیکی کاراکترتون رو تعریف کنید بعدش generate code رو بزنید. نرم افزار یک آرایه هشت کاراکتری بهتون میده. همون رو بفرستید رو پورتی که LCD روشه