PDA

View Full Version : subdomain dar asp.net

reza_sh79
سه شنبه 18 بهمن 1384, 11:54 صبح
من در حال ایجاد یک وب سایت ارائه دهنده خدمات ایجاد و مدیریت وبلاگهای فارسی با ASP.NET هستم.(همانند پرشین بلاگ ولی با امکانات بیشتر و کاملتر).اما نمی دونم که چطور و با چه روشی میشه به
هر وبلاگ عضو این سایت آدرس اختصاصی تخصیص داد.
بطور مثال اگر آدرس سایت www.y.com باشه چطور میتونم به یک وبلاگ آدرس http://username.y.com که username نام کاربری است را تخصیص بدم.
از شما خواهش می کنم من را راهنمایی کنید.

mehranFX
سه شنبه 18 بهمن 1384, 13:09 عصر
این رو ببین : http://www.aspspider.com/rss/Rss13856.aspx

reza_sh79
سه شنبه 18 بهمن 1384, 15:48 عصر
دوست عزیز
اجرای راه حل پیشنهاد شده در لینک بالا نیاز به دسترسی مستقیم به سرور وب و اجرای برنامه ای که فایل dns سرور رو تغییر بده هست.
نکته جالب اینه که چندین نمونه از سایتهای فارسی که از این امکان برخوردارند وجود داره ولی از هر کی می پرسم در مورد پیاده سازی subdomain تو asp.net اطلاعی نداره.

mehranFX
سه شنبه 18 بهمن 1384, 22:31 عصر
دوست عزیز
اجرای راه حل پیشنهاد شده در لینک بالا نیاز به دسترسی مستقیم به سرور وب و اجرای برنامه ای که فایل dns سرور رو تغییر بده هست.
نکته جالب اینه که چندین نمونه از سایتهای فارسی که از این امکان برخوردارند وجود داره ولی از هر کی می پرسم در مورد پیاده سازی subdomain تو asp.net اطلاعی نداره.

حساب دو دو تا است اگه سرور به تو مجوز همچین کاری نده تو آب هم نمی تونی بخوری یقین بدان که اینکار فقط از همون روش مذکور قابل انجام است و لا غیر !!!
هر سایتی هم که دیدی ، این امکان در سرور بهش داده شده مثال : www.blogfa.com بر روی سرورهای OurIran . یا حق!!

leG_big
شنبه 30 دی 1385, 21:48 عصر
دوست عزیز با DNS سرور باید این کارو بکنی

hoseinimajd
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 09:20 صبح
سلام خدمت دوستان
راستش شاید خیلی درباره ایجاد subdomain تو این سایت صحبت شده باشه
ولی من جوابم رو توی این سایت پیدا نکردم
راستش من مجوز ایجاد subdomain نامحدود رو از server دارم و یه ip اختصاصی هم برام صادر شده
می خواستم ببینم
می شه یه صفحه به زبان net. یا php نوشت که این کار رو به صورت اتوماتیک برام انجام بده
اگر کسی فکر می کنه که برای جواب دادن به این سئوال باید اول مشکل مالیش حل بشه بگه
حاضرم برای پیدا کردن جوابم پول هم خرج کنم
با تشکر

سار
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 10:17 صبح
نمیدونم فقط یه حدث هست اینی که میگم، و شاید قابل پیاده سازی هم نباشه. ولی ارزش تست رو باید داشته باشه. آیا نمیشه به شکل مجازی در URL پیاده سازی کردش. یعنی همون طوری که قبلن URL رو به شکل دلخواه مثلن از :

Http://www.harchi.com?id=1
به :

Http://www.harchi.com/id/1
تغییر میدادیم، حالا با SubDomain اینکار رو بکنیم.
آیا اینکار عملیه؟