PDA

View Full Version : سوال: سطح دسترسی کاربران سایت

s.hoseinpoor
دوشنبه 16 بهمن 1391, 11:29 صبح
سلام.
من میخوام تو سایتم برای هر نوع کاربری یه سطح دسترسی مشخص کنم مثلا مدیر بتونه به همه بخش های مثل ویرایش،حذف و اضافه و ... دسترسی داشته باشه ولی کاربر عادی فقط بتونه مثلا پیام ارسال کنه و یا ثبت نام انجام بده و ... و کاربری که عضو نیست نتونه هیچ کدوم از این کارا رو انجام بده و فقط خواننده مطالب باشه.
در واقع می خوام یه سری عنصرها (لینک ها و باتن ها و لیبل هاو...) نمایش داده بشن یا نشن.
برای این کار باید چیکار کنم؟ باید برای هر رول یه پوشه با صفحات جدا بزارم یا چی ؟

s.hoseinpoor
سه شنبه 17 بهمن 1391, 14:11 عصر
up..........

bahareh1368
سه شنبه 17 بهمن 1391, 14:48 عصر
سلام.
من میخوام تو سایتم برای هر نوع کاربری یه سطح دسترسی مشخص کنم مثلا مدیر بتونه به همه بخش های مثل ویرایش،حذف و اضافه و ... دسترسی داشته باشه ولی کاربر عادی فقط بتونه مثلا پیام ارسال کنه و یا ثبت نام انجام بده و ... و کاربری که عضو نیست نتونه هیچ کدوم از این کارا رو انجام بده و فقط خواننده مطالب باشه.
در واقع می خوام یه سری عنصرها (لینک ها و باتن ها و لیبل هاو...) نمایش داده بشن یا نشن.
برای این کار باید چیکار کنم؟ باید برای هر رول یه پوشه با صفحات جدا بزارم یا چی ؟
میتونی یه جدول رول داشته باشی و سمت برنامه ات با Authorization سطح دسترسی رو محدود کنی . و یا در صفحه مورد نظر بیای لاگین بودن یا نبودن و اینکه رول کاربر چیه visible کنترل ها را true یا false کنی

s.hoseinpoor
شنبه 21 بهمن 1391, 17:30 عصر
ممنون. این روش استاندارده؟