PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن کنترل ها و فرم ها در یک DLL (جهت آپدیت کردن بعدی نرم افزار )

mortezasar
سه شنبه 10 بهمن 1391, 20:36 عصر
سلام دوستان من یک برنامه نوشتم اما حالا داره بحث آپدیت پیش میاد تو سایت خوندم که باید همه فرم ها و کنترل ها رو ریخت تو یک DLL اما نمیدونم چه جوری اینکار رو انجام بدم اگه میشه کمک کنید ممنون میشم :لبخند:

khokhan
سه شنبه 10 بهمن 1391, 21:00 عصر
سلام دوستان من یک برنامه نوشتم اما حالا داره بحث آپدیت پیش میاد تو سایت خوندم که باید همه فرم ها و کنترل ها رو ریخت تو یک DLL اما نمیدونم چه جوری اینکار رو انجام بدم اگه میشه کمک کنید ممنون میشم :لبخند:

سلام
یه فرم بصورت dll از فرم اصلی برنامه فراخوانی می شه

بازم اگه خواستی توضیح می دم

Mosafers
سه شنبه 10 بهمن 1391, 21:19 عصر
سلام لطفا توضیح بدید به چه شکله؟

khokhan
سه شنبه 10 بهمن 1391, 21:28 عصر
سلام لطفا توضیح بدید به چه شکله؟
اگه در پراپرتی پروژه بجای ویندوز اپلیکیشن class library انتخاب کنی خروجی برنامه dll می شه

حالا می تونی توی پروژه های بعدی در ریفرنس add کنی وفراخوانی کنی

همین تمام :لبخند:

mortezasar
سه شنبه 10 بهمن 1391, 22:21 عصر
دوست عزیز من واسه این میگم که اگه بعد خواستم یک قسمت به برنامه اضافه بشه راحت باشم مثلا اگه بخوام یک آیتم تو فرم اصلی برنامه بزارم و چندتا فرم بهش اضافه کنم این فرم ها رو چه جوری باید به برنامه ایکه روی سیستم کاربر نصبه اضافه کنم

Mosafers
سه شنبه 10 بهمن 1391, 22:33 عصر
سلام ممنونم ولی اینو میدونم نمیشه یه فرم رو کلا dll کرد ؟
class library فقط شی ها رو جایگزین میکنه اگه قرار باشه نمای یک فرم رو تغییر داد...
یا اصلا بخوام با update برنامه دکمه minimaize غیر فعال بشه سناریو این کار به چه شکله؟
اصلا این کار برای من خیلی جای سوال داره میشه خواهش کنم سناریو رو از ابتدا برام توضیح بدید....
برنامه به چه شکل دخیره میشه؟
آپدیت به چه شکل طراحی میشه؟

khokhan
سه شنبه 10 بهمن 1391, 23:11 عصر
سلام ممنونم ولی اینو میدونم نمیشه یه فرم رو کلا dll کرد ؟
class library فقط شی ها رو جایگزین میکنه اگه قرار باشه نمای یک فرم رو تغییر داد...
یا اصلا بخوام با update برنامه دکمه minimaize غیر فعال بشه سناریو این کار به چه شکله؟
اصلا این کار برای من خیلی جای سوال داره میشه خواهش کنم سناریو رو از ابتدا برام توضیح بدید....
برنامه به چه شکل دخیره میشه؟
آپدیت به چه شکل طراحی میشه؟

سلام

همون اول کار پروژه معمولی رو شروع می کنی وقتی همه اونایی رو که گفتی انجام دادی از قسمت پراپرتی پروژه نوع خروجی رو که عوض کنی به جای اجرای برنامه

فایل dll درست می شه

یعنی به عبارتی از ابتدا نوع پروژه رو class library انتخاب نمی کنی امیدوارم مطلب رو رسونده باشم

barnamenevisjavan
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 08:55 صبح
ببین دوست عزیز شما میای هر قسمت برنامت رو بصورت یه پروژه جداگونه ایجاد میکنی و تکمیل میکنی بعد طبق نکات بالا خروجی dll یا class library میگیری بعدش این dll رو بصورت رفرنس توی برنامت اضافه میکنی و همچنین توی کدها به اینصورت اضافه میکنی imports Mydll بعدش میتونی از خواصش و ... استفاده کنی و حتی میتونی فرمش رو نمایش بدی

Shahram_12
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 15:42 عصر
با تشکراز اkhokhan به خاطر آموزشی که قراردادن

اما اگر بخواهیم اون فرم بصورت فرم اصلی باشه و از اون جندیدن با استفاده کنیم چه جور ممکنه

یعنی بخوام از یک فرم در dll استفاده نکنم و چندید فرم داشته باشم باید تمام اون فرمها رو بسازم و بعد فراخوانی کنم؟

یا میشه از یک فرم برای نمایش حالتهای مختلف هم استفاده کرد

khokhan
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 16:08 عصر
با تشکراز اkhokhan به خاطر آموزشی که قراردادن

اما اگر بخواهیم اون فرم بصورت فرم اصلی باشه و از اون جندیدن با استفاده کنیم چه جور ممکنه

یعنی بخوام از یک فرم در dll استفاده نکنم و چندید فرم داشته باشم باید تمام اون فرمها رو بسازم و بعد فراخوانی کنم؟

یا میشه از یک فرم برای نمایش حالتهای مختلف هم استفاده کرد

پروژه رو به چند بخش تقسیم کن

وهر قسمت رو جداگانه به صورت پروژه کامل طراحی کنوتبدیل کن به یک فایل dll

یعنی هر قسمت خودش یک پروژه مستقل باشه

اینطوری وقتی می خواهی برنامه رو آپدیت کنی فقط اون بخش رو که تغییر دادی dll مربوطه رو تحویل کاربر می دی واونم راحت جایگزین قبلی می کنه

خوب بید نه ؟:لبخند: