PDA

View Full Version : ارسال اس ام اس از طریق اینترنت و برنامه ی C#

salehi20
دوشنبه 16 بهمن 1391, 09:49 صبح
حدود یک هفته دنبال این گشتم که برای ارسال اس ام اس از طریق برنامه ی ویندوزی، نه از gsm مودم استفاده کنم و نه از موبایل بلکه فقط با وصل شدن به اینترنت بتونم sms ارسال کنم.
به صورت پراکنده نوشته هایی وجود داشت. من فکر می کردم شاید خط کدی یا dll ای کلی در اینترنت موجود باشه که با اضافه کردن اون به برناممون بتونیم با اینترنت وصل شیم و پیامک ارسال کنیم.

اما این تاپیک رو ایجاد کردم تا واضح بگم که دیگه دوستان وقت خودشون رو نزارند و دنبال dll یا کامپوننت یا وب سرویسی رایگان برای این کار نباشند. چون وجود نداره.
درحالی که برای ارسال اس ام اس از طریق مودم یا موبایل چندین کامپوننت برای دانلود و شروع کار وجود داشت.

برای ارسال پیامک از طریق برنامه ی ویندوزی و وصل شدن به اینترنت ، تنها راه اینه که از سایت هایی که امکان ارسال پیامک رو به مشتریان میدهند dll یا وب سرویس مورد نظرشون رو خریداری کنیم و در برناممون استفاده کنیم و پیامک ارسال کنیم.
فقط سایتهایی هستند که به صورت آزمایشی 5 یا 10 پیامک رایگان به کاربر می دهند تا با استفاده از وب سرویسشون پیامک ارسال کنیم بعدش باید هزینه پرداخت کنیم

پس به طور کلی ابتدا باید یک سایت خوب و امن و مطمئن برای خودمون پیدا کنیم و بعد با خرید dll یا وب سرویشون شروع به نوشتن کد برای ارسال پیامک کنیم.

nima.sh
دوشنبه 16 بهمن 1391, 10:44 صبح
سلام دوست عزیز....
میتونی پنل اس ام اس خریداری کنی،که به وسیله اون یه web service بهت میدن،از طریق اون میتونی اس ام اس ارسال کنی....
موفق باشی...

salehi20
دوشنبه 16 بهمن 1391, 11:01 صبح
سلام دوست عزیز....
میتونی پنل اس ام اس خریداری کنی،که به وسیله اون یه web service بهت میدن،از طریق اون میتونی اس ام اس ارسال کنی....
موفق باشی...
بله درسته. سایت هایی از جمله tsms.ir هم dll ای رو میشه خریداری کرد و باهاش اس ام اس ارسال کرد. اما قبل ترها من فکر می کردم به جز خریداری این web service ها یا dll ها راهی هست که بشه به برنامه اضافه کرد و باهاش به اینترنت(به سایتی که پنل اس ام اس خریداری کردیم) وصل شد و اس ام اس فرستاد

alnajon
دوشنبه 16 بهمن 1391, 13:25 عصر
قبلا من یکی داشتم ، با شماره دلخواه میفرستادی ، کد امنیتی هم نمیخواست ، خیلی هم سریع بود ....

ولی فکر کنم از کار افتاده :لبخند:

samadblaj
دوشنبه 16 بهمن 1391, 13:33 عصر
قبلا من یکی داشتم ، با شماره دلخواه میفرستادی ، کد امنیتی هم نمیخواست ، خیلی هم سریع بود ....

ولی فکر کنم از کار افتاده :لبخند:

بله همونی که 2 ملیون خریدینش از آقای robowar !

aliblk10
دوشنبه 16 بهمن 1391, 15:38 عصر
سلام دوستان
من خودم مدیر یکی از شرکت های خدمات پیام کوتاه با نام ویژن سامان پارسیان به آدرس datasms.ir
هستم
دوستانی که قصد ارائه وب سرویس دارن میتونن درخواستشونو به ایمیل parsiansamane@yahoo.com با ذکر مشخصات فردی ارسال کنن تا با مبلغ 15000 تومان یک خط 14 رقمی رند با وب سرویس راگان در اختیارشن بزارم بصورت دائمی.
شرکت من هم با رهیاب قرارداد داره پیش شماره 1000 و هم با مگفا پیش شماره 3000. یعنی با یک وب سرویس میتونین از هر شماره ای خواستی استفاده کنین.
تعرفه ها هم از حدود 11 تومن شروع میشه به پایین.
این آفر هم فقط به کاربران این فروم داده میشود.
با سپاس

salehi20
سه شنبه 17 بهمن 1391, 09:07 صبح
بله همونی که 2 ملیون خریدینش از آقای robowar !
میشه بدون وصل شدن به این سامانه های پیام کوتاه مستقیم به مخابرات وصل بشیم و اس ام اس ارسال کنیم؟؟ مثلا از طریق نوشتن یک برنامه ی ویندوزی با سی شارپ

کلا این سایت های پیام کوتاه چطور این کار رو می کنن و میشه باهاشون پیامک ارسال کرد؟ به مخابرات وصل میشن دیگه؟

pswin.pooya
سه شنبه 17 بهمن 1391, 09:52 صبح
سلام
خيلي راحت ميشه از مودم هاي GSM استفاده كرد. امروزه قيمت اين مودم ها زياد هم نيست و خط ايرانسل هم كه خرجي نداره. من خودم شخصا از اين مودمها استفاده ميكنم.

وستانی که قصد ارائه وب سرویس دارن میتونن درخواستشونو به ایمیل parsiansamane@yahoo.com با ذکر مشخصات فردی ارسال کنن تا با مبلغ 15000 تومان یک خط 14 رقمی رند با وب سرویس راگان در اختیارشن بزارم بصورت دائمی.اين خطي كه مي ديد شماره منحصر به فرد داره يا اينكه براي همه مشترك هست؟ ميشه باهاش SMS تك فرستاد يا فقط براي SMS انبوه هست؟

salehi20
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 11:18 صبح
من نمی خواستم از مودم یا موبایل استفاده کنم و تنها از طریق اینترنت . که انگار باید dll یا وب سرویس سایت های ارسال پیامک رو خریداری کرد.
دنبال راهی بودم که نخرم و خودم به دست بیارم اما هیچ راهنمایی ای در این زمینه ندیدم.

این dll که تهیه میشه وقتی در برنامه ازش استفاده می کنیم می تونیم مثلا (اگر شما بخواهید از طریق برنامه حسابداری خود به صورت خودکار مبلغ بدهی مشتریان را به آنها ارسال نمایید ، ثبت فاکتور جدید را به مشتری اطلاع دهید، اقدام به ارسال پیام تبریک نمایید و ...) میشه این کارها رو انجام داد؟ یعنی این dll امکاناتی داره که بشه به این کارها دست پیدا کرد؟

plus
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 16:04 عصر
من نمی خواستم از مودم یا موبایل استفاده کنم و تنها از طریق اینترنت . که انگار باید dll یا وب سرویس سایت های ارسال پیامک رو خریداری کرد.
دنبال راهی بودم که نخرم و خودم به دست بیارم اما هیچ راهنمایی ای در این زمینه ندیدم.

این dll که تهیه میشه وقتی در برنامه ازش استفاده می کنیم می تونیم مثلا (اگر شما بخواهید از طریق برنامه حسابداری خود به صورت خودکار مبلغ بدهی مشتریان را به آنها ارسال نمایید ، ثبت فاکتور جدید را به مشتری اطلاع دهید، اقدام به ارسال پیام تبریک نمایید و ...) میشه این کارها رو انجام داد؟ یعنی این dll امکاناتی داره که بشه به این کارها دست پیدا کرد؟

کلا دو راه هست یکی همون GSM یکی هم وب سرویس هایی که شرکت های واسط ارائه میدن.این شرکت ها به صورت عمده از مخابرات سرویس میگیرن و به مشتریان جزء سرویس میدن.درضمن شما هزینه خرید dll رو نمیدین، dll فقط یک وسیله هست، شما هزینه ارسال هر sms رو میدین (و احتمالا هزینه خطی که میخرین تا اس ام اس با شمارش بره)..
تا اونجا هم که من میدونم این سیستم ها چیزی به اسم ارسال خودکار ندارن، فقط متد هایی هست که شما با اونها میتونید sms ارسال کنید.خودکار سازی و زمان بندی و ... رو خودتون باید پیاده سازی کنید و در زمان مورد نظر با استفاده از سرویس ارئه شده sms بفرستید.

ma.rad
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 17:03 عصر
http://www.sms-bazar.ir/webserviceurlsample.aspx

salehi20
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 07:47 صبح
http://www.sms-bazar.ir/webserviceurlsample.aspx
بله در این سایت ثبت نام رایگان انجام دادم و با اضافه کردن وب سرویس اون به پروژه ام تونستم با کدنویسیش 5 تا پیامک رایگان ارسال کنم. اما داشتم تحقیق می کردم که از tsms.ir خریداری کنم یا همین قاصدک. و دیگه اینکه اصلا خودم می تونم dll اش رو تولید کنم

salehi20
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 07:57 صبح
تا اونجا هم که من میدونم این سیستم ها چیزی به اسم ارسال خودکار ندارن، فقط متد هایی هست که شما با اونها میتونید sms ارسال کنید.خودکار سازی و زمان بندی و ... رو خودتون باید پیاده سازی کنید و در زمان مورد نظر با استفاده از سرویس ارئه شده sms بفرستید.
پس میشه با کدنویسی و استفاده از این سیستم ها بالاخره اس ام اس رو ارسال کرد. ممنونم

salehi20
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 10:07 صبح
کل مطالبی رو که این چند وقت در این سایت در مورد ارسال پیامک یاد گرفتم رو در یک فایل جمع آوری کردم. که از تاپیک ها و بحث های مختلف بدست آوردم. اینجا هم می گذارم

salehi20
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 10:08 صبح
روش های ارسال پیامک:

1- ارسال با گوشی موبایل
2- ارسال با GSM مودم
3- ارسال از طریق اینترنت

ارسال با گوشی :گوشی را با کابل USBبه رایانه متصل می کنیم و از نمونه کدهایی که در کد پروجکت و دیگر سایتها هست می توان متون فارسی و انگلیسی رو ارسال کنم.

GSMمودم :در هر دقیقه می توان نهایت تا 20 پیامک ارسال کرد (البته با دستگاه GSMو متوسط ارسال با گوشی همراه بین 6 تا نهایت 10 پیامک است ) GSMمودم ها قیمت بالایی دارند ( بین 80 تا 300 هزار تومن) و بیشتر برای محل هایی که ارسال پیامک کمی دارند و در مقابل دریافت آنها بالاست مناسب بنظر می آید .
کامپوننت های زیادی هم برای GSMتو سایت codeprojectموجوده که می توان به kylix و mcoreاشاره کرد.

GSM مودمها بر طبق استاندارد AT COMMAND ساخته می شوند که برنامه نویسان با به کارگیری دستورات AT COMMAND قادر به ارتباط با اینگونه مودم ها هستند.
پس از آن که سیم کارت درون این مودم قرار گرفت می تواند از طریق پورتهای USB به کامپیوتر وصل شود و پس از ان همانند یک دستگاه موبایل به عنوان یک پایانه به شبکه مخابراتی موبایل معرفی می شود.
لازم به ذکر است چنانچه تمایل به پرداخت هزینه بابت GSM مودم مجزا ندارید می توانید از گوشی موبایل شخصی نیز که حاوی یک GSM مودم است و به راحتی توسط کابل به کامپیوتر وصل می شود استفاده کنید و به وسیله نرم افزار به هر تعداد که میخواهید SMSارسال کنید.

مزایا :

عدم محدوديت در تعدادپيامك: در پنل هاي اينترنتي برای ارسال و دريافت اس ام اس، شما تعداد محدودي اس ام اس را خريداري نموده و پس از پايان يافتن اعتبار شما امكان ارسال اس ام اس تا شارژ بعدي از شما گرفته خواهد شد. به عنوان مثال شما جهت ارسال 10000 پيامك بايد ابتدا هزينه 10000 پيامك را پرداخت نماييد كه ممكن است اين 10000 پيامك در يك دوره يك ساله يا بيشتر ارسال شود ولي در مورد استفاده از جي اس ام مودم با توجه به استفاده از سيم كارت، هزينه تعداد پيامك ارسال شده را پرداخت خواهيد نمود و هيچ محدوديتي از نظر تعداد وجود ندارد.
دائمی بودن شماره (نسبت به خطوط مجازی) و عدم نیاز به تمدید اشتراک در سال آینده و همچنین پرداخت هزینه اشتراک برای هر سال
عدم نیاز به خط ارتباطی اینترنت جهت ارسال و دریافت پیام.
عدم نیاز به پرداخت وجه جهت دریافت پیام.
پایین بودن هزینه ارسال پیام (هر پیام 9 تومان با استفاده از سیم کارت پیام رسان و یا پایین تر در صورت استفاده از طرح های تشویقی)
عدم نیاز به خرید کلی اعتبار جهت ارسال (حد اقل خرید 5000 تومان اعتبار برای هر مرتبه ارسال)

معایب:

ارسال تعداد محدود پیامک در دقیقه ( حدود 20 پیامک ، بسته به نوع جی اس ام مودم خریداری شده)
قیمت بالای دستگاه جی اس ام مودم ( از 80 تا 300 هزار تومان)

ارسال پیامک از طریق وب:
دو راه دارید.
یا مستقیم از مخابرات نمایندگی خدمات پیام کوتاه بگیرید.
یا اینکه از یکی از سایت هایی که پنل پیامکی فروشنده پنل بگیرید و از API آنها استفاده کنید. معمولا به دو روش هستن API ها. یا با url کار می کنند یا با وب سرویس که البته وب سرویس خیلی بهتر و امن تر و استاندارد تر هست.

درروش اینترنتی شما باید یک اشتراک خریداری کنید که شامل یک یوزر و پسورد می باشد. و dll یا کامپوننت یا وب سرویسی را ارائه می دهندکه این ها شامل تعداد زیادی تابع هستند که شما می توانید از این توابع برای ارسال و دریافت و کارهای دیگر استفاده کنید .
همچنین یک شماره اینترنتی ( مثلا 200090) به شما می دهند.

در این روش سرعت ارسال واقعا فوق العاده است ( تا نهایت حدود 1500 پیامک در دقیقه ).
هزینه اشتراک باید برای یکسال بپردازید ( بین 50 تا 65 هزار تومن نسبت به شرکت طرف قرارداد) و هزینه دریافت پیامک هم تا سقف پیامک هایی که ارسال می کند رایگان و برای بیشتر از آن به اضای هر پیامک 1 تومان دریافت می کنند.

مزایا :

استفاده از نام تجاری بجای شماره ارسال کننده پیامک
عدم نیاز به خرید سخت افزار خاص جهت ارسال پیامک
دریافت پیامک توسط مخاطبین چند لحظه پس از ارسال

معایب :

عدم دسترسي به اينترنت پرسرعت در اكثر مناطق و يا محدوديت در دسترسي به اينترنت
دریافت هزینه برای هر پیامک دریافتی
در صورت عدم دسترسی به اینترنت و یا در صورت سرعت پایین شبکه اینترنت(بخصوص در ایام تعطیل) امکان ارسال مقدور نمی باشد (ترافیک شبکه اینترنت)
دسترسی و خواندن پیامک های شما از طرف پرسنل وب سایت مقدور است و پیامک های شما محرمانه نمی باشد
وابستگیهمیشه شما به مدیران وب سایت
عدم اثبات هزینه ارسال پیامک (صاحبین وب سایت ها هرموقع که بخواهند هزینه پیامک را به دلخواه و یا حتی به دلیل مشکلات مالی خود افزایش می دهند).

شباهت DLL با وب سرويس -- WebService
dllيک فايلي يک يا چند کلاس و هر کلاس حاوي يک يا چند متد (method)
وب سرويس يک آدرس وب است که با اتصال به آن و در اصل استفاده از آن چند متد method در اختيار شما گذاشته مي شود که استفاده از متدهاي ان دقيقاً مثل استفاده از متدهاي dll مي باشد.

تفاوت DLL با وب سرويس -- WebService
تفاوت هاي اصلي يک dll با يک وب سرويس در چند چيز است:

خروجي وب سرويس (نه متدهاي آن) به صورت XML است و مي توان از آن در نرم افزار هاي بين پلتفورمي (Multi OS platforms) از آن به راحتي استفاده کرد ، بدون دغدغه زبان برنامه نويسي مبداء و مقصد. در حالي که هر dll مربوط به همان زبان مي باشد (معمولاً !!) و فقط در همان زبان يا زبان هايي که قادر به ارتباط با آن باشند قابل استفاده است.
شما اگر بخواهيد يک وب سرويس را تغيير دهيد ، بدون دغدغه استفاده کاربران از آن مي توانيد متدهاي خود را اضافه کنيد ، يا خروجي ، ورودي و ... متدها را بر اساس نياز تغيير دهيد ، يا اگر جايي از کد يک اشتباهي شده است ، آن را تغيير دهيد و تمامي کاربران با ساختار جديد کار مي کنند (کاملاً پويا) بدن نياز به تغيير هرگونه کد توسط کاربران . در حالي که در استفاده از dll شما کوچکترين تغييري که مي دهيد ، بايد dll جديد را به کل کاربران بدهيد و آنها نيز تغييرات را انجام دهند (فايل dll قبلي را با جدبد تعويض کنند) که يک کار تقريباً غيرممکن است (در پروژه هاي بزرگ).

توجه: براي استفاده از وب سرويس بايد زمان استفاده حتماً به اينترنت وصل باشيد.

در روش استفاده از اینترنت ، شما بايد ارسال را به نحوي انجام دهيد که پيام شما به درگاه ورودي وب سرويس سيستم مخابرات ارسال شود.
براي اين کار ، مخابرات يک وب سرويس دارد که امکان ارسال و دريافت پيامک توسط آن با شماره هاي مخصوص که واگذار مي کند (البته نه به اشخاص به صورت مستقيم) ، امکان پذير است.

مخابرات اين شماره ها را به صورت مزايده به 3 شرکت در سراسر کشور واگذار کرده است. آتيه با كد 1000، رهياب با كد 2000 و مگفا با كد 3000،
آتيه و رهياب كاملا خصوصي هستند و شركت مگفا متعلق به سازمان گسترش و نيمه دولتي است. مگفا در حال حاضر هم كيفيت خوب و هم قيمت خوب دارد.

شما براي استفاده از اين سيستم ، حتماً بايد با يکي از اين 3 شرکت طرف حساب باشيد.

اما چون اين 3 شرکت با تعداد خريد پايين و خرده کار نمي کنند ، شما بايد با خرده فروش ها کار کنيد.

خرده فروش ها از اين شرکت ها به صورت يکجا ، تعداد زيادي SMS خريداري مي کنند و به صورت خرده ، آنها را به اشخاص و شرکت هاي ديگر مي فروشند.
معمولاً اين شرکت ها (که به وفور يافت مي شوند) ، به چند نحو معمول کار مي کنند:

يک شماره اختصاصي به شما مي دهند (جهت ارسال و دريافت)
يک وب سرويس يا dll به شما مي دهند (در صورتي که بخواهيد خودتان برنامه نويسي کنيد)
احتمالاً يک پنل تحت وب به شما مي دهند (در صورتي که نخواهيد خودتان برنامه نويسي کنيد)
برخي شرکت ها (شايد 2 يا 3 تا) نرم افزار ارسال و دريافت به شما مي دهند ، جهت انجام ارسال و دريافت.
تعدادي sms که شما به عنوان شارژ حساب کاربري خود از شرکت خريداري مي کنيد.

توجه: معمولاً هر يک از خدمات فوق قيمت خاص خود را دارند.

حالا ، احتمالاً شما به عنوان يک برنامه نويس سعي بر نوشتن برنامه اختصاصي خود را براي ارسال و دريافت داريد.
در اين حالت ، شما از شرکت مورد نظر يک وب سرويس يا DLL دريافت مي کنيد + (توابعي که براي ارسال و دريافت نياز داريد) و اقدام به برنامه نويسي بر اساس آن مي کنيد.

توجه: شما دی ال ال رو زمانی می توانید خودتان بنویسید ک پنل مستقیم از مخابرات بخرید و دی ال ال رو بر اساس نیاز خودتان طراحی کنید.
این dll هم که شرکت های پنل پیامک میدهند همینطور هستند. آنها بر اساس سیستم مدیریت شان آن را می سازند. پس شما نمی توانید پنل از این شرکت ها بخرید و dll ای را خودتان طراحی کنید.
باید طبق استاندارد آنها درست کنید. که این کار بیهوده است وقتی خود شرکت ها این dll رو دراختیارت می گذارند. این کار شبیه این است سیستم عامل بسازی که کارهای ویندوز را انجام دهد و فقط هم برنامه های ویندوز روی آن نصب شود درحالی که چندین سال است این کار انجام شده است.

salehi20
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 10:31 صبح
اگر مشکلی داره یا چیزی اشتباه است. یا کم و کاستی داره ممنون میشم بیان کنید

ma.rad
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 10:33 صبح
بله در این سایت ثبت نام رایگان انجام دادم و با اضافه کردن وب سرویس اون به پروژه ام تونستم با کدنویسیش 5 تا پیامک رایگان ارسال کنم. اما داشتم تحقیق می کردم که از tsms.ir خریداری کنم یا همین قاصدک. و دیگه اینکه اصلا خودم می تونم dll اش رو تولید کنم

فرقی نمی کنه ولی قاصدک رو چند ماه دارم تست می کنم ید نیست.
بله خودتون هم می تونید dll تولید کنید ولی زمان می بره.

Mosafers
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 12:39 عصر
سلام ببخشید اگه قرار باشه اس ام اس های دریافتی رو توی برنامه نمایش بدیم به چه شکله؟

salehi20
دوشنبه 23 بهمن 1391, 07:29 صبح
سلام ببخشید اگه قرار باشه اس ام اس های دریافتی رو توی برنامه نمایش بدیم به چه شکله؟
سلام ، این لینک ها رو ببینید
http://barnamenevis.org/showthread.php?381804-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-sms-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA&highlight=sms
http://barnamenevis.org/showthread.php?275456-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%28-SMS-%29-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9&highlight=sms
http://barnamenevis.org/showthread.php?375252-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-sms-%D8%A8%D8%A7-gsm&highlight=sms

amir001
دوشنبه 23 بهمن 1391, 08:13 صبح
به کمک این سایت و API هایی که در اختیار برنامه نویسها میذاره برای زبان های مختلف میتونید به راحتی و با سرعت خیلی بالا پیام ارسال کنید

