PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی ساعتی چند؟

shakery
دوشنبه 16 بهمن 1391, 21:30 عصر
سلام
من قرار شده کارهای برنامه نویسی یک شرکت رو انجام بدم و این شرکت می خواهد به من به صورتی ساعتی مزد بدهد و همچنین درصدی از فروش نرم افزار را به من میدهد.
حالا سوالی که من دارم اینه که من به ازای هر ساعت چند باید بگیریم و چند درصد از فروش رو باید به من بدهند؟
برنامه های شرکت به هر سه صورت ویندوز،وب و سوکت می باشد.
آیا مبلغ دریافتی به ازای برنامه های ویندوز ، وب و شبکه فرق می کند یا نه؟

ma.rad
دوشنبه 16 بهمن 1391, 21:43 عصر
اگر زیر 14 ساعت در هفته هست ساعتی 20000 تومان
اگر بین 14 تا 26 ساعت 15000 تومان
26 ساعت به بالا 11000 تومان

البته نظر منه!

plus
دوشنبه 16 بهمن 1391, 21:58 عصر
اگر زیر 14 ساعت در هفته هست ساعتی 20000 تومان
اگر بین 14 تا 26 ساعت 15000 تومان
26 ساعت به بالا 11000 تومان

البته نظر منه!
بسته به سطح دانش شما و کاری که میخواین بکنید میتونه متفاوت باشه ولی به طور متوسط نظر دوستمون به نظر عادلانه میاد.دقت کنید که مقدار ساعت در یک بازه خیلی مهمه.مثلا اینکه از شما هفته در 10 ساعت کار بخوان و یا ماهی 10 ساعت خیلی فرق میکنه.

pswin.pooya
دوشنبه 16 بهمن 1391, 22:31 عصر
قيمتش با برنامه نويسش و شهرش فرق ميكنه. اما ساعتي 26 تومن نيست. ( يعني 10 ساعت توي روز -> 260 تومن ) .معمولا چيزي كه براي برنامه نويسهاي عادي تحت ويندوز رايج هست حدود ساعتي از 8 تا 10 ، 12 تومن ( اونم اگر شانس بياري‌)

plus
دوشنبه 16 بهمن 1391, 22:41 عصر
قيمتش با برنامه نويسش و شهرش فرق ميكنه. اما ساعتي 26 تومن نيست. ( يعني 10 ساعت توي روز -> 260 تومن ) .معمولا چيزي كه براي برنامه نويسهاي عادي تحت ويندوز رايج هست حدود ساعتي از 8 تا 10 ، 12 تومن ( اونم اگر شانس بياري‌)
به نظر من اگه برنامه نویسی تازه کار نباشه و کار کردن براش آموزش نباشه نباید با ساعتی 8 یا 10 تومن کار کنه...(البته، کار با تعداد ساعت زیاد در هفته و یا کار ماهانه بحثش کاملا مجداست) یک فنی کار میاد 4 تا پیچ میبنده توی نیم ساعت و مثلا 30 هزار تومن میگیره...اونوفت برنامه نویس ساعتی 8 تومن؟ برنامه نویس ها اتحادیه ندارن؟ D-:
پ.ن:
البته این رو هم بگم، برنامه نویسی داریم تا برنامه نویسی.یک موقع یکی رو میشونن و دقیقا بهش میگن این کارو بکن، اون کارو بکن و ...(صرفا کارش نوشت کدهای روتین هست)، یک موقع هم برنامه نویس داره واقعا کار طراحی رو انجام میده، ایده از خودش میده، خلاقیت بخرج میده و در واقع developer هست نه میرزا نویس. اولی معمولا توی شرکت های بزرگ که مهندس و طراح و معمار جدا دارن باید بیشتر رایج باشه، دومی در شرکت های کوچیک ...این دو موضوع هم در تعیین قیمت کار خیلی موثره.

ma.rad
دوشنبه 16 بهمن 1391, 22:55 عصر
خودتون هم می دونید برنامه نویسی چقدر کار سنگینیه! اون مبلغ هایی که بالا گفتم حداقل دستمزد بود!!! اگر می خواستم با کشورهای دیگه مقایسه کنم حدود 5 برابر بیشتر باید می گفتم
منظورم برنامه نویس تازه کار نیست
وقتی ما خودمون ارزش برا کارمون قائل نیستیم از مردم چه انتظاری هست؟

از مدیر های سایت میخوان یه قسمت با موضوع تعرفه های برنامه نویسی ایجاد کنن، که این قسمت مرجع برنامه نویسی تو کشور باشه، تا حق بچه های برنامه نویس تضعیف نشه،

تعرفه ها باید بین المللی باشه

موافقان و مخالفان اعلام نظر کنن؟

the king
دوشنبه 16 بهمن 1391, 23:20 عصر
ما چی چی مون با قواعد بین المللی مطابقت داره که حقوق مون بر اساس تعرفه بین المللی باشه؟ یک وقت هایی یک بودجه
درشتی تو سازمان ها یا شرکت های کله گنده آماده حیف و میل کردن است که با پارتی بازی میل می کنیم، طبیعتا هم اگه ساعتی
حساب کنیم مبلغ خیلی زیادی میشه. اما اولا الان شرایط بازار مساعد نیست و ثانیا با درآمد کم کار کردن بهتر از کار نکردن ئه.

هر کسی خودش بهتر از سایرین می تونه ارزیابی کنه که با توجه به سطح کارش مستحق چه مقدار حقوقی یه، اما
وقتی زیر بار توقعات مون نمی روند اعتصاب کردن مشکلی رو حل نمی کنه. فوری کسی که به حقوق کم قانع ئه جامون
رو پر می کنه. طبیعتا اولین چیزی که باید ملاک قرار بدیم جیب کارفرما است. مبلغی که کارفرما می تونه بده رو مد نظر قرار بدین،
نه تعرفه بین المللی.

ma.rad
دوشنبه 16 بهمن 1391, 23:44 عصر
من عرض کردم مبالغ ذکر شده حداقل هست وبین المللی نیست، واگر قرار بود بر اساس تعرفه بین المللی بگم خیلی بیشتر می شد.

همیشه سعی کنید تو زندگی تون به مسائل واقع بینانه نگاه کنید واحساسی عمل نکنید

من دارم یه بحث منطقی مطرح می کنم !شما دارید می گید اینجا ایرانه اینجا اینطوره اینجا اونطوره کارفرما اینطوره

ما باید خودمون رو به استانداردهای جهانی برسونیم، ما آینده سازان این کشوریم، حرف های نامید کننده باعث عقب ماندگی ما در همه عرصه ها شده

plus
دوشنبه 16 بهمن 1391, 23:49 عصر
ما چی چی مون با قواعد بین المللی مطابقت داره که حقوق مون بر اساس تعرفه بین المللی باشه؟ یک وقت هایی یک بودجه
درشتی تو سازمان ها یا شرکت های کله گنده آماده حیف و میل کردن است که با پارتی بازی میل می کنیم، طبیعتا هم اگه ساعتی
حساب کنیم مبلغ خیلی زیادی میشه. اما اولا الان شرایط بازار مساعد نیست و ثانیا با درآمد کم کار کردن بهتر از کار نکردن ئه.

هر کسی خودش بهتر از سایرین می تونه ارزیابی کنه که با توجه به سطح کارش مستحق چه مقدار حقوقی یه، اما
وقتی زیر بار توقعات مون نمی روند اعتصاب کردن مشکلی رو حل نمی کنه. فوری کسی که به حقوق کم قانع ئه جامون
رو پر می کنه. طبیعتا اولین چیزی که باید ملاک قرار بدیم جیب کارفرما است. مبلغی که کارفرما می تونه بده رو مد نظر قرار بدین،
نه تعرفه بین المللی.
والا اگه بخوایم با تعرفه بین المللی و براساس قیمت دلار بگیم که به سادگی باید حقوق 10 برابر باشه (بدون اغراق).من فقط میگم با شرایط جامعه خودمون مقایسه کنیم. من یک فنی کار که تحصیلات مربوط به کارشم نداره رو مثال زدم.
اینکه برای کارمون ارزش قائل باشیم مهم هست...اگه "همه" کسایی که واقعا کار بلدن و ارزش کار خودشون رو میدونن، به کمتر از حقشون راضی نشن، بله، فوری عده ای که با کیفییت کار پایین جاشون رو پر میکنن ولی کارفرما بعد از مدتی متوجه تفاوت خواهد شد و مجبور میشه واسه کار خوب پول بده...اینی هم که میگید بازار خرابه، مگه شما میری جنس بخری، فروشنده به خاطر خراب بودن بازار به شما ارزون میده؟ خیر گرون تر از اونی که باید بده هم به این بهونه میندازه.یا وقتی مثلا میری تعمیرگاه ماشینت رو یک مکانیک تعمیر کنه..یا که نظافت چی میاری...کافیه مبالغی که اینها میگیرن (نگفتم دکتر و متخصص ها!) رو بر اساس کاری که انجام میدن، زحمتی که برای بدست آوردن تواناییشون کشیدن و غیره مقایسه کنید...مشکلات جسمی هم که در کار با کامپیوتر پیش میاد (کمردرد، زانو در، ضعیفی چشم، درگیری ذهنی و...) بگذارید روش.
من ترجیح میدم بیکار باشم و به ایجا به سوالات دوستان جواب بدم (که فعلا هستم) یا کار غیر نرم افزار بکنم تا اینکه برم یه شرکتی کار کنم ازم بیگاری بکشه.هرچقدر هم که مشکل مالی داشته باشم.

