PDA

View Full Version : مبتدی: چطور کامپیوترمو تبدبل به وب سرور کنم ؟ (حل شد)

mohammad_amini
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 13:49 عصر
سلام .:لبخندساده:

کسی می دونه چطور باید تنظیمات IIS رو اعمال کرد که بشه برنامه هایی رو که می نویسم (با زبان PHP) روی کامپیوترم اجرا کرد ؟؟
:گیج: :متعجب:
(یعنی کامپیوتر رو تبدیل به سرور کرد)

ممنون
:لبخندساده:

yeksib
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 13:53 عصر
با نصب یک برنامه وب سرور مثل xampp یا wampp

mohammad_amini
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 14:14 عصر
ببخشید می شه یه راهنمایی بفرمایید که چطور شروع کنم ؟؟! (برای برنامه نویسی)

برنامه XAMPP رو نصب کردم.

h.rezaee
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 15:03 عصر
سلام . بعد از نصب برنامه xampp شما باید فایل های php خودتون رو در پوشه htdocs قرار بدین. مثلا اگه xampp رو روی درایو c نصب کردی به این آدرس برو :
C://xampp/htdocs
بعد که فایل php رو توی اون کپی کردی ( مثلا فایلی به اسم filename.php ) مرورگر رو باز کن و آدرس رو به صورت زیر وارد کن
http://localhost/filename.php
دکمه اینتر رو بزن فایل رو مشاهده کن.
موفق باشی

mohammad_amini
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 16:01 عصر
خیلی ممنون از جواباتون . ولی بازم خطا میده . پیغام خطا به صورت زیره :

HTTP Error 404.3 - Not Found

The page you are requesting cannot be served because of the extension configuration. If the page is a script, add a handler. If the file should be downloaded, add a MIME map.

MMSHFE
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 18:38 عصر
دوست گرامی، باید IIS رو غیرفعال کنید و بعد Apache رو Start کنید. الآن IIS داره به درخواستهای شما جواب میده.

h.rezaee
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 19:27 عصر
دوست گرامی، باید IIS رو غیرفعال کنید و بعد Apache رو Start کنید. الآن IIS داره به درخواستهای شما جواب میده.
بله همون جوری که آقای شهرکی فرمودند ، باید ابتدا آپاچی و mysql رو فعال کنید . برای فعال کردنش هم به همون درایوی که برنامه رو نصب کردین برید و بعد روی xampp-control.exe کلیک کنید بعد از کلیک کردن صفحه ای باز می شود که باید روی دکمه های start مربوط به apache و mysql کلیک کنید تا شروع به کار کند. بعد طبق دستور بالا http://localhpst/filename.php رو در مرورگر خود وارد کنید.
موفق باشی

mohammad_amini
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 21:54 عصر
دمتون گرم. :لبخندساده:

مشکلم حل شد. :قلب: