PDA

View Full Version : حرفه ای: پایدارترین و هماهنگ ترین نسخه دات نت با کدوم ورژن ویندوز

Direlap
دوشنبه 09 بهمن 1391, 15:34 عصر
با سلام

میخواستم یه برنامه شبیه ساز کنترل ترافیک بنویسم که قطعا توش از چند نخی، کار با وب کم ها و ... استفاده میشه.

سوال من اینه که برنامه رو با کدوم ورژن دات نت بنویسم و در کدوم ورژن از ویندوز اجرا کنم که برنامم پایدار و قابل اطمینان بالا باشه ؟

این سوالو برای این میپرسم که برنامه هایی که تا الان نوشته بودم با نسخه های مختلف دات نت در ویندوز های متفاوت بعضا کرش هایی داشتن که این پایداری برنامه رو پایین میاره و با توجه به این که این نوع برنامه نیاز به ثبات بالا داره کدوم ورژن دات نت هست که هماهنگی بیشتری رو با ورژن ویندوز خاصش داره ؟ (هماهنگ تره و بهتر جواب میده و بی ایراد کار میکنه)

با این فرض که از هر نسخه از ویندوز یا دات نت استفاده کنیم نسخش به روز باشه.

و اگه این برنامه رو در نظر نگیریم هم به سوال جواب بدین خوبه.

the king
دوشنبه 09 بهمن 1391, 21:05 عصر
مستقل از اینکه کدام نسخه رو بکار می برید همیشه از آخرین ارائه اش استفاده کنید، یعنی Service Pack و Reliability Update ها رو از سایت
مایکروسافت دانلود کرده و نصب کنید و احتمالا نسخه اولیه 4.0 در این مورد بیشتر مشکل رو داشته.

اما کلا پایداری در اجرا نتیجه کد شما است. کرش کردن بخاطر کد ای یه که می نویسید که طبیعیه، نوشتن برنامه های چند نخی
بخاطر نواحی بحرانی و مدیریتی که برای منابع مشترک لازم داره دقت زیادی می خواد که اگه ریز ترین موارد رعایت نشه در لحظاتی که زمان
دقیق اش در اجرا قابل پیشبینی نیست و ممکنه ساعت ها طول بکشه، تداخل در دسترسی به منابع مشکل ایجاد می کنه.

Y_Safaiee
دوشنبه 09 بهمن 1391, 21:20 عصر
سلام دوست من

به نظر من نسخه 3.5 , نسخه ایه که رو 99% ویندوزهای اکس پی برخلاف نسخه 4.0 و 4.5 بدون مشکل قابل استفاده و نصبه.رو سون و 8 هم که هیچ مشکلی نداره.

من نسخه دات نت 3.5 رو بهت پیشنهاد میدم و خودم که تا الان 300-400 تا برنامه نوشتم رو هیچ ویندوزی برنامم Crash نکرده.

موفق باشی
بایت بایت

Direlap
دوشنبه 09 بهمن 1391, 22:24 عصر
حتما همین کار رو خواهم کرد و به حرفاتون عمل می کنم.

برنامه قبلی من یه برنامه چت بود که با دات نت 4 نوشته شده بود که رو ایکس پی بعضی مواقع خود به خود کرش می کرد ولی تو سون بدون مشکل کار میکرد.

از دوستانی که کمی تجربه داشتن پرسیدم گفتن این نوع برنامه هارو (کنترل ترافیک) با مطلب بیشتر مینویسن و در راهنمایی رانندگی ازش استفاده می کنن. سوال من اینه که چرا با سی شارپ این گونه برنامه های بزرگ نوشته نمیشه ؟

Y_Safaiee
دوشنبه 09 بهمن 1391, 22:33 عصر
سلام دوست عزیزم

چون متلب کتابخانه هایی داره که باعث سهولت تو بعضی کارها / عملیات میشه,مثلا پردازش تصویر رو حتی کسی که یه ترم با متلب کار کرده هم میتونه بنویسه اما تو سی شارپ پردازش تصویر و انجام این عمل سخته و در نهایت یا مجبوری کلی کد بنویسی مثه من یا از کتابخانه های آماده استفاده کنی که ضریب خطای بالایی دارند

کنترل ترافیک و کلا راهنمایی رانندگی بیشتر با ابزار خارجی در ارتباطه مخصوصا دوربین / وب کم برای همین از متلب استفاده میکنن که راحت بشه براش برنامه بنویسن,مثلا کنترل سرعت و در صورت غیرقانونی بودن سرعت عکس از پلاک خودرو گرفتن مربوط به پردازش تصویره و پردازش تصویر تو متلب به مراتب اسونتر از سی شارپه.

در کل در بعضی موارد با متلب برنامه ای رو نوشتن به مراتب راحت تر از سی شارپه

موفق باشی
بایت بایت

Direlap
دوشنبه 09 بهمن 1391, 22:49 عصر
ما تو برناممون نمیخواییم از پردازش تصویر استفاده کنیم فقط میخواییم با سخت افزار ارتباط داشته باشیم و دوربین هارو حرکت بدیم و اونارو مانیتور کنیم فقط همین. ولی برای کنترل سرعت که نیاز به پردازش تصویره فکر کنم توصیه شما کار با مطلب باشه اینطوره ؟

یعنی میشه برنامه های کنترل ترافیک واقعی رو با سی شارپ نوشت ؟ چقدر سخت میشه ؟ (قابل نوشتن هست دیگه مگه نه ؟)

Direlap
سه شنبه 10 بهمن 1391, 01:13 صبح
ممنون خیلی دیدمو باز کردین در رابطه با این موضوع

پس حتما واجب شد برم مطلب رو هم یاد بگیرم.

امکانش هست که از طریق سی شارپ با توابع مطلب کار کرد یا حتما باید از خود مطلب این کار رو انجام داد ؟

من خیلی وقته راجع به هوش مصنوعی یه سوالی پرسیدم ممنون میشم اگه نظری راجع بهش داشته باشین بگین :

http://barnamenevis.org/showthread.php?372832-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C