PDA

View Full Version : نظر شما در درباره یه فاکتور فروش؟

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 20:24 عصر
بنام خدا
سلام خدمت دوستان عزیز

یه برنامه دارم مینویسم برای یه لوازم برقی از من خواستن که قیمت فروش کالا به شکل زیر باشد
1.فروش عمده
2.فروش برای همکار
3.فروش تکی

مثلا یک لامپ با قیمت 2000 را در نظر بگیرید

حالا
قیمت عمده:2100
قیمت فروش همکار:2050
قیمت تکی : 2500

در ضمن از من خواستن که هنگام ثبت کالا این سه قیمت را همون موقع مشخص کنند

فرض کنید طرف اومد 5حلقه سیم خرید(قیمت باید عمده حسابشه) و 2تا لامپ خرید(قیمت تکی حسابشه)

سوال من اینجاست که هنگام ثبت فاکتور این قیمتها را باید چطوری لحاظ کنم

ma.rad
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:27 عصر
یه فیلد بزار به عنوان نوع فروش : که می تونه 3تا مقدار بگیره: 1و 2و3 وبیاد بر اساس مقدار قیمت رو برا مشتری کم وزیاد کنه
1 یعنی همکار 2یعنی عمده 3هم یعنی تکی
زمان صدور فاکتور یه کمبو بزار ومقدار انتخاب کن

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:34 عصر
یه فیلد بزار به عنوان نوع فروش : که می تونه 3تا مقدار بگیره: 1و 2و3 وبیاد بر اساس مقدار قیمت رو برا مشتری کم وزیاد کنه
1 یعنی همکار 2یعنی عمده 3هم یعنی تکی
زمان صدور فاکتور یه کمبو بزار ومقدار انتخاب کن

سلام مجدد و مرسی از پاسختون

من خودم توی ذهنم تقریبا همچین قصدی دارم

باز هم ممنون میشم نظر هاتونو بگید

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:35 عصر
بنام خدا
سلام خدمت دوستان عزیز

یه برنامه دارم مینویسم برای یه لوازم برقی از من خواستن که قیمت فروش کالا به شکل زیر باشد
1.فروش عمده
2.فروش برای همکار
3.فروش تکی

مثلا یک لامپ با قیمت 2000 را در نظر بگیرید

حالا

فرض کنید طرف اومد 5حلقه سیم خرید(قیمت باید عمده حسابشه) و 2تا لامپ خرید(قیمت تکی حسابشه)

سوال من اینجاست که هنگام ثبت فاکتور این قیمتها را باید چطوری لحاظ کنم

به نظر من بانکت که باید اینطوری باشه مثلا

شماره کالا
گروه کالا
نام کالا
قیمت عمده
قیمت همکار
قیمت تکی

فرم قاکتور هم اینطوره که مثلا
یک combobox میذاری که گروه کالا رو از بانکت توش بریزه
یک combobox بذاری که نام کالا رو با توجه به گروه کالا توش بریزه
حالا میتونی توی فاکنور یک combobox قرار بدی که 3 تا مقدار توش باشه قیمت عمده/قیمت همکار/قیمت تکی
بعد میتونی بازم یک combobx رو قرار بدی که قیمت ها رو با توجه به اون 3 تا پر کنه

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:42 عصر

شماره کالا
گروه کالا
نام کالا
قیمت عمده
قیمت همکار
قیمت تکی
مرسی از پاسختون

بانک را همینجوری که گفتی در نظر میگیرم

اما قسمت فاکتوری که گفتید برای کاربر یه خورده خسته کننده است

بازهم ممنون میشم نظرتونو بیان کنید

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:47 عصر
مرسی از پاسختون

بانک را همینجوری که گفتی در نظر میگیرم

اما قسمت فاکتوری که گفتید برای کاربر یه خورده خسته کننده است

بازهم ممنون میشم نظرتونو بیان کنید

از چه لحاظ خسته کننده هست ؟

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:52 عصر
از چه لحاظ خسته کننده هست ؟

دوست گلم

این مشتری که من دیدم حوصله این که این همه فیلد رو پر کنه نداره(البته تنها مورد هایی که شما گفتید نیستند) در نتیجه از برنامه دل سرد میشه

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 21:57 عصر
به مشتری ربطی نداره که شما مگه نمیخوای فاکتور فروش چاپ کنی؟ مگه نمیخوای قیمت کل رو بدست بیاری ؟ از این بانک بخوای استفاده کنی راه دیگه ای نداره
چون باید شرط بذاری که مثلا

در جایی که گروه کالا (لامپ) تام کالا (کم مصرف) و نوع فاکنور (تکی) قیمت رو واسم بیار ! غیر از اینه ؟ بعد قیمت واحدش میاد مثلا 1000 تومان بعد شما یک تکس باکس میذاری تعداد خرید رو میگیره مثلا 10 عدد بعد یک ضرب ساده قیمت کل رو محاسبه میکنه 10000 تومان

نمیدونم به هر حال یک پیشنهاد بود
موفق باشی

ma.rad
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:06 عصر

شماره کالا
گروه کالا
نام کالا
قیمت عمده
قیمت همکار
قیمت تکی

فرم قاکتور هم اینطوره که مثلا
یک combobox میذاری که گروه کالا رو از بانکت توش بریزه
یک combobox بذاری که نام کالا رو با توجه به گروه کالا توش بریزه
حالا میتونی توی فاکنور یک combobox قرار بدی که 3 تا مقدار توش باشه قیمت عمده/قیمت همکار/قیمت تکی
بعد میتونی بازم یک combobx رو قرار بدی که قیمت ها رو با توجه به اون 3 تا پر کنه

روش دوستمون از نظر برنامه نویسی صحیح نیست ،ما تا جایی که امکان داره باید فیلد های جدول رو کم کنیم( البته خودمونی گفتم) زمانی که شما می تونید باتوجه به قیمت خریدتون ،قیمت های دیگه رو محاسبه کنید ایجاد فیلد دردیتابیس برای قیمت ها دیگه کار منطقی نیست

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:10 عصر
سلام. اگه میزان سود در تمام اجناس بصورت یکسان هست (یعنی برای تمام قطعات مثلا برای فروش عمده 15 درصد، برای قروش همکار 10 درصد و برای فروش تکی 25 درصد باشه) بهترین کار اینه که یه جدول با سه فیلد، کد نوع فروش(کلید)، نوع فروش و درصد سود داشته باشید. در فاکتور هم میتونید radio button یا کمبو بزارید که مشخص کنه کالا با کدوم نوع فروش قراره فروخته بشه و متناسب با نوع فروش، سود رو به قیمت خرید کالا اضافه کنید.

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:18 عصر
روش دوستمون از نظر برنامه نویسی صحیح نیست ،ما تا جایی که امکان داره باید فیلد های جدول رو کم کنیم( البته خودمونی گفتم) زمانی که شما می تونید باتوجه به قیمت خریدتون ،قیمت های دیگه رو محاسبه کنید ایجاد فیلد دردیتابیس برای قیمت ها دیگه کار منطقی نیست

حرف شما کاملا درسته و شما استاد بنده هستید اما من به حساب اینکه از فوت وفن کسبه خبر دارم این پیشنهاد رو دادم:بامزه:
منظور شما اینه که مثلا برای همکار 10% برای عمده 15% و برای تکی 20% اما شما میدونید که هر نوع کالایی رو نمیشه با این حساب کتاب فروخت مثلا قرض کنید یک کاسب یک کالا رو خریده 60000 تومن خب هیچ وقت نمیاد 20% سود بکشه روش

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:19 عصر
سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنون از این که لطف کردید و در این تایپیک شرکت کردید

اگه میزان سود در تمام اجناس بصورت یکسان هست دقیقا همین سوال رو از طرف پرسیدم گفت که هم میخواد به صورت درصدی قیمت ها رو وارد کنه و هم به صورتی که خودش مشخص کنه که چقدر سود بگیره

ممنون میشم نظراتون رو بیان کنید

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:30 عصر
سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنون از این که لطف کردید و در این تایپیک شرکت کردید

دقیقا همین سوال رو از طرف پرسیدم گفت که هم میخواد به صورت درصدی قیمت ها رو وارد کنه و هم به صورتی که خودش مشخص کنه که چقدر سود بگیره

ممنون میشم نظراتون رو بیان کنید
خوب اگه قرار باشه که فروشنده خودش سود رو مشخص کنه (یعنی سود یک قطعه با قطعه دیگه متفاوت باشه) در اینصورت دیگه اون جدولی که گفتم عملا کاربردی نداره و نمیشه بهش رجوع کرد. بهتره همون جایی که کالا رو ثبت میکنید، یه فیلد هم واسه درصد سود بذارید. یعنی :
کد گروه
کد کالا
نام کالا
قیمت خرید
درصد سود
تذکر: قیمت نهایی کالا رو به هیچ وجه داخل همین جدول ذخیره نکنید (چون ممکنه بعدا فروشنده درصد سود رو تغییر بده و کلی مکافات خواهی کشید). قیمت نهایی رو باید هنگام صدور فاکتور محاسبه کنی.

