PDA

View Full Version : توضيحاتي در مورد كار با جاوا

(Sheytan)
جمعه 13 بهمن 1391, 23:38 عصر
سلام دوستان
من سي شارپ كار كردم تا حدودي و خيلي لذت بخشه و قوي و انعطاف پذيره
حالا دوست دارم در مورد جاوا بدونم و چند تا سوال دارم
1- نميخوام مقايسه بشه اما نكات قوت و ضعف جاوا چيه؟
محيط ويژوال كار باهاش چيه؟ eclipse و NetBeans IDE چي هستند؟ آيا فضايي مثل ويژوال استديو 10 كه بشه قويا باهاش كار كرد و لذت برد داره؟
2- قضيه اين Open Source چيه و اينكه ميگن اندرويد و جاوا اپن سورس هستند در كلا يعني چي؟ لطفا كامل توضيح بديد(چه قابليت ها و قوت ها و ضعف هايي داره و به چه درد ميخوره)
3- اينكه ميگن جاوا سمت وب خيلي عاليه يعني چي؟ شاخه سمت وب جاوا چي هست اصلا؟ مثلا با سي شارپ و ويژوال استديو ASP.NET هست و جاوا چي؟
4- براي موبايل چطور؟ براي چه سيستم عامل هايي به جز اندرويد ميشه برنامه نوشت؟
5- بازار كارش چطور هست و نحوه درآمد زايي اون به چه صورته؟
6- و در آخر اينكه بهترين منابع براي يادگيريش چي هست؟ بهترين كتاب فارسي باشه بهتره و فيلم و چيزهاي ديگه
و در كل ارزش يادگيري داره؟؟؟ (اينجورايي كه ازش شنيدم من به شخصه خيلي علاقه مندم ياد بگيرمش)

M0TR!X
شنبه 14 بهمن 1391, 11:32 صبح
سلام.

1_همیشه سر این قضیه دعواست خودت سرچ کن

کامپلر جاوا که jdk هست و محیطهای برنامه نویسیش هم از نوت پد گرفته تا به قول خود شما نت بینس،ایکلیبس که کامپوننت های خوبی دارن مثل فرم و .... دیگه خودت بهرت میدونی c# کار کردی !

2_اوپن سورس بودن قضیه نداره اوپن سورسه دیگه میتونی کلا سراغاز اوپن سورس رو سرچ کنی ! کلا چی شد اوپن سورس امد کی بنیان گذارش بود و .... به صورت کلی باید بگیری مختص جاوا نیست !

3_یعنی اینکه هرچقدر پروژه بزرگ باشه با جاوا مثل هلو میمونه ! :D که اوصولا JSP میگن سمت وب رو!

4_جاوا تو موبایل حرف اول رو میزنه اصلا خوراکش موبایله ! جاوا روی تمامی سیستم عامل ها اجرا میشه و این مزیتش خیلی چشمگیره !

5_بازار کار جاوا خوبه از یه میلیون شروع میشه تا 10 میلیون ! بستگی به برنامه نویسش داره.

6_بهترین منبع مثل همیشه کتابهای انگلیسی هستن ولی اگه فارسی بخوای برای شورع کتاب دیتل خوبه

به نظرت ارزش یادگیری داره ؟

(Sheytan)
شنبه 14 بهمن 1391, 17:19 عصر
معلومه ارزش يادگيري داره ممنون
در مورد وب بيشتر توضيح ميدي؟ مثلا اي اس پي دات نت رو كه ديديد؟ چه امكاناتي نسبت به اون داره؟ اصلا امكانات اون رو داره؟

بعد بازار برنامه نويسيش كجا هست شركت ها و سازمانهست؟

بيشتر جاوا كارهاي حرفه اي با چه محيط ويژوالي كار ميكنن؟

و كتاب دايتل چند صفحه هست و از كجا ميتونم تهيه كنم؟ pdfاش هم هست؟

و يه سوال ديگه ارزش يادگيريش نسبت به سي++ چطوره؟

L u k e
شنبه 14 بهمن 1391, 17:28 عصر
اگه با C# مشکلی نداری واسه چی دنبال جایگزین می گردی ؟

dracula_killer
شنبه 14 بهمن 1391, 17:36 عصر
معلومه ارزش يادگيري داره ممنون
در مورد وب بيشتر توضيح ميدي؟ مثلا اي اس پي دات نت رو كه ديديد؟ چه امكاناتي نسبت به اون داره؟ اصلا امكانات اون رو داره؟

بعد بازار برنامه نويسيش كجا هست شركت ها و سازمانهست؟

بيشتر جاوا كارهاي حرفه اي با چه محيط ويژوالي كار ميكنن؟

و كتاب دايتل چند صفحه هست و از كجا ميتونم تهيه كنم؟ pdfاش هم هست؟

و يه سوال ديگه ارزش يادگيريش نسبت به سي++ چطوره؟

من بخش وبش رو کار نکردم واسه همین جوابی تو این زمینه نمیدم
ببین هرجا که c# بازار داره جاوا هم می تونه داشته باشه.اگه می بینی که c# تو ایران خیلی جا افتاده به خاطر اینکه سرعت ساخت برنامه های تجاری در c# زیاده.من خودم خبر دارم که جاهایی مثل صدا و سیما برای ساخت برنامه هاشون به سراغ زبان جاوا رفتن.
یه بار دیگه هم اینارو پرسیدی دوست من.و من هم اونجا پاسخت رو دادم

شباهت زیادی به c++ داره اما خب اشاره گر نداره و به نظر من خیلی کار کردن باهاش ساده تره نسبت به c++

(Sheytan)
شنبه 14 بهمن 1391, 18:38 عصر
اونا كه قبلا پرسيدم شبيه اينها بود
با سي شارپ مشكلي ندارم خيلي زبان لذت بخشيه اما دوستدارم جاوا رو هم تجربه كنم چون احساس ميكنم بايد خيلي جذاب باشه
و همچنين يه سري مشكلات ريز سي شارپ و توسعه جاوا تو موبايل دوستدارم جاوا رو هم ياد بگيرم

Hybrid
شنبه 14 بهمن 1391, 19:17 عصر
سلام جاوا خوبه ولی جاوا همه چیز نیست و یادگیریش زمان میبره .

توصیه من : سی شارپ رو به طور حرفه ای ادامه بده و در کنارش زمانی رو به جاوا اختصاص بده . هیچوقت چیزی رو ول نکن بخصوص وقتی که بهش علاقه داری . کاری هم به بقیه نداشته باش مثلا خودم چند وقته پیش میشنیدم که میگفتن سی شارپ دیگه به درد نمیخوره همه سراغش میرن و دست داخلش زیاد هست ، تکنولوژی های مایکروسافت زیاد هستند(!) و... به این حرف های چرت هیچوقت گوش نده و یادش بگیر . هر تکنولوژی که اومد پس از اینکه مطمئن شدی آینده داره و پشتیبانی میشه یادش بگیر .

هر وقت به یک زبان مسلط شدید یادگیری زبان های دیگه خیلی راحت تر میشه . مفاهیم تقریبا مشترک هستند و سینتکس فرق میکنه . دیدتون رو برای برنامه نویسی باز کنید و بدونید که همیشه چیزهایی وجود دارند که شما نمیدونید و حتما یادشون بگیرید.البته شما استاد مایی و من هیچ ادعایی ندارم فقط توصیه های خودم رو بهتون میگم.

حرف آخر : اگر می خواهی بدانی کی عمر برنامه نویست پایان یافته،نگاهی به برنامه سال قبلت بکن اگر به نظرت مشکلی نداشت بدان که دیگه به آخر خط رسیدی!