PDA

View Full Version : خبر: دردسرهای طراحی وب سایت با مرورگر IE کمتر میشود ! راه اندازی سایت modern.ie توسط مایکروسافت

siavashsay
شنبه 14 بهمن 1391, 01:02 صبح
اینترنت اکسپلورر یکی از مشکلات بزرگ طراحان وب به شمار می رود. نسخه های قدیمی آن همچنان توسط تعداد زیادی از کاربران استفاده می شود و ساخت وب سایت به گونه ای که در آنها درست دیده شود، دردسر بزرگی به شمار می آید.

در نتیجه باید همیشه چندین نسخه از اینترنت اکسپلورر را دم دست داشته باشید تا سایت تان را در نسخه های مختلف تست کنید. برخی ابزارها هم برای تست راحت تر ساخته شده اما آنها هم همه مشکلات را حل نمی کنند.

حالا مایکروسافت ابزار آنلاین جدیدی برای طراحان وب ارایه کرده و بنابراین لازم است با Modern.IE (http://www.modern.ie/) آشنا شوید. این ابزاری است که امکانات مختلفی در اختیار شما قرار میدهد تا سایت تان را در نسخه های مختلف اینترنت اکسپلورر تست کنید.
یک بخش مهم سایت اسکنر صفحات وب (http://www.modern.ie/report) است. آدرس سایت تان را به آن می دهید و یک گزارش از مشکلات آن در اینترنت اکسپلورر دریافت خواهید کرد.
یک بخش مهم دیگر سایت هم ماشین های مجازی (http://www.modern.ie/virtualization-tools) ارایه شده برای دانلود و تست است. می توانید سیستم عامل خودتان را انتخاب کنید و اینترنت اکسپلوررهای مختلف را به صورت ماشین مجازی دانلود کنید. البته حجم فایل ها بالا است اما قطعا داشتن آن برای طراحان وب ارزشمند است.

تا به حال طراحان وبی که از لینوکس یا مک استفاده می کردند دردسرهای مختلفی برای تست سایت هایشان در اینترنت اکسپلورر داشتند اما Modern.IE (http://www.modern.ie/) ابزارهای در دسترس مهمی در اختیار آنها قرار میدهد تا نیاز کمتری به استفاده از سیستم عامل ویندوز داشته باشند.

منبع : http://nardebaan.ir

Unique
یک شنبه 15 بهمن 1391, 17:23 عصر
شرمنده زیر خبر پست میزنم اما خیلی جالبه ! تا حالا نشده سایتی را طراحی کنم و پشت سر Microsoft و آدم های بی انضافی که هنوز از IE اونم 6 یا 7 استفاده میکنند چیزی نگم !
دیدین توی سایتشون چی نوشتن ؟
Learn how to write code that works across all browsers and devices.
اینو باید اینطور مینوشتند :
Learn how to write code that only works in ie browsers.
یا بهتر :
Learn how to write code to get rid of ie browsers.

IE فقط مشکلش استاندارد نبودن نیست خیلی مشکلات دیگه داره.
نمیدونم چرا این خبر را میدین ، البته درک میکنم یکی از مشکلات اصلی همین رفع مشکلات IE هستش ، اما بهتره Developer ها تشویق بشوند اصلا از IE استفاده نکنند و کلا مشتری و کاربران را تشویق کنند از مرور گر های firefox و chrome وحتی safari استفاده کنند !
حیف وقت ندارم وگرنه سایت DontUseIe.ir را ایجاد میکردم تا کمکی به خلقی بشه که هنوز دارند از IE استفاده میکنند.

siavashsay
یک شنبه 15 بهمن 1391, 18:34 عصر
با تشکر از شما unique عزیز !
اما بحث اینجاس که نسخه IE6 و در کل نسخه های IE به نوعی مرورگری اجباری تلقی میشن ! چون با نصب ویندوز شما اون ها خواسته یا ناخواسته دارید !
و اینکه بسیاری از افراد و بازدیدکنندگان براشون فرقی نمیکنه که با چه مرورگری به اینترنت بیان و از وب سایتها بازدیدکنند ! البته حداقل توی یک مدت زمان خاصی که بعدها خودشون مشکلات رو متوجه میشن !
از اونجایی هم که ما developer ها باید به فکر بازدید کننده باشیم باید به ساز اونا برقصیم !
یعنی وقتی میبینیم که ملت دارن از مرورگری استفاده میکنن که اولین تجربه اینترنت رو باهاشون دارن باید سایتمون رو طوری بسازیم که با این مرورگر هم همخوانی داشته باشه ( البته متاسفانه )
ضمنا خود سایت مایکروسافت یه سایت دیگه هم داره که در مورد IE6 هست !
http://www.ie6countdown.com/
این سایت میگه هنوز چند نفر از مردم دنیا و در کجاها دارن از IE6 استفاده میکنن و از مردم میخواد که اطلاع رسانی کنن تا از استفاده از این نسخه پرهیز کنن !
در مورد جملات شما هم باید بگم درسته
اما هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه ! مایکروسافت هم هیچ موقع نمیاد با یه جمله اونم توی سایتی که خودش زده اقرار به ضعف خودش کنه !
با تشکر :)

2undercover
یک شنبه 15 بهمن 1391, 19:07 عصر
این سایت میگه هنوز چند نفر از مردم دنیا و در کجاها دارن از IE6 استفاده میکنن و از مردم میخواد که اطلاع رسانی کنن تا از استفاده از این نسخه پرهیز کنن !

جالبه اطلاعاتی در مورد ایران ندارن و گرنه باید می زد 60 درصد کاربرای IE6 ایرانین! :دی

eshpilen
یک شنبه 15 بهمن 1391, 20:10 عصر
IE 6 که تا حالا چند بار اعلامیه ترحیم زدن براش!
بیخیال اون رو اصلا ساپورت نکنید. اصلا کد بذارید اگر کسی استفاده میکرد بهش بگه مرورگرش رو ارتقا بده.
بنویسید: مرورگر شما فسیل است!

Tarragon
یک شنبه 15 بهمن 1391, 20:15 عصر
مرورگر شما نفت شده :لبخند:

Unique
دوشنبه 16 بهمن 1391, 01:08 صبح
دوستان وقتی که توی دنیای تجارت وب میاین حرف سیاوش درسته باید به ساز کاربر رقصید و حالا هر چی کاربر شما از تکنولوژی بی خبر تر ، ابزار هایی که استفاده میکنه هم فسیلتر ، مثلا همه ضعف های IE6 و 7 را میدونن اما نمیشه بیخیال کاربراش شد ، خودم تا حالا خیلی مشتری از دست دادم سر اینکه حال نداشتم بشینم برای ie زیر 8 اون را بهینه کنم و متاسفانه طرف هم صاف رفته با IE6 باز کرده و متاسفانه مرغ از قفس پریده !
تازه کاربرای ایرانی کمی مغرور هستند و اثرات تبلیغی بدی میگذاره اگه بگیم مرورگر شما پشتیبانی نمیشه چه برسه بگیم فسیل شده ! حتی به خودشون زحمت نمیدن ببینن این ورژن مربوط به چه سالیه !

نکته جالبش اینجاست خیلی از سایت های فارسی برای ie داره طراحی میشه و یکسری کاربران فکر میکنند firefox طرح سایت را خراب میکنه !!!!!! یکسری دیگه که ماشالله فکر میکنند اینترنت فقط با این IE قابل دسترسیه ! میخوام بگم کلا خیلی مشکلات هست و خودم ترجیح میدم توی کار های بزرگ نه کار های کوچیک که توی چند ساعت میشه بهینش کرد بی خیال IE های زیر 8 بشم.