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:35 عصر
خوب اگه قرار باشه که فروشنده خودش سود رو مشخص کنه (یعنی سود یک قطعه با قطعه دیگه متفاوت باشه) در اینصورت دیگه اون جدولی که گفتم عملا کاربردی نداره و نمیشه بهش رجوع کرد. بهتره همون جایی که کالا رو ثبت میکنید، یه فیلد هم واسه درصد سود بذارید. یعنی :
کد گروه
کد کالا
نام کالا
قیمت خرید
درصد سود
تذکر: قیمت نهایی کالا رو به هیچ وجه داخل همین جدول ذخیره نکنید (چون ممکنه بعدا فروشنده درصد سود رو تغییر بده و کلی مکافات خواهی کشید). قیمت نهایی رو باید هنگام صدور فاکتور محاسبه کنی.

ببخشید دوست عزیز دخالت میکنم اما اینطور که باید بشینیم هر دفعه که میخوایم فاکتور صادر کنیم % کالا رو وارد کنیم و اینطوری ممکنه اشتباهی یک مقدار رو وارد کنیم و کلی دردسر پیش بیاد
مثلا یرای یک نفر زدیم 10% برای یک نفر دیگه میزنیم 11% به نظر من (الیته من یک تازه کارم جسارت نشه) هر چی تایپ کمتر باشه حطا کمتره

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:46 عصر
ببخشید دوست عزیز دخالت میکنم اما اینطور که باید بشینیم هر دفعه که میخوایم فاکتور صادر کنیم % کالا رو وارد کنیم و اینطوری ممکنه اشتباهی یک مقدار رو وارد کنیم و کلی دردسر پیش بیاد
مثلا یرای یک نفر زدیم 10% برای یک نفر دیگه میزنیم 11% به نظر من (الیته من یک تازه کارم جسارت نشه) هر چی تایپ کمتر باشه حطا کمتره
در پست بالا نوع مشتری رو فراموش کرده بودم که لحاظ کنم.
وقتی فروشنده برای یک کالا و مثلا مشتری همکار میزنه 10 درصد سود، برای همه همکاران 10 درصد سود لحاظ خواهد شد . یعنی هنگام فروش، نوع مشتری انتخاب میشه و با یک select ساده مقادیر بیرون کشیده میشه :

select codekala,mablagh,darsadsod from tblkala where codekala = @codekala and noemoshtari = @typemoshtari

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:46 عصر
کد گروه
کد کالا
نام کالا
قیمت خرید
درصد سود

الان من یه خورده گیچ شدم

آخه همونجوری که گفتم فروشنده گفت که مثلا برای بعضی کالاها مثل یه کالا لامپ (قیمت 2000) نمیخواد درصد بزنه میخواد همینجور350 تومان به قیمت خرید اضاف کنه بعد بشه قیمت فروش تکی و برای عمده و همکار هم همینطور اینا رو باید چه طور لحاظ کنم

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:51 عصر
ببخشید دوست عزیز دخالت میکنم

دوست عزیز من این تایپیک رو زدم تا با همکاری شما دوستان مشکلم رو حل کنم این که شما نظرتونو بگید نه خسارته و نه دخالت

باز هم منتظر نظرهای مفیدتون هستم

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:52 عصر
در پست بالا نوع مشتری رو فراموش کرده بودم که لحاظ کنم.
وقتی فروشنده برای یک کالا و مثلا مشتری همکار میزنه 10 درصد سود، برای همه همکاران 10 درصد سود لحاظ خواهد شد . یعنی هنگام فروش، نوع مشتری انتخاب میشه و با یک select ساده مقادیر بیرون کشیده میشه :

select codekala,mablagh,darsadsod from tblkala where codekala = @codekala and noemoshtari = @typemoshtari

این درسته اما به نظر من بانکی که من گقتم بهتره چرا؟

فرض کن واسه اونی که من گفتم میشه

کد کالا : 101
گروه کالا : لامپ
نام کالا : کم مصرف
قیمت همکار : 1100
قیمت عمده : 1200
قیمت تکی : 1500

حالا واسه شما میشه
نوع مشتری : همکار
درصد سود : 10%

این واسه 1 نفره و باید 2 تا رکورد دیگه وارد کنیم یعنی 3 تا رکورد با 5 فیلد
مال من میشه 1 رکورد با 6 فیلد

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 22:55 عصر
دوست عزیز من این تایپیک رو زدم تا با همکاری شما دوستان مشکلم رو حل کنم این که شما نظرتونو بگید نه خسارته و نه دخالت

باز هم منتظر نظرهای مفیدتون هستم

آخه دوستان هر کدوم اساتید بنده هستند و همیشه کمکم کردن اما خب یه موقع میبینی یک تازه کار مثل من ایده بهتری داره و نمیخواد جوری بگه دوستانش ناراحت بشن
بازم نظر من روی ایده خودمه توضیحاتش رو هم دادم که چرا بهتره

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:03 عصر
این درسته اما به نظر من بانکی که من گقتم بهتره چرا؟

حالا واسه شما میشه

روش شما چند تا مشکل داره : همونطور که دوستمون گفتن بعضی کالا ها با درصد سود و بعضی ها با اضافه شدن مبلغ به قیمت خرید به فروش میرسن. اگر بخوایم درصد وارد کنیم روش شما جواب میده؟
درباه فیلدی که گفتم درصد سود، فروشنده میتونه یه مبلغ خاص (مثلا 500 تومن رو وارد کنه). در هنگام محاسبه قیمت نهایی، با یه خط کد چک میکنید که آیا این عدد کوچکتر از 100 هست یا بزرگتر از 100. اگر کوچکتر از 100 بود یعنی سود بر حسب درصد باید مشخص بشه (سود بین 0 تا 100 درصد هست) و اگر بزرگتر از 100 بود یعنی مبلغ باید بصورت عددی به مبلغ خرید اضافه بشه.

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:07 عصر
روش شما چند تا مشکل داره : همونطور که دوستمون گفتن بعضی کالا ها با درصد سود و بعضی ها با اضافه شدن مبلغ به قیمت خرید به فروش میرسن. اگر بخوایم درصد وارد کنیم روش شما جواب میده؟
درباه فیلدی که گفتم درصد سود، فروشنده میتونه یه مبلغ خاص (مثلا 500 تومن رو وارد کنه). در هنگام محاسبه قیمت نهایی، با یه خط کد چک میکنید که آیا این عدد کوچکتر از 100 هست یا بزرگتر از 100. اگر کوچکتر از 100 بود یعنی سود بر حسب درصد باید مشخص بشه (سود بین 0 تا 100 درصد هست) و اگر بزرگتر از 100 بود یعنی مبلغ باید بصورت عددی به مبلغ خرید اضافه بشه.

این نوشته دوستمون هست :

آخه همونجوری که گفتم فروشنده گفت که مثلا برای بعضی کالاها مثل یه کالا لامپ (قیمت 2000) نمیخواد درصد بزنه میخواد همینجور350 تومان به قیمت خرید اضاف کنه بعد بشه قیمت فروش تکی و برای عمده و همکار هم همینطور اینا رو باید چه طور لحاظ کنم

شما که یک مشکل رو گفتی چند تا مشکل دیگش چیه ؟

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:16 عصر
این نوشته دوستمون هست :

شما که یک مشکل رو گفتی چند تا مشکل دیگش چیه ؟
مشکل بعدیش اینه که فروشنده اگه یک کالا رو مثلا 7000 تومن بخره و بخواد مثلا 12 درصد سود کنه باید خودش یه ماشین حساب دراره و سود رو حساب کنه و با مبلغ خرید جمع بزنه و داخل جدول درج کنه. حالا واسه ده ها کالا حسابش رو کن. خوب بره تو دفتر بنویسه که بهتره تا بخواد اینطوری کار کنه. روش شما چطوری میخواد سود درصدی رو به کالا حساب کنه؟. دوستمون گفتن بعضی کالاها رو فروشنده نمیخواد درصد براشون بزاره نه همه کالاها رو. روشی که گفتم هر دو حالت رو پوشش میده.

nilmil_nil
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:18 عصر
سلام دوستان
جدول کالا به نظر من اینجور باشه بهتره
کد کالا-نام کالا-واحد عمده-واحد خورده-ضریب تبدیل واحد-قیمت خرید پیش فرض-قیمت فروش پیش فرض
جدول فاکتور
یه جدول برای تاریخ و نام مشتری و ...
به جدول برای اقلام فاکتور
کد کالا-تعداد-قیمت و ...
حالا توی فرم میتونی دو تا فیلد بذاری برای قیمت عمده و خرده-دو تا فیلد هم برای تعداد عمده و خرده
که دیگه فروشنده هر قیمتی خواست تو فیلد مورد نظر و هر تعداد رو وارد می کنه
من یه عکس از برنامه خودم برات میذارم تا بهتر متوجه بشی

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:22 عصر
مشکل بعدیش اینه که فروشنده اگه یک کالا رو مثلا 7000 تومن بخره و بخواد مثلا 12 درصد سود کنه باید خودش یه ماشین حساب دراره و سود رو حساب کنه و با مبلغ خرید جمع بزنه و داخل جدول درج کنه. حالا واسه ده ها کالا حسابش رو کن. خوب بره تو دفتر بنویسه که بهتره تا بخواد اینطوری کار کنه. روش شما چطوری میخواد سود درصدی رو به کالا حساب کنه؟. دوستمون گفتن بعضی کالاها رو فروشنده نمیخواد درصد براشون بزاره نه همه کالاها رو. روشی که گفتم هر دو حالت رو پوشش میده.

