PDA

View Full Version : سوال: سوالی جزئی از Append Query !

hossein.acc
جمعه 13 بهمن 1391, 04:10 صبح
سلام به همه دوستان

لطفا راهنماییم کنید چطور در کد زیر که باعث اجرای کوئری (از نوع Append ) میشه به جای آدرس فایل اکسس درون کد از مقدار فیلدی از یک جدول خاص (مثلا فیلد Path از جدول tblInfo ) استفاده کنم.

ممنون از وقتی که میگذارید... ضمنا خواهش دارم که کد رو با مثال بالایی تکمیل کنید... بازم ممنون

strSql = "INSERT INTO tblReshte ( ReshteName, RetshteCode, ReshteI ) IN 'D:\Application\Shell.accdb' " & vbCrLf & _
"SELECT tblReshte.ReshteName, tblReshte.RetshteCode, tblReshte.ReshteI, * " & vbCrLf & _
"FROM tblReshte;"

DoCmd.RunSQL strSql

hasanhzd
جمعه 13 بهمن 1391, 11:06 صبح
درود
پیشنهاد من اینه که در دیزاین ویو یه کوئری طراحی کنید بعد کد اس کیو ال رو ببینید

چپ چین کنید بخونید

INSERT INTO tablmaghsad ( Field1 )
SELECT jadvmabda.Field1
FROM jadvmabda;

iebu12
جمعه 13 بهمن 1391, 16:21 عصر
سلام به همه دوستان

لطفا راهنماییم کنید چطور در کد زیر که باعث اجرای کوئری (از نوع Append ) میشه به جای آدرس فایل اکسس درون کد از مقدار فیلدی از یک جدول خاص (مثلا فیلد Path از جدول tblInfo ) استفاده کنم.

ممنون از وقتی که میگذارید... ضمنا خواهش دارم که کد رو با مثال بالایی تکمیل کنید... بازم ممنون

فکر نمی کنم خیلی مشکل باشه کافیه ابتدا آدرس رو از جدول با استفاده از دستور Dlookup بدست بیاری و سپس اونو بجای مسیر ثابتی که در کد SQL داری جایگزین کنی. ببین کد زیر بدرد می خوره. البته خودم هنوز چکش نکردم:

TablePath = DLookup("Path", "tblInfo", "ID = 1")
strSql = "INSERT INTO tblReshte ( ReshteName, RetshteCode, ReshteI ) IN '" & TablePath & "' " & vbCrLf & _
"SELECT tblReshte.ReshteName, tblReshte.RetshteCode, tblReshte.ReshteI, * " & vbCrLf & _
"FROM tblReshte;"

DoCmd.RunSQL strSql

hossein.acc
جمعه 13 بهمن 1391, 21:53 عصر
سلام؛ پاسخ آخر بهم جواب داد و از هر دو دوست عزیز ممنونم