PDA

View Full Version : روش استفاده از فرمول ColumnHistory

mehdigholami
یک شنبه 15 بهمن 1391, 11:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
میخواستم اگر براتون مقدوره یک فایل نمونه برای من بگذارید که در اون از فرمول ColumnHistory استفاده شده باشه و روش کار رو هم توضیح بدید ( این فرمول در فایلهای پیشفرض اکسس در sale pipeline استفاده شده ولی من نتونستم توی فایل دیگه ای استفاده کنم)
سپاسگذارم

mazoolagh
یک شنبه 15 بهمن 1391, 13:39 عصر
columnhistory فقط برای فیلد memo کاربرد داره و اونهم فقط وقتی که append only برابر true باشه- یعنی فقط میتونین به انتهای مقدار قبلی مقدار جدید اضافه کنین. در اینصورت میتونین تاریخچه مواردی رو که اضافه شده با روش columnhistory استخراج کنین.
کاربردش در مواردی هست که مثلا میخواهیم رد تغییرات مقدار یک فیلد یا رکورد رو برای بررسی های بعدی نگه داریم. یا هر نوع عملیاتی که بمنزله سوابق یک چیزی باشه مثل حکم کارگزینی

mehdigholami
یک شنبه 15 بهمن 1391, 14:00 عصر
columnhistory فقط برای فیلد memo کاربرد داره و اونهم فقط وقتی که append only برابر true باشه- یعنی فقط میتونین به انتهای مقدار قبلی مقدار جدید اضافه کنین. در اینصورت میتونین تاریخچه مواردی رو که اضافه شده با روش columnhistory استخراج کنین.
کاربردش در مواردی هست که مثلا میخواهیم رد تغییرات مقدار یک فیلد یا رکورد رو برای بررسی های بعدی نگه داریم. یا هر نوع عملیاتی که بمنزله سوابق یک چیزی باشه مثل حکم کارگزینی
با تشکر از توضیحات کاملتون میتونم خواهش کنم که یک نمونه برای من بگذارید؟
در ضمن میخواستم بپرسم که میشه کاری انجام داد که تاریخچه رو به تاریخ شمسی به ما بده؟
ممنون

mazoolagh
دوشنبه 16 بهمن 1391, 12:59 عصر
نمونه همون دیتابیسی که گفتین هست
تاریخ هم به فرمت تاریخ سیستم هست (همراه با ساعت البته)

این روش در عمل خیلی محدود هست - شما بهتره هست که اینجوری عمل کنین:
یک جدول Log درست کنین با فیلدهایی شبیه زیر:
id
date_time
persian_date
user_id (یا user_name)
event_id
from_id (یا form_name)
table_id (یا table_name)
operation_id (یا operation مثل add/remove/edit)
old_value
new_value

mehdigholami
دوشنبه 16 بهمن 1391, 16:10 عصر
ممنون از راهنمایی تون