PDA

View Full Version : سوال: ساخت صفحات با ادرس مختلف صورت خودکار!!!

ITALIANMAN
شنبه 14 بهمن 1391, 22:24 عصر
یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که تو وب سایت هایی مثل همین سایت وقتی تعداد صفحات یه تاپیک بیشتر از یکی میشه یه صفحه جدید با ادرس جدید ولی با خوصیات همین تاپیک ایجاد میشه میخواستم بدونم طریقه طراحی این صفحات چجوریه یعنی چجوری میشه چنین ویژگی تو طراحی وب سایت به کار برد

برای مثال یه سایت فروشگاه که اطلاعات محصولاتشو از یه sql میخونه و در صفحه قرار میده و تو هر صفحه مثلآ 6 محصول نشون میده اگه بخوایم 6 محصول بعدی رو تو یه صفحه دیگه با همون استایل ولی با ادرسی متفاوت نشون بده باید چیکار کنیم؟ باید اون صفحه دومم خودمون طراحی کنیم؟؟ در این صورت اگه نیاز به 100 صفحه یا بیشتر داشته باشیم باید چیکار کنیم ؟؟

EnKamran
شنبه 14 بهمن 1391, 22:49 عصر
گمون کنم منظور شما صفحه بندی (Paging) باشه، که خوب خیر ما یک بار طراحی میکنیم و فقط یک گریدویو میندازیم که خاصیت صفحه بندی اون فعال هست.

ITALIANMAN
شنبه 14 بهمن 1391, 23:07 عصر
گمون کنم منظور شما صفحه بندی (Paging) باشه، که خوب خیر ما یک بار طراحی میکنیم و فقط یک گریدویو میندازیم که خاصیت صفحه بندی اون فعال هست.
با تشکر
احتمالآ من منظورمو بد انتقال دادم
برای مثال شما به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=82
تعدادی از محصولات در این صفحه نمایش داده شده (نه فقط در یک گرید ویو) به صفحات بعدی هم که میرید همین طراحی رو میبینید که ادامه محصولاتو معرفی کرده و تنها تفاوت ادرس صفحات پیج های هر صفحه شماره افست متفاوته
برای ایجاد چنین حالتی در وب سایت باید چیکار کرد؟

EnKamran
شنبه 14 بهمن 1391, 23:12 عصر
آهان بله متوجه شدم، ببینید دسته بندی هست، شما خوب یک سری محصول دارید تو یک دسته و یک سری دیگه دارید که توی دسته ی دیگه ای هستند، شما در واقع یک ظاهر رو درست میکنید فقط کوئری که نوشتید که محصولات رو نشون بده بر اساس دسته بندی نمایش میده که خوب شماره دسته رو داره از کوئری استرینگ میگیره اگه دقت کنید این آدرس که دادید شماره دسته ش 82 بود. شما توی کوئری واکشی از بانک میگید اون جاهایی رو نمایش بده که شماره دسته اون محصول برابر با کوئری استرینگ CategoryID باشه.

ITALIANMAN
شنبه 14 بهمن 1391, 23:25 عصر
آهان بله متوجه شدم، ببینید دسته بندی هست، شما خوب یک سری محصول دارید تو یک دسته و یک سری دیگه دارید که توی دسته ی دیگه ای هستند، شما در واقع یک ظاهر رو درست میکنید فقط کوئری که نوشتید که محصولات رو نشون بده بر اساس دسته بندی نمایش میده که خوب شماره دسته رو داره از کوئری استرینگ میگیره اگه دقت کنید این آدرس که دادید شماره دسته ش 82 بود. شما توی کوئری واکشی از بانک میگید اون جاهایی رو نمایش بده که شماره دسته اون محصول برابر با کوئری استرینگ CategoryID باشه.
خوب منم تا اینجاش مشکلی ندارم
سوالم در واقع اینه که چیکار کنیم وقتی دسته بعدی(مثلآ 10 محصول بعدی رو ) رو با کوئری مورد نظر نمایش میده به صورت خودکار ادرس جدیدی هم به صفحه اختصاص بده !

EnKamran
شنبه 14 بهمن 1391, 23:39 عصر
ببینید ده محصول بعدی لزوما توی دسته دیگه ای قرار گرفته نمیشن، خوب دوست عزیز وقتی ده محصول دیگه رو که مال دسته ی دیگه ای هستند رو نمایش میده طبیعتا آدرس صفحه عوض میشه، البته آدرس خیر، فقط اون کوئری آخرش،اگه منظورتون اون offset هست که بنده گمون کنم برنامه نویسش اومده برای راحت تر شدن کوئریش عدد شروع محصول صفحه بعد رو داده که از اون به بعد رو نمایش بده.

ITALIANMAN
شنبه 14 بهمن 1391, 23:51 عصر
ببینید ده محصول بعدی لزوما توی دسته دیگه ای قرار گرفته نمیشن، خوب دوست عزیز وقتی ده محصول دیگه رو که مال دسته ی دیگه ای هستند رو نمایش میده طبیعتا آدرس صفحه عوض میشه، البته آدرس خیر، فقط اون کوئری آخرش،اگه منظورتون اون offset هست که بنده گمون کنم برنامه نویسش اومده برای راحت تر شدن کوئریش عدد شروع محصول صفحه بعد رو داده که از اون به بعد رو نمایش بده.
:لبخند: خوب فدات شم منم میگم چطوری این افستو به ادرس صفحه اضافه کرده دیگه ؟ مشکل منم دقیقآ همینجاست
واسه اینکه ادرس صفحه مورد نظر این افستو داشته باشه یا باید یه صفحه جدید بسازی دستی به ادرسش این شماره افستو اضافه کنی که اگه تعداد صفحات بالا بره(100 یا 200 مثلآ) این کار عقلانی به نظر نمیرسه یا با یه دستوری چیزی این کار میکنی(که شماره افست به ادرس صفحه اضافه شه) که بنده اگاهی ندارم ازش واسه همین از دوستان کمک خواستم :قلب:

EnKamran
شنبه 14 بهمن 1391, 23:57 عصر
نه عزیز من بنده دیوانه که نیستم، در ضمن صفحه جدید درست کنم اسم صفحه میشه PageNAme.ASPX اونی که آخرش داره کوئری استرینگ هست، شما یک سرچی بکن در مورد ک.وری استرینگ ها

ITALIANMAN
یک شنبه 15 بهمن 1391, 00:06 صبح
نه عزیز من بنده دیوانه که نیستم، در ضمن صفحه جدید درست کنم اسم صفحه میشه PageNAme.ASPX اونی که آخرش داره کوئری استرینگ هست، شما یک سرچی بکن در مورد ک.وری استرینگ ها
اقا شما چش مایی این حرفا چیه :قلب:
ممنون دقیقآ نمیدونستم باید دنبال چی بگردم که راهنمایی کردی تشکر فراوااااان :بوس: