PDA

View Full Version : سوال: مشکل با استفاده از padleft

mehrdad1991h
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 23:43 عصر
سلام
1 - یک ماسک تکست ساختم و خواسیت نامبریک را فعال کردم و حداکثر مقدار ورودیش را هم 2 گذاشتم
الان میخوام بعد از این که عدد وارد شد اگر کمتر از 10 باشه به صورت 01 02 03 و... نشونش بده همینجوری 1 یا 2 یا ... نشونش نده برا همین باید از خاصیت padleft استفاده شود خوب من کجا این خاصیت را به کار ببرم که دقیقا بعد از وارد شدن عدد ، عدد چک بشه و به صورتی که من مد نظرم هست در بیاد ؟
در textchange که بزارم که اگر بخوام عدد دورقمی (بزرگتر از 9) وارد کنم نمیزاره اصلا سریعا یه 0 میزاره قبلش و تموم میشه

2 - و مورد دوم اینکه چه کار کنم که اسکرول در بخش دوم قرار نگیره و همیشه در ابتدای خط قرار بگیره ؟ (منظورم اینه که مثلا یوزر رو وسط تکست باکس که کلیک کنه عدد دوم را میتونه وارد کنه و عدد اول خالی میمونه ...!!!)

سوال واضح بود ؟

سپاس

zarrinnegar
جمعه 13 بهمن 1391, 00:18 صبح
در مورد اولی که توی leaved میتونی چک کنی
در مورد دومی اگه داخل تکست باکست خالی باشه که عدد رو هر جا وارد کنه که اول میشینه مگر اینکه داخلش رو با 2 تا space پر کرده باشی

mehrdad1991h
جمعه 13 بهمن 1391, 00:33 صبح
در مورد اولی که توی leaved میتونی چک کنی
در مورد دومی اگه داخل تکست باکست خالی باشه که عدد رو هر جا وارد کنه که اول میشینه مگر اینکه داخلش رو با 2 تا space پر کرده باشی

دقیقا مورد دوم همینه (چون از ماسک تکست باکس استفاده کردم و نامبریکش کردم داخلش را باید با یه چیزی پر کنم (خاصیت prompetchar منظورمه ، خالی نمیتونه باشه) خوب منم با space پرش کردم که مشخص نباشه!!!)
الان چجوری بیارمش اول ؟

mehrdad1991h
جمعه 13 بهمن 1391, 01:07 صبح
یافت شد با خاصیت SelectionStart باید کار میکردم سپاس