PDA

View Full Version : سوال : ایجاد فیلد جستجو گر در فرم اکسس

hashemi.hanieh
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 08:35 صبح
سلام دوستان
ازتون میخوام لطف کنید و من رو راهنمایی کنید
من می خوام توی فرمم یه فیلد داشته باشم که با تایپ یک حرف یا قسمتی از نام یک شهر تمام شهرها که با کلمه تایپ شده مطابقت دارد نمایش داده شود(نام شهر ها در تیبل جداگانه ذخیره شده است) اما این فیلد به گونه ای باشد که اگر حرف دیگری اضافه شد مجددا به صورت اتوماتیک وار نام تمام شهرهای آغاز شده با اون حروف آپدیت شود. دقیقا همانند فیلد جستجوی گوگل که با تایپ بخشی از یک کلمه، موارد آغاز شده با آن کلمه نمایش داده می شود.
ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

iebu12
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 09:37 صبح
سلام دوستان
ازتون میخوام لطف کنید و من رو راهنمایی کنید
من می خوام توی فرمم یه فیلد داشته باشم که با تایپ یک حرف یا قسمتی از نام یک شهر تمام شهرها که با کلمه تایپ شده مطابقت دارد نمایش داده شود(نام شهر ها در تیبل جداگانه ذخیره شده است) اما این فیلد به گونه ای باشد که اگر حرف دیگری اضافه شد مجددا به صورت اتوماتیک وار نام تمام شهرهای آغاز شده با اون حروف آپدیت شود. دقیقا همانند فیلد جستجوی گوگل که با تایپ بخشی از یک کلمه، موارد آغاز شده با آن کلمه نمایش داده می شود.
ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

سلام
یک سرچ کوچیک می کردی به نتیجه می رسیدی.
با این حال بفرمایید...

hashemi.hanieh
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 13:08 عصر
ممنون از راهنمایی شما.... شاید من سوالمو واضح نگفتم.... اما من میخوام که علاوه بر نمایش دادن با کلیک یا انتخاب یکی از موارد نشان داده شده در سرچ، مقادیر در تکست باکس جا بگیره.... یعنی یه جا امکان ثبت شدن داشته باشه.. نه صرفا نمایش دادن....

iebu12
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 16:56 عصر
ممنون از راهنمایی شما.... شاید من سوالمو واضح نگفتم.... اما من میخوام که علاوه بر نمایش دادن با کلیک یا انتخاب یکی از موارد نشان داده شده در سرچ، مقادیر در تکست باکس جا بگیره.... یعنی یه جا امکان ثبت شدن داشته باشه.. نه صرفا نمایش دادن....

شرمنده من درست متوجه نمی شم.
اگه ممکنه فایلتون رو بزارید. شاید بتونم کمکتون کنم.

mhkavian
شنبه 05 مرداد 1392, 00:12 صبح
روش استفاده برای کاربران اکسس :
1- ماژول مورد نظر را که فایل Bas آن نیز در فایل فشرده پیوست موجود است به برنامه خود اضافه کنید .
2- فرم مورد جستجو را به صورت سابفرم در یک فرم اصلی بیاورید . ( مثال : frm_google_serach_detail )
3- یک جعبه متنی در فرم اصلی بگذارید و یک نام مشخص برای آن در نظر بگیرید . ( مثال : txt_google_search )
4- در رویداد « on key press » در جعبه متنی فوق عبارات زیر را بنویسید :

If KeyAscii = 32 Or KeyAscii = 13 Then
Me.frm_google_serach_detail.Form.Filter = Mantis_google_search("moeen_name", "tbl_moeen", Nz(Me.txt_google_search.Text, ""))
Me.frm_google_serach_detail.Form.FilterOn = True
End If

در عبارت مثال بالا « tbl_moeen » ، نام جدول نمونه و « moeen_name » ، نام فیلد مورد جستجو می باشد که این نامها بایستی با نامهای مورد نظر کاربر تعویض شود .

شبیه سازی روش جستجوی گوگل در اکسس (http://www.mantis.ir/access-knowledge/access-articles/item/49)

kurd62
پنج شنبه 27 آذر 1393, 09:44 صبح
ba salam man mikham ye search bezaram ke betonam kole moshakhasate moshatari ro ke search kardam bebinam