PDA

View Full Version : غیر قابل تغییر کردن فرم about

Payman62
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 02:42 صبح
سلام.
این سوال رو از افراد مختلف پرسیدم. گفتم این جا هم مطرح کنم که از اطلاعات بچه های این جا هم بی بهره نمونم.
حتما دیدید بعضی ها با برنامه هایی مثل hex editor, resource hacker,Resource Tuner قسمت about برنامه هارو تغییر میدن و برنامه رو به اسم خودشون میکنن
حالا چه طور میشه با روشى غیر Encrypt , Descript از فرم about محافظت کرد تا برنامه هامون دزدیده نشن مثلا میشه قسمت about رو در photoshop طراحی کرد و بعد به عنوان عکس به فرم about اضافه کرد تا کسی نتونه اطلاعات این فرم رو تغییر بده؟ یا اگه روش دیگه ای است توضیح بدید ممنون میشم.

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 12:53 عصر
دوست عزیز این بستگی به این داره که مشخصات برنامه شما به صورت پارامتری باشه یا خیر ؟

اگر شما یک برنامه را برای یک صنف نوشته باشید که مشخصات هر یک از کاربران متفاوت باشه باید از پارامتر استفاده کنید در غیر اینصورت استفاده از عکس هم خوشکلتر و هم دارای امنیت بیشتری خواهد بود.

Payman62
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 17:26 عصر
شما فقط فرم about رو در نظر بگیر همین یه فرم که توش اسم و مشخصات هست.

joker
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 17:58 عصر
مگه جوابتو توی شبگرد نگرفتی ؟ :)

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 23:03 عصر

دوست عزیز خدمت شما عرض کردم.

در فرم Abut می تونی مشخصات برنامه نویس و موسسه ای که برنامه جهت استفاده اون نوشته شده قرار بگیره که این بستگی به پارامتری بودن یا نبودن نام موسسه - تلفن موسسه - آدرس موسسه و ... داره.

Payman62
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 00:44 صبح
مگه جوابتو توی شبگرد نگرفتی ؟ :)
شبگرد دیگه کجاست؟ اصلا کی گفته من اونجا عضوم؟
چرا تا حدودی گرفتم. ولی اول این تاپیک هم که اشاره کردم که جاهای دیگه این سوال رو مطرح کردم اینجا هم میکنم که از این سایت بی بهره نمونم.
redjoker تو تاپیک (( پیدا کردن پسورد برنامه تغییر ظاهر برنامه)) یه سوال ازت کردم برو جواب بده دیگه من هنوز منتظرم.

آقای انصاری پور منظور شما رو از پارامتری بودن اطلاعات نمیفهمم.

sohrab o
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 10:44 صبح
ببیت یه راه اینه که بجای اینکه اطلاعات رو مستقیم روی لیبل ها بنویسی مقدار دهی رو تو کد انجام بدی

sohrab o
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 10:45 صبح
ببین یه راه اینه که بجای اینکه اطلاعات رو مستقیم روی لیبل ها بنویسی مقدار دهی رو تو کد انجام بدی
بالا اشتباه تایپ شده بود

Payman62
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 20:49 عصر
ببین یه راه اینه که بجای اینکه اطلاعات رو مستقیم روی لیبل ها بنویسی مقدار دهی رو تو کد انجام بدی
بالا اشتباه تایپ شده بود
این روش رو بی فایده هست. خودم برنامه های خودمو که با این روش نوشتمو میتونم تغییر بدم. یه روش مطمن. البته جاهای دیگه پرسیدمو یه جواب های گرفتم ولی شمام نظرتونو بگید. شاید روش بهتری بلد باشین. چون هیچ کس روش 100% نمیتونه بیان کنه که دیگه کسی نتونه برنامرو تغییر بده.

Developer Programmer
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 22:28 عصر
میشه گفت تنها راه تون اینه که برنامه رو Pack کنید تا نتونن از رشته های بکار رفته در اون استفاده کنن... چه از عکس استفاده کنین و چه از String براحتی میشه اونها رو با مقدار جدید عوض کرد... نا گفته نماند که برنامه های نوشته شده به زبان VB و کامپایل شده به روش P-code به دلیل مکانیزم خاص فایلهای اجرایی تحت VB روش سخت تری برای Cr@ck دارند
---
اخیرا برنامه ای دیدم که با استفاده از VirtualProtect دسترسی به ناحیه ای از فضای آدرس رو محدود میکرد و در آن ناحیه رشته ها رو با مقدار جدید عوض میکرد... اما باز هم میتونستین رشته ها رو در فایل ببینید

Payman62
جمعه 21 بهمن 1384, 03:16 صبح
میشه گفت تنها راه تون اینه که برنامه رو Pack کنید تا نتونن از رشته های بکار رفته در اون استفاده کنن... چه از عکس استفاده کنین و چه از String براحتی میشه اونها رو با مقدار جدید عوض کرد...

درسته ولی متاسفانه در کنار پکرها آنپک هم وجود داره و میشه برنامه های پک شده رو آنپک کرد.