PDA

View Full Version : سوال: طولانی بودن شناسایی آدرس سایت توسط مرورگر

ms11309
جمعه 13 بهمن 1391, 13:44 عصر
با سلام
در سایتم وقتی آدرسی به مرورگر میدم بعد از 10 تا 15 ثانیه شناسایی میکنه!!!
به نظرتون مشکل از کجاها میتونه باشه؟
البته اینم بگم وقتی شناسایی میشه لودش خوبه
سایتم پی اچ پی هستش و از پایگاه داده mysql استفاده میکنه
راهکار های حل این مشکل چیه؟

tehro0n
جمعه 13 بهمن 1391, 15:53 عصر
این احتمالا مربوط به header شماست که تمام فایل های js و style ها و .. ابتدا در header دارن لود میشن و سنگین هم هستند، سپس وقتی لود آنها تمام شد یکدفعه سایت کامل باز میشه
پیشنهاد من اینه که فایل های js که نیاز اولیه به آن ها ندارید را در آخر body قرار دهید

شلوغی کانکشن MySql هم باعث دیر لود شدن سایت میشه که بعید می دونم برای شما چنین باشه، چون یا باید بازدیدکننده خیلی بالا داشته باشید یا اسکریپت سرویس دهنده داشته باشید که دیگران نیز از دیتا بیس شما استفاده کنند و آن را مشغول نگه دارند..

استفاده از سرورهای ضعیف و یا دور به لحاظ موقیت جغرافیایی نیز تاثیر زیادی رو کندی سایت میگذاره ( اما این مورد هم کلا عملکرد سایت رو پایین میاره نه فقط برای لود اولیه )

ms11309
جمعه 13 بهمن 1391, 16:39 عصر
این احتمالا مربوط به header شماست که تمام فایل های js و style ها و .. ابتدا در header دارن لود میشن و سنگین هم هستند، سپس وقتی لود آنها تمام شد یکدفعه سایت کامل باز میشه
پیشنهاد من اینه که فایل های js که نیاز اولیه به آن ها ندارید را در آخر body قرار دهید

شلوغی کانکشن MySql هم باعث دیر لود شدن سایت میشه که بعید می دونم برای شما چنین باشه، چون یا باید بازدیدکننده خیلی بالا داشته باشید یا اسکریپت سرویس دهنده داشته باشید که دیگران نیز از دیتا بیس شما استفاده کنند و آن را مشغول نگه دارند..

استفاده از سرورهای ضعیف و یا دور به لحاظ موقیت جغرافیایی نیز تاثیر زیادی رو کندی سایت میگذاره ( اما این مورد هم کلا عملکرد سایت رو پایین میاره نه فقط برای لود اولیه )

ممنون از پاسختون
بله دقیقا!
سایت من سرویس میده
و من خودم به عنوان کاربر تست کردم اینجوری بود
در مورد دیتا بیس میشه بیشتر توضیح بدید؟
و اینکه چجوری بفهمم سرورم مناسبه؟

tehro0n
جمعه 13 بهمن 1391, 16:57 عصر
خوب باید ببینید چند کاربر دارن از دیتابیس تون استفاده می کنن، و چقدر فشار رو سرورتونه..
برای این کار دیتا هارو روی یک کامپیوتر شبیه سرورتون بریزید و تو اون کوئری ها رو اجرا بگیرید، البته تو حلقه for باشه که فشار روی کامپیوتر زیاد بشه..
از طرف دیگه میزان استفاده RAM و CPU رو ببینید

این روش برای طرز نوشتن صحیح کوئری هاست که با تغییرات ببینید فشار کمتر میشه یانه

سرور مناسب هم بستگی به کارتون داره که چقدر گسترده هست، اگه مطمئن هستید کدنویسی تون مناسبه پس سرور رو ارتقا بدید

ms11309
جمعه 13 بهمن 1391, 17:49 عصر
آیا سایتی هست که بشه سنجید عملکرد سرور رو؟
البته نسبت به منطقه ایران
و آیا از دوستان کسی میتونه دیتابیس بهینه کنه؟

ms11309
جمعه 13 بهمن 1391, 18:09 عصر
یه سوال دیگه: الان از کجا میتونم هاست پرسرعت پیدا کنم؟؟
الان یه تست کردم آدرس عکس هم طول میکشه تا شناسایی شه
با این که رو سرور لایت اسپید نصبه!!!!
این هاستم نامحدود هستش حتی حاضرم محدود باشه ولی کیفیت داشته باشه و سرعت
کسی میشناسه معرفی کنه لطفا
ضمنا پهنای باند نامحدود لازم دارم!