siavashsay
دوشنبه 16 بهمن 1391, 10:02 صبح
نکته جالبش اینجاست خیلی از سایت های فارسی برای ie داره طراحی میشهدقیقا !
نمونش سایت بانک رفاه بود یا کشاورزی !
موقع ثبت نام برای یک وام بود که Catpcha کد توی Firefox - Chrome نشون داده نمیشد !
بعد این بنده خدایی که میخواست ثبت نام کنه زنگ زد به قسمت فن آوری اطلاعات بانک . بهش گفتن Resolotion سیستمت رو زیاد کن درست میشه ( تورو خدا جواب رو ببین حالا ) دیدم نشد !
بعد با IE باز کردم دیدم درست شد !
اینم از سایت بانک معروف یک کشور !
اونجا بود که به قول معروف :
من :|
اون بنده خدا صاحب وام :|
سایت بانک :|
قسمت فن آوری اطلاعات :|
Resolotion - Captcha Code - خود وام =)) =)) =))
بله !

AbiriAmir
دوشنبه 16 بهمن 1391, 13:52 عصر
مهمتر از همه سامانه های دانشگاهی...
نمونش سامانه گلستان که همه دانشجویان پیام نور دارن ازش استفاده میکنن از مرورگرهای غیر ie پشتیبانی نمیکنه...
یا سیستم دانشگاهی سما که خیلی از دانشگاه ها دارن باهاش کار میکنن...
( البته شخصا هروقت پیش میاد که برم تو سیستم سما 1 دونه Inspect Element تو کروم میزنم و جاوا اسکریپتشو دستکاری میکنم تا تو کروم بیاد :قهقهه: )
این اینترنت اکسپلورر هم برای بعضیا مثل یاهو هست!
بهشون میگی اکانت جیمیل داری؟! میگن نه من ایمیل دارم!!! میگی خوب جیمیل هم ایمیله دیگه!!! میگن نه ایمیل یعنی یاهو؛ جیمیل جیمیله!!!
اینترنتم برای خیلیا همینه! اینترنتو با ie میشناسن!
به امید روزی که نسل هرچی ie هست منقرض شه!!!

جالبه ماکروسافت 1 گندی زده که خودشم تو جمع کردنش مونده!!!

Tarragon
دوشنبه 16 بهمن 1391, 14:19 عصر
حالا دور از شوخی ie تو زمان خودش خیلی شاخ بود تقصیر ماکروسافت نیست که . کل دنیا دارن ازش استفاده می کنن اینو دیگه نمی شه انداخت گردن ماکروسافت !

siavashsay
دوشنبه 16 بهمن 1391, 14:44 عصر
حالا دور از شوخی ie تو زمان خودش خیلی شاخ بود
تو زمان خودش یعنی 7 - 8 سال پیش ! اون موقع اولا مرورگر درست حسابی نبود ( مثلا کروم اون موقع کجا بود ؟! ) ثانیا مردم اصلا نمیدونستن مرورگر چی هست ؟!
مرورگر رو همون اینترنت میدونستن ! یادمه یه بنده خدایی میگفت :
این اینترنت ما مثل اینکه پاک شده - روش که کلیک میکنیم کار نمیکنه !
در نتیجه امثال ie اون موقع خوب میتونستن جولان بدن !

Unique
دوشنبه 16 بهمن 1391, 21:44 عصر
حالا دور از شوخی ie تو زمان خودش خیلی شاخ بود
اون موقع هم safari و netscape و opera بود اما بلد نبودن چطور تبلیغات کنن و ودشون را جا بندازند. همین webkit که chrome داره ازش استفاده میکنه هسته safari هستش !

MMSHFE
دوشنبه 16 بهمن 1391, 23:33 عصر
کلاً اسم این دامین در نوع خودش خیلی جالبه. یعنی جمع اضداد که میگن یعنی همین: Modern و IE در کنار هم!

siavashsay
سه شنبه 17 بهمن 1391, 09:53 صبح
یعنی جمع اضداد که میگن یعنی همین: Modern و IE در کنار هم!
با این توجه نکرده بودم :قهقهه: راست میگید !
فقط مونده IE هم MODERN بشه :قهقهه:
( گاری مدرن )