خب همین کار رو میتونه توی خود C#‎‎ هم انجام بده دیگه محاسبه درصد که کاری نداره اما لزومی نداره توی دیتابیس به صورت درصد ذخیره بشه . پس میتونه یک combobox بذاره وارد کردن سود به صورت درصد و توی C#‎‎ درصدش رو بگیره و داخل بانک مبلغ مربوط رو ذخیره کنه به همین راحتی بانکش هم 1000 تا رکورد الکی نداره

nilmil_nil
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:31 عصر
شرمنده یادم رفت ضمیمه کنم عکس رو

99498

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:31 عصر
یه چیزی رو هم محض خنده میگم من کلا با کاسب جماعت زیاد سرو کار دارم تا الان ندیدم یکشون بشینه درصدی حساب کنه :قهقهه: مثلا خریده 1000 تومن فوری روش میزنه 1500 تومن :بامزه:

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:33 عصر
شرمنده یادم رفت ضمیمه کنم عکس رو

99498

ایشون تجربه دارن میتونن کمکتون کنن
شب همه بخیر

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:34 عصر
خب همین کار رو میتونه توی خود C#‎‎ هم انجام بده دیگه محاسبه درصد که کاری نداره اما لزومی نداره توی دیتابیس به صورت درصد ذخیره بشه . پس میتونه یک combobox بذاره وارد کردن سود به صورت درصد و توی C#‎‎ درصدش رو بگیره و داخل بانک مبلغ مربوط رو ذخیره کنه به همین راحتی بانکش هم 1000 تا رکورد الکی نداره
مشکلش زمان آپدیت جدول کالا خودشو نشون میده. اگر فروشنده به هر دلیلی بخواد مبلغ خرید رو تغییر بده در اینصورت مبلغ نهایی ثابت باقی میمونه. یعنی اگر مبلغ خرید که قبلا 7000 تومن بوده به هردلیلی بخواد بشه 8000 تومن، اگر فروشنده فراموش کنه که مقدار نهایی جدول رو تغییر بده، در اینصورت فاتحه شرکت خونده است. من مبلغ 7000 تومن رو مثل زدم، حالا شما قیمت یه cpu رو که 1 میلیون تومن باشه در نظر بگیر که چنین مشکلی براش پیش بیاد. به همین دلیل هست که بارها اساتید گفتن که مبلغ نهایی رو نباید در جدول کالا ذخیره کرد و باید در هنگام فروش، با توجه به مبلغ پایه، درصد سود، میزان مالیات ،درصد تخفیف و ... محاسبه کرد.

sgh_programer
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:37 عصر
یه چیزی رو هم محض خنده میگم من کلا با کاسب جماعت زیاد سرو کار دارم تا الان ندیدم یکشون بشینه درصدی حساب کنه :قهقهه: مثلا خریده 1000 تومن فوری روش میزنه 1500 تومن :بامزه:

اما من بر عکس شما اکثر مشتری ها ازم چنین چیزی میخوان البته توی فاکتور فروش نه فقط هنگام ثبت کالا

بحرحال مرسی از نظرات مفیدت

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:37 عصر
اونی که شما باهاش سر و کار داشتی اصلا حالیش نیست نرم افزار چیه. ما داریم درباره انسانی حرف میزنیم که میدونه یه نرم افزار چه ارزشی داره، چه خصوصیاتی داره، نه درباره آدمی که میگه 1000 خریدم حالا 500 تومن بره روش بشه 1500 تومن. :چشمک:

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:40 عصر
مشکلش زمان آپدیت جدول کالا خودشو نشون میده. اگر فروشنده به هر دلیلی بخواد مبلغ خرید رو تغییر بده در اینصورت مبلغ نهایی ثابت باقی میمونه. یعنی اگر مبلغ خرید که قبلا 7000 تومن بوده به هردلیلی بخواد بشه 8000 تومن، اگر فروشنده فراموش کنه که مقدار نهایی جدول رو تغییر بده، در اینصورت فاتحه شرکت خونده است. من مبلغ 7000 تومن رو مثل زدم، حالا شما قیمت یه cpu رو که 1 میلیون تومن باشه در نظر بگیر که چنین مشکلی براش پیش بیاد. به همین دلیل هست که بارها اساتید گفتن که مبلغ نهایی رو نباید در جدول کالا ذخیره کرد و باید در هنگام فروش، با توجه به مبلغ پایه، درصد سود، میزان مالیات ،درصد تخفیف و ... محاسبه کرد.

این چیزی که شما عرض میکنید مثل اینه که منم بگم ممکنه طرف بیاد قیمت خرید رو آپدیت کنه اما به دلایلی که دوست داره صود 20% رو 30% کنه یادش بره اونوقت هم فاتحه شرکت خوندست

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:45 عصر
اونی که شما باهاش سر و کار داشتی اصلا حالیش نیست نرم افزار چیه. ما داریم درباره انسانی حرف میزنیم که میدونه یه نرم افزار چه ارزشی داره، چه خصوصیاتی داره، نه درباره آدمی که میگه 1000 خریدم حالا 500 تومن بره روش بشه 1500 تومن. :چشمک:

خوشبختانه یا متاسفانه این نرم افزار ها داره در اختیار همون نقراتی قرار میگیره که از نظر شما هالو هستن :متفکر:

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:45 عصر
اما من بر عکس شما اکثر مشتری ها ازم چنین چیزی میخوان البته توی فاکتور فروش نه فقط هنگام ثبت کالا

بحرحال مرسی از نظرات مفیدت

من که نفهمیدم شما 1 بار میگی درصد نمیخوام 1 بار میگی میخوام :لبخند:

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:46 عصر
این چیزی که شما عرض میکنید مثل اینه که منم بگم ممکنه طرف بیاد قیمت خرید رو آپدیت کنه اما به دلایلی که دوست داره صود 20% رو 30% کنه یادش بره اونوقت هم فاتحه شرکت خوندست
مثال شما منطقی نیست. به این مثال دقت کنید :
حالت شما : کالا رو قیمت خریدش 1 میلیون در نظر میگیریم و قیمت نهاییش 1 میلیون و 100. حالا فروشنده مبلغ خرید رو میکنه 1 میلیون و 150 . تکلیف قیمت نهایی که 1 میلیون و 100 هست چی میشه؟
حالت من : فرض کنید مبلغ 100 هزار تومن بخواد به مبلغ خرید اضافه بشه. حالا فروشنده مبلغ خرید رو به 1 میلیون و 150 تغییر میده. موقع فروش مبلغ 100 هزار تومن سود به 1 میلیون و 150 اضاف میشه در صورتیکه در روش شما فروشنده 50 هزار تومن ضرر میکنه.
بحث لجبازی نیست. طراحی جدول شما اساسا اشتباه هست. در پست های قبلی یکی از دوستان هم به این نکته تاکید کردن.

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:48 عصر
من که نفهمیدم شما 1 بار میگی درصد نمیخوام 1 بار میگی میخوام :لبخند:
اگر پست های ایشون رو خوب میخوندی متوجه میشدید که گفتن "بعضی" کالا ها رو فروشنده نمیخواد درصدی سود بده.

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:56 عصر
مثال شما منطقی نیست. به این مثال دقت کنید :
حالت شما : کالا رو قیمت خریدش 1 میلیون در نظر میگیریم و قیمت نهاییش 1 میلیون و 100. حالا فروشنده مبلغ خرید رو میکنه 1 میلیون و 150 . تکلیف قیمت نهایی که 1 میلیون و 100 هست چی میشه؟
حالت من : فرض کنید مبلغ 100 هزار تومن بخواد به مبلغ خرید اضافه بشه. حالا فروشنده مبلغ خرید رو به 1 میلیون و 150 تغییر میده. موقع فروش مبلغ 100 هزار تومن سود به 1 میلیون و 150 اضاف میشه در صورتیکه در روش شما مشتری 50 هزار تومن ضرر میکنه.
بحث لجبازی نیست. طراحی جدول شما اساسا اشتباه هست. در پست های قبلی یکی از دوستان هم به این نکته تاکید کردن.

هدف من از این بحث این بود دوستمون به یک نتیجه درست و منطقی برسن من ادعایی ندارم که حتما حرفم درسته ایشون میتونن با توجه به بحث انتخاب کنن

اتفاقا بحث واسه من اجباری چون نتیجه بهتری میده اما غرور زیاد رو من خوب نمیبینم . شب همه خوش مخصوصا شما دوست خوبم

vapa_71
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:59 عصر
راستی شما که استاد ما هستی روش آپدیت اون بغضی کالا رو که درصدی نیست واسه دوستمون توضیح بدین

veniz2008
یک شنبه 15 بهمن 1391, 23:59 عصر
خوشبختانه یا متاسفانه این نرم افزار ها داره در اختیار همون نقراتی قرار میگیره که از نظر شما هالو هستن :متفکر:
ترجیح میدم از لفظ مودبانه تری برای چنین اشخاصی استفاده کنم. چنین افرادی فهم نرم افزاری ندارن نه اینکه شخصیت ن+فهمی داشته باشن. ما باید نرم افزار رو طبق اصول بنویسیم. حالا میخواد یه برنامه نویس ازش استفاده کنه یا یک شخص "ن + فهم نرم افزاری". نباید کیلویی برنامه نوشت. من نمیگم حتما درست میگم،ولی درباره قیمت نهایی در جدول، ثبتش در داخل جدول کالا اشتباه محضه. اینو من نمیگم،اساتیدی که قبلا چنین مشکلی سرشون اومدن این حرفو میزننن.

veniz2008
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:05 صبح
راستی شما که استاد ما هستی روش آپدیت اون بغضی کالا رو که درصدی نیست واسه دوستمون توضیح بدین
من استاد نیستم و در هیچکدوم از نوشته هام هم چنین ادعایی نداشتم ولی شرط اولم برای پذیرفتن یک دانشجو، ادب و شخصیتش هست.
گفتم که حتی اگر مبلغ خرید تغییر کنه، بازم میزان سود به اون مبلغ خرید اضافه میشه.
مشکل شما اینه که فکر میکنی تعداد فیلد بیشتر لزوما بدتره. اصلا چنین موردی نیست. نرمال سازی نباید مقدم بر اصول کار باشه.

vapa_71
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:12 صبح
منم توصیه میکنم همون نقل قول رو هم شما مطالعه کنید

در این مورد هم
مشکل شما اینه که فکر میکنی تعداد فیلد بیشتر لزوما بدتره. اصلا چنین موردی نیست. نرمال سازی نباید مقدم بر اصول کار باشه.
دقیقا نظر همون دوستمون بود که شما اشاره کردی نه من

veniz2008
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:21 صبح
منم توصیه میکنم همون نقل قول رو هم شما مطالعه کنید
من نقل قول ایشون رو کامل خوندم، کلمه "بعضی کالاها" مشهود هست. نمیدونم چرا اصرار بر اشتباه میکنید!!!
مگه شما در پست 18 اینو ننوشتید؟ :

حالا واسه شما میشه

حرف من اینه:
1. قیمت نهایی کالا رو نباید درون جدول کالا قید کرد.
2. اگه بشه کاری کرد که فیلد کمتری استفاده کرد (به شرطی که اصول نقض نشن) حتما باید چنین کاری رو انجام داد.

vapa_71
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:24 صبح
من نقل قول ایشون رو کامل خوندم، کلمه "بعضی کالاها" مشهود هست. نمیدونم چرا اصرار بر اشتباه میکنید!!!
مگه شما در پست 18 اینو ننوشتید؟ :

حالا واسه شما میشه

حرف من اینه:
1. قیمت نهایی کالا رو نباید درون جدول کالا قید کرد.
2. اگه بشه کاری کرد که فیلد کمتری استفاده کرد (به شرطی که اصول نقض نشن) حتما باید چنین کاری رو انجام داد.

پس 2 تا نتیجه میگیریم

1- سوال اصولا اشتباهه و من طبق سوال پرسیده شده جواب دادم اما شما نظر خودتون رو گفتین و صحیح هم هست شکی نیست
2- دوست عزیزمون حرفشون صحیح نبود و شما هم اون حرف اشتباه رو ابتدا تایید و بعدش رد کردید

aliasghar2
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:24 صبح
سلام
من تازه به بحث تون وارد شدم و اکثر پست ها رو خوندم
من می خوام یه سری نظرات رو با هم ادغام کنم
و در واقع من بیشتر با هوشمند سازی برنامه موافقم به صورتی که برنامه یا درصد یا یه مقدار تخفبف رو بگیره
در مورد آپدیت جدول و قیمت کل فاکتور خوب این نرم افزار باید اونقدر انلاین باشه که به محض تغییرات خاص مقادیر جدید رو محاسبه کنه

تازه چه مطلب خارج از گود
دوست عزیز شما که داری یه نرم افزار فارسی درست میکنی پس خواهشن اون ribbon رو هم راست چین کن

vapa_71
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:28 صبح
سلام
و در واقع من بیشتر با هوشمند سازی برنامه موافقم به صورتی که برنامه یا درصد یا یه مقدار تخفبف رو بگیره
در مورد آپدیت جدول و قیمت کل فاکتور خوب این نرم افزار باید اونقدر انلاین باشه که به محض تغییرات خاص مقادیر جدید رو محاسبه کنه

تازه چه مطلب خارج از گود
دوست عزیز شما که داری یه نرم افزار فارسی درست میکنی پس خواهشن اون ribbon رو هم راست چین کن

کار خوب رو شما انجام دادی باید دوستمون بهترین جواب رو بگیره
شاید اختلاق منو دوست عزیزم اینه که من با توجه به سوال جواب دادم اما ایشون ایده جدیدتر و بهتر رو دادن اگه نه بحثی نیست و ایشون به اشتباه حرف های منو بی ادبی فرض کردن

nilmil_nil
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:34 صبح
سلام

تازه چه مطلب خارج از گود

تقاضای کارفرما بوذه
نظر شما محترمه

veniz2008
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:37 صبح
پس 2 تا نتیجه میگیریم

1- سوال اصولا اشتباهه و من طبق سوال پرسیده شده جواب دادم اما شما نظر خودتون رو گفتین و صحیح هم هست شکی نیست
2- دوست عزیزمون حرفشون صحیح نبود و شما هم اون حرف اشتباه رو ابتدا تایید و بعدش رد کردید
در مورد 1 : سوال اشتباهی مطرح نشده، دوستمون دنبال یه جدول صحیح برای نگهداری کالاها (و البته جداول دیگه) میگرده. شما گفتید که قیمت نهایی رو داخل همون جدول کالا قرار بده که من قویا" چنین موردی رو رد میکنم.
در مورد 2 : من کدوم حرف رو اول تایید و بعد رد کردم؟(کدوم پست تایید و کدوم پست رد کردم؟)

vapa_71
دوشنبه 16 بهمن 1391, 00:42 صبح
در مورد 1 : سوال اشتباهی مطرح نشده، دوستمون دنبال یه جدول صحیح برای نگهداری کالاها (و البته جداول دیگه) میگرده. شما گفتید که قیمت نهایی رو داخل همون جدول کالا قرار بده که من قویا" چنین مورد رو رد میکنم.
در مورد 2 : من کدوم حرف رو اول تایید و بعد رد کردم؟(کدوم پست تایید و کدوم پست رد کردم؟)

پست 34

پست 39

این هم جواب سوال اول

حالا

veniz2008
دوشنبه 16 بهمن 1391, 01:02 صبح
ببینید پست 34 و 39 نقض کننده همدیگه نیستن. بحث ما بر سر ثبت قیمت نهایی در جدول کالا بود.دلیل اینکه من گفتم طراحی شما اشتباهه بخاطر ثبت قیمت نهایی در جدول کالا هست. در مورد اون قسمتی هم که از از این دوستمون خواستن قیمت نهایی رو همونجا ذخیره کنن، کاملا اشتباه هست. هر حرفی رو که کارفرما میزنه که نباید شما بپذیرید. اگه فردا این نرم افزار عینا با همون خواسته های مشتری، ضرر دهی کرد اون آقا از شما می پذیره؟. مطمئن باشید اولین نفری که منکر همه چیز میشه خود اون مشتری هست. نرم افزار شما، اعتبار شماست. اگر خراب از آب در بیاد اعتبار خودتون رو زیر سوال بردید. باید یه تعامل خوب با مشتری داشت ولی هر چیزی که میگه نباید حتما در برنامه لحاظ بشه.

reza_ali202000
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 04:32 صبح
آقا مشکلی که نیس. اگه بیاین در هر بار ثبت اطلاعات، مبلغ رو هم توی ریز فاکتور ثبت کنید، دیگه با تغییر قیمت کالا مبلغ فاکتور تغییر نمیکنه. مثلا اگه یک میلیون بوده+ صدتومن شده یک میلیون صد تومن. حالا اگه بشه دومیلیون کاری به این فاکتور نداره.( یعنی تو هر ریز فاکتور مبلغ خرید رو هم ثبت کنید ولی موقع گزارش گیری مراقب باشین). حالا برا گرفتن سود همه ریز فاکتورا رو بخونین و با قیمت خریدی که تو خود فاکتوره ثبت شده مقایسه کنید. اینجوری روی هر فاکتور سود دقیق میتونین بدین.
برا تعریف کالا بهترین راه حل هم اینه که مبلغ ها رو جدا تعریف کنید.
دقت داشته باشین که کاربران نیز باید یه خورده خودشون رو با نرم افزار تطبیق بدن.