PDA

View Full Version : سوال: خطای عجیب در اجرای برنامه Sql server managment studio

Programmer 1
دوشنبه 16 بهمن 1391, 14:28 عصر
سلام ،
سیستم عامل مورد استفاده : ویندوز 8 ورژن 64 بیتی

وقتی که Sql server managment 2012 رو اجرا می کنم این خطا صادره میشه و هیچ اطلاعات اضافه دیگری هم نمی ده.

Cannot find one or more component. please reinstall the application.

برنامه تا قبل از اینکه Visual studio 2012 رو نصب کنم اجرا میشد و هیچ خطایی نمی داد. ولی بعد از نصب ویژوال استودیو 2012 این خطا داده شد.

Repair و Unistall هم کردم و از دوباره نصب کردم ولی باز هم نشد.
کارهایی که در فروم های مختلف و همچنین خود مایکروسافت برای این خطا انجام دادم جواب نداد.
هر چی باشه این مشکل مرتبط با ویژوال استودیو هست ولی نمی دونم با نصب ویژوال استودیو روی چه کامپوننت هایی از Sql تاثیر میزاره که این خطا صادر میشه!.
ضمنا نرم افزارهای نامبرده شده نسخه 64 بیتی هستند.
چند بار هم ترتیب نصب VS و SQL Server رو عوض کردم یعنی یه بار اول VS و بعد SQL و دفعه دیگه اول SQL و بعد VS رو نصب کردم ولی هیچ تاثیری نداشت. واقعا گیج شدم ، اصلا بعضی وقت ها تمام اعتبار مایکروسافت برای آدم می آد زیر سوال با این خطاهای بی معنیش ، چه معنی داره نصب دو تا از آخرین برنامه هایی که ارتباط تنگاتنگی هم با هم برای برنامه نویسان دارند روی یک بستر که اون هم آخرین تکنولوژی سازگار با این نرم افزار هاست (یعنی ویندوز 8) و همش هم مرتبط با یک شرکت هستند این نوع ناسازگاری های رو ایجاد کنند و باعث بشن در نهایت چنین خطای بی مفهوم و بسیار گمراه کننده صادره بشه؟!
27 ساعته دارم راه های مختلف رو تست میکنم اونم رو این برنامه هایی که هم نصبش و هم حذفش مکافاتی دارند. (از کارم بدجوری افتادم).

واقعا حرفه سختی داریم!

دوستان راه حل شما چیه؟

با سپاس/.

morteza5358
دوشنبه 16 بهمن 1391, 14:32 عصر
سلام
برنامه ها رو Run as Administrator می کنید؟

واقعا حرفه سختی داریم!
واقعا موافقم...

موفق باشید

Programmer 1
دوشنبه 16 بهمن 1391, 17:01 عصر
با ادمین ، بدون ادمین هیچ کدوم فرقی نکرد ، قبلا بدون اینکه run admin کنم هم اجرا میشد

ordebehesht
دوشنبه 16 بهمن 1391, 18:11 عصر
شما اول vs‌رو نصب کردین یا sql ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من همیشه اول sql رو نصب میکنم یعد vs‌رو الان رو vmware ویندوز 8 رو دارم sql 2012 , vs 2012 راحت کار میکنه فقط تو بلیند نمیتونم که اکانت میخواد تو ماکروسافت

نمیدونم چرا اما وقتی اول sql‌رو نصب میکنم ایرادی نمیئده

Programmer 1
دوشنبه 16 بهمن 1391, 18:25 عصر
شما اول vs‌رو نصب کردین یا sql ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرقی نداره ، وقتی اول Sql رو نصب می کنم قبل از اینکه ویژوال استودیو رو نصب کنم sql اجرا میشه و خطایی نمیده ولی به محض نصب کردن vs دوباره خطا میده ، ولی ویژوال استودیو اجرا میشه ، کلا Sql 2012 نمی دونم چرا با این ورژن از ویژوال استودیو اینقدر مشکل داره

من همیشه اول sql رو نصب میکنم یعد vs‌رو الان رو vmware ویندوز 8 رو دارم sql 2012 , vs 2012 راحت کار میکنه فقط تو بلیند نمیتونم که اکانت میخواد تو ماکروسافت

نمیدونم چرا اما وقتی اول sql‌رو نصب میکنم ایرادی نمیئده

الان دارم رو یک سیستم دیگه ام که ویندوز 7 داره تست میکنم ، اگه درست شد باید ویندوز 8 رو برگردونم به تنظیمات کارخانه (رفرش) و دوباره نصب کنم اگه بازم مشکل داشت با همه علاقه ای که به 8 دارم باید باهاش خداحافظی کنم و کوچ کنم به همون 7 قبلیم ، ولی احتمال کمی می دم مشکل از این باشه

wolf_majid
دوشنبه 16 بهمن 1391, 20:44 عصر
این که میگم ربطی به تاپیک نداره اما دیدم دوستان sql2012 نصب کردند گفتم نظرم را بگم
بهتون پیشنهاد می کنم vs را آخرین ورژن نصب کنید
ولی sql را ورژن کمتر

ordebehesht
دوشنبه 16 بهمن 1391, 22:55 عصر
الان دارم رو یک سیستم دیگه ام که ویندوز 7 داره تست میکنم ، اگه درست شد باید ویندوز 8 رو برگردونم به تنظیمات کارخانه (رفرش) و دوباره نصب کنم اگه بازم مشکل داشت با همه علاقه ای که به 8 دارم باید باهاش خداحافظی کنم و کوچ کنم به همون 7 قبلیم ، ولی احتمال کمی می دم مشکل از این باشه

من رو vmware نصب کردم ویندوزم 8 هستش خوب کار میکنه
پیشنهاد دادم که به امتحانش میارزه

Programmer 1
سه شنبه 17 بهمن 1391, 23:18 عصر
دوستان سپاس از پاسخ هاتون ، در نهایت مشکل حل شد ، نتایج بررسی ها تو این تاپیک منتشر کردم :

راه حل رفع مشکل اجرا نشدن SQL SERVER MAnagement Studio (http://barnamenevis.org/showthread.php?382790-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D9%84-%D9%82%D8%B7%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%DB%8C-Cannot-find-one-or-more-component.-please-reinstall-the-application&p=1694342#post1694342)

ordebehesht
سه شنبه 17 بهمن 1391, 23:28 عصر
حل شد مثل اینکه خوشحالم