PDA

View Full Version : سوال: تعریف سال مالی در حسابداری

as987498749874
یک شنبه 15 بهمن 1391, 16:42 عصر
سلام دوستان

برم سر اصل مطلب
من دارم یه نرم افزار حسابداری خیلی ساده رو می نویسم تا حالا 30 درصدش تموم شده
به قسمت فاکتور ها رسیدم یکی بهم گفت براش سال مالی تعریف کن چون هم برا سرعت برنامه خوبه(چون بانک اطلاعاتی جدید میشه) و هم با این کار میشه گزارشات خوبی بهش اضافه کرد و کلا چیز خوبیه

من رشتم عمرانه !!!!
3 ساله وی بی کار می کنم
از حسابداری چیز زیادی نمی دونم فقط در حد بدهکار-بستانکار-کاردکس کالاو...
می خواستم بدونم که کلا سال مالی چه بحث هایی رو شامل میشه و نحوه تعریف و بستن و کلا عمکرد رو توضیح بدین

مرسی از دوستان گرامی
انشاء الله تاپیک خودتون جبران کنم

Hashemvp
دوشنبه 16 بهمن 1391, 10:03 صبح
سلام
دوست عزیز اینجا بخش برنامه نویسی به زبان ویژال بیسیکه
شما باید با یک حسابدار با تجربه مشورت کنی
و اینکه بستگی داره این نرم افزار رو برای چ مشاغلی در نظر گرفتی طبق نیاز اونا تعریف کنی و درست کنی
موفق باشی

amiralex
دوشنبه 16 بهمن 1391, 11:34 صبح
سلام
آقا هاشم درست ميگن
اما اگه بخواي يه توضيح اجمالي به اينصورته كه سال مالي در اول سال مالي كه بستگي به نوع شركت يا سازماني كه ميخواين برنامه براش بنويسين فرق داره
يعني سال مالي در اول هر سال يعني 1/1 شروع ميشه و تا پايان سال هر سند سحابداري اعم از پرداخت و دريافت ساير مطالبات و چك و غيره مربوط به اون سال فقط در همون سال انجام ميشه و نبايد از بودجه سال بعد استفاده بشه
در پايان سال كه باز هم بستگي به سيستم حسابداري داره شما اقدام به بستن حسابهاي سال ماليتون ميكني كه ممكنه 12/29 باشه يا 4/1 كه تمام حسابها بسته ميشه و به سال مالي جديد وارد ميشه

البته چون جاي اين مسائل اينجا نيست نميشه توضيحات دقيق تر داد.
من خودم يه برنامه حسابداري حقوق و دستمزد نوشتم ولي از سال مالي استفاده نكردم

En_MK
جمعه 04 مهر 1393, 12:41 عصر
سال مالی )یا دوره مالی) دوره‌ای‌ست که برای محاسبهٔ وضع مالی سالیانه در تجارت و سازمان‌های گوناگون کاربرد دارد. در حوزه‌های داوری، قوانین نظم‌دهندهٔ درباره حسابداری (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C) و مالیات (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA) هر دوازده‌ماه یک‌بار نیازمند گزارش‌هایی هستند، که البته این نیاز نیست که دورهٔ مورد نظر در قالب یک سالِ سال‌نامه‌ای (مانند از فروردین تا اسفند) باشد. سال‌های مالی در کشورها و تجارت‌ها متفاوت‌اند.

سال حسابداری

دوره‌ای دوازده ماهه که لزوماً مشابه سال تقویمی نیست، و شرکت‌ها در گزارشگری مالی خود از آن سود می‌جویند. حساب‌ها و گزارش‌ها معمولاً برای یک سال مالی تهیه می‌شود.
چقدر دوتا تعریف نزدیک به هم هستند.با سرچ این 2تاتعریف رو پیداکردم