PDA

View Full Version : سوال: یک سول آماتوری اندر تعاریف Dataset...

alisalari1981
جمعه 13 بهمن 1391, 13:54 عصر
سلام دوستان عزیز
وقتی تعدادی رکورد با DataAdapter.Fill به DataSet واکشی میشه و روی بعضی فیلدها تغییراتی داده میشه ، زمان ثبت تغییرات روی DataBase از طریق DataAdapter.Update چه بخشهایی از DataSet روی DataBase نوشته میشه ؟
- فقط فیلدهایی که تغییر کرده ؟
- فقط کل رکوردی که فیلدی از آن تغییر کرده ؟
- یا کل رکوردهایی که داخل DataSet واکشی شده با همه ی فیلدهای آن ؟
- یا طور دیگری ؟

میخوام بدونم کلا" استفاده از DataAdapter که یه روش Disconnected هست در چه مواقعی منطقیه ؟

ممنونم

danialafshari
جمعه 13 بهمن 1391, 16:01 عصر
اگر سوال رو درست متوجه شده باشم : فقط فیلدهایی که تغییر کرده

alisalari1981
جمعه 13 بهمن 1391, 16:17 عصر
اگر سوال رو درست متوجه شده باشم : فقط فیلدهایی که تغییر کرده
ممنونم ، یعنی رکوردهای دیگری که در DataSet بارگذاری شده بازنویسی نمیشه ؟ و وقتی میگید فقط فیلدهای تغییر کرده معنیش اینه که حتی از همون رکوردی که تغییر کرده فیلدهای دیگر بازنویسی نمیشه و تنها فیلدی که مقدار جدید گرفته بازنویسی میشه ؟
عذر میخوام این جور میپرسم ، آیا اطمینان دارید ؟

naghshineh m&h
جمعه 13 بهمن 1391, 18:05 عصر
من این کار را برای یک پروژه تست کردم مطمئن باشید به این شکل هست که عرض میکنم
وقتی از آپدیت استفاده میکند موتور بانک اطلاعاتی سراغ شماره کلیدهایی از جدول شما میرود که رکورد آن تغییر کرده در نتیجه آن فقط آن رکوردی که تغییر کرده آپدیت میشه اگر میخواستی مطمن بشی کلید را حذف کن از Dataset میفهمید که دیگر هیچ اتفاقی نمی افتد

alisalari1981
جمعه 13 بهمن 1391, 18:40 عصر
من این کار را برای یک پروژه تست کردم مطمئن باشید به این شکل هست که عرض میکنم
وقتی از آپدیت استفاده میکند موتور بانک اطلاعاتی سراغ شماره کلیدهایی از جدول شما میرود که رکورد آن تغییر کرده در نتیجه آن فقط آن رکوردی که تغییر کرده آپدیت میشه اگر میخواستی مطمن بشی کلید را حذف کن از Dataset میفهمید که دیگر هیچ اتفاقی نمی افتد

فوق العاده سپاسگذآرم
فقط منظورم اینه که از رکوردی که تغیر کرده همه ی فیلدها بازنویسی میشن یا فیلدها هم فقط اونایی که تغییر کردن ؟
ممنونم