http://afe.ir/fa/Products/Sms/Api/

s.mahmood
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 13:46 عصر
درود به همه دوستای خوبم
منم این تاپیک رو خوندم و تونستم با کمک کدهای C#‎‎ و سایت قاصدک sms بفرستم برای کاربرام
فقط خواستم نمونه کدی که استفاده کردم رو بزارم برای دوستای خوبم

using SB.WebUI.smsghasedak;

smsghasedakSoap sms = new smsghasedakSoapClient();
string msg = "اسم سایت من" + Environment.NewLine +
"نام کاربری:" + txtNewUserName.Text + Environment.NewLine +
"رمز عبور:" + txtNewPass.Text + Environment.NewLine +
"www.mysite.com";
var smsbody = new sendSmsLessThan20RequestBody("myUsername", "myPassword",new ArrayOfString {txtMobileNumber.Text},msg);
sms.sendSmsLessThan20(new sendSmsLessThan20Request(smsbody));

linux
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 00:03 صبح
حدود یک هفته دنبال این گشتم که برای ارسال اس ام اس از طریق برنامه ی ویندوزی، نه از gsm مودم استفاده کنم و نه از موبایل بلکه فقط با وصل شدن به اینترنت بتونم sms ارسال کنم.
به صورت پراکنده نوشته هایی وجود داشت. من فکر می کردم شاید خط کدی یا dll ای کلی در اینترنت موجود باشه که با اضافه کردن اون به برناممون بتونیم با اینترنت وصل شیم و پیامک ارسال کنیم.

اما این تاپیک رو ایجاد کردم تا واضح بگم که دیگه دوستان وقت خودشون رو نزارند و دنبال dll یا کامپوننت یا وب سرویسی رایگان برای این کار نباشند. چون وجود نداره.
درحالی که برای ارسال اس ام اس از طریق مودم یا موبایل چندین کامپوننت برای دانلود و شروع کار وجود داشت.

برای ارسال پیامک از طریق برنامه ی ویندوزی و وصل شدن به اینترنت ، تنها راه اینه که از سایت هایی که امکان ارسال پیامک رو به مشتریان میدهند dll یا وب سرویس مورد نظرشون رو خریداری کنیم و در برناممون استفاده کنیم و پیامک ارسال کنیم.
فقط سایتهایی هستند که به صورت آزمایشی 5 یا 10 پیامک رایگان به کاربر می دهند تا با استفاده از وب سرویسشون پیامک ارسال کنیم بعدش باید هزینه پرداخت کنیم

پس به طور کلی ابتدا باید یک سایت خوب و امن و مطمئن برای خودمون پیدا کنیم و بعد با خرید dll یا وب سرویشون شروع به نوشتن کد برای ارسال پیامک کنیم.

اینکه اظهر من الشمس هست که سرویس را مجانی نمی دهند.
مخابرات سرویس پیامک انبوهش را با شرکتهای دیگری فروخته، و این شرکتها در قالب قرداد و شماره تلفن خاصی اقدام به ارسال پیامک می کنند، حتما دید پیامکهایی که براتون میاد مثلا با شماره ۱۰۰۰ شروع می‌شوند یا ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ هر کدام از اینها دست یک شرکت هست و برای استفاده از این ها باید هزینه پرداخت کنید. مثلا یکیش همین یکیش همین شرکت http://adpdigital.com/adp/clients
ما ماهی نزدیک به یک میلیون پیامک به مشتریان خودمان میفرستیم. از این شرکت هم راضی هستیم.
این در قالب یک وب سرویس هست که پس از بستن قرارداد مستندات را در اختیار شما می‌گذارند. البته به صورت اعتباری هم کار می‌کنند می تونید برای مثال ۱۰۰۰ تا پیامک بخرید.

siavash525
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 16:46 عصر
آقا سلام
میشه توضیح بیشتری بدید ؟

ali reza mansoori 2
دوشنبه 20 خرداد 1392, 16:38 عصر
من از این کامپوننت برای کار با پیامک استفاده میکنم
خیلی کامل و جامع است
سایت :http://smsservice.persianlemon.com/