PDA

View Full Version : سوال: چگونگی برقراری ارتباط چندین دستگاه در مکان های مختلف در یک زمان با برنامه از طریق پورت

minaalamshahi
شنبه 14 بهمن 1391, 14:15 عصر
با سلام

من احتیاج دارم که کاربران برنامه من از هر جایی در (محل نصب برنامه)بعد از زدن کارت روی reader و خواندن کد کارت در db جستجو کنه و از مبلغی که برای این کارت در دیتابیس ذخیره کردم کم بکنه(کارت من فقط قابلیت ذخیره کد کارت رو داره)
و یک کاربر هم که همیشه پشت سیستمی که برنامه رو روی اون نصب کردیم وظیفه شارژ کارتها و گزارش گیری رو بر عهده داره

حالا مشکل من اینجاس که چطوری بین reader ها در مکان های مختلف و برنامه و اون فرمی که من داخل اون دستورات شناسایی کارت از طریق پورت و کاهش اعتبار کارت هست ارتباط برقرار کنم وقتی این فرم باز نیست و یک کاربر دیگه در حال انجام کاری در فرمی دیگر است.

m.khani_121
شنبه 14 بهمن 1391, 20:47 عصر
فکر کنم جواب شما رو مهندس بتونن بدن !!!

ma.rad
شنبه 14 بهمن 1391, 21:19 عصر
باسلام
شما مسلما باید در جدول مربوطه یه فیلد برای مقدار شارژ برای هر کدی داشته باشید که با هر بار اتصال مقداری ازش کسر بشه
در صورت فوکوس نبودن روی فرم مورد نظر شما جهت دریافت اطلاعات در فرم اصلی برنامه تون یه حالت (آماده باش) تعریف کنید که اگر اطلاعاتی از طرف ریدر دریافت شد بیاد و عملیات مربوط به اون کد رو انجام بده
برای اینکار می تونید از Backgrund Worker استفاده کنید.

minaalamshahi
سه شنبه 17 بهمن 1391, 09:03 صبح
برای کنترل و دسترسی و دریافت اطلاعات به طور همزمان از همه reader ها باید چه کار کنم؟

آیا استفاده از ip و سوکت راه حل مششکل هستش؟