FastCode
سه شنبه 17 بهمن 1391, 01:24 صبح
به نظر من برای این جامعه ای که ما توی ایران اسمشون رو گزاشتیم برنامه نویس ۴۲۰ هزار تومن در ماه هم زیاده
از هر ۱۰۰ تا برنامه نویسی که میشناسم به جرات میگم ۲ تا هم توشون نیست که بیشتر از این بیارزه
من خودم همیشه موافق افزایش حقوق جامعه کامپیوتر و برنامه نویس بودم و هستم ولی باید یک مقدار به این فکر کنیم که آیا واقعاً خودمون چیزی بلدیم؟
اصلاً همین چند نفری که پست من رو میخونن میدونن SWEBOK چیه؟چند درصد کلماتی که توی سرفصل هاش هست رو میتونن درست تلفظ کنن؟تا کی میخواهید دنبال حل آماده مساله های جعفرنژاد باشید؟بهتون قول میدم تا آخر عمرتون برنامه نویس نمیشید.وقت خودتون و بقیه رو هم تلف نکنید.رشته کامپیوتر رو شلوغ نکنید و وقت ۷۵ میلیون نفر دیگه رو نگیرید.
من خودم خودم رو استخدام نمیکنم چون میدونم سواد کافی برای کاری که همین الان قرار بوده انجام بدم و به جاش دارم پست میدم رو ندارم.
تا کی میخواهیم سرمون رو بکنیم توی گل و اطرافمون رو نبینیم و نبینیم که چقدر بلد نیستیم.

واقعاً از همه تقاضا میکنم حداقل سالی یک کتاب بخونن.میدونم نمیخونید ولی باز هم میگم.شاید یک نفر خوند.

۲ هزارمین پستم بود.دوست داشتم معنی دار باشه.

samadblaj
سه شنبه 17 بهمن 1391, 02:03 صبح
ma.rad - plus کاملا موافقم ...

بهتره سنجیده و پخته تر صحبت کنیم احترام هم دیگه رو نگه داریم عدم وجود اعتماد به نفس...مزایایی رو همباید در نظر بگیریم . اگه مشکلاتی از قبیل این اینترنت زغالی ، تحریم...کپی رایت نبود اینم مشکلات ما نبود شدیم شبیه پرنده ی که از این درخت به اون درخت میپره و خیلی موارد دیگه هست...

اصلاً همین چند نفری که پست من رو میخونن میدونن SWEBOK چیه؟
جالبه ! من که نمیدونم با تلفظ بیشتر کلمات هم مشکل دارم :متفکر: !!!

من دارم یه بحث منطقی مطرح می کنم !شما دارید می گید اینجا ایرانه اینجا اینطوره اینجا اونطوره کارفرما اینطوره

ما باید خودمون رو به استانداردهای جهانی برسونیم، ما آینده سازان این کشوریم، حرف های نامید کننده باعث عقب ماندگی ما در همه عرصه ها شده

حرف قشنگی زدید!

مهم برطرف کردن نیاز های جامعه است که برطرف میشه برنامه نویس ببخشید (عذر خواهی میکنم ) شاخ... نداره

موفق باشید در پناه حق

FastCode
سه شنبه 17 بهمن 1391, 09:33 صبح
جالبه ! من که نمیدونم با تلفظ بیشتر کلمات هم مشکل دارم :متفکر: !!!

منظورم تلفظ کردن این کلمه نبود
منظورم این بود که هیچ کدوم از ما,حتی خود من که این پست رو دادم مطالعه و سواد کافی که یک برنامه نویس باید داشته باشه نداریم.
چون یک بار هم نرفتیم سراغش

peymanjon
سه شنبه 17 بهمن 1391, 10:54 صبح
من خودم خودم رو استخدام نمیکنم چون میدونم سواد کافی برای کاری که همین الان قرار بوده انجام بدم و به جاش دارم پست میدم رو ندارم.
تا کی میخواهیم سرمون رو بکنیم توی گل و اطرافمون رو نبینیم و نبینیم که چقدر بلد نیستیم.
مهم نیست چقدر یاد دارید مهم اینه چقدر انگیزه برای یاد گیری دارید ، شرکت های بزرگ ، برنامه نویس می سازند یعنی وقتی به این دید رسیدند که شما انگیزه و گیرایی لازم برای حل و طراحی مسائل و الگوریتم ها را دارید شما رو داخل یه تیم برنامه نویس خوب قرار می دهند تا رشد کنید.این روش در ایران هم در بعضی از شرکت های خوب برنامه نویسی انجام می شود.
در زمینه برنامه نویسی تلاش تک نفره برای خلق و ارتقا سطح برنامه نویسی زیاد موفقیت آمیز نیست ، کلید موفقیت در زمینه کد نویسی کار تیمی و رشد گروهی می باشد.
این نظر من است و به آن اعتقاد دارم جون من خودم با این روش در حال رشد هستم.

ma.rad
سه شنبه 17 بهمن 1391, 13:54 عصر
منظورم تلفظ کردن این کلمه نبود
منظورم این بود که هیچ کدوم از ما,حتی خود من که این پست رو دادم مطالعه و سواد کافی که یک برنامه نویس باید داشته باشه نداریم.
چون یک بار هم نرفتیم سراغش

چرا به خودتون تلقین می کنید که بی سواد هستید. یه مقدار اعتماد به نفس داشته باشید، خودم رو مثال می زنم هر برنامه ای که مشتری ازم بخواد رو می نویسیم ،مطالعه یه بخشی از برنامه نویسی ، وپارامترهای مهمتری هم توش دخیله، خودتون رو در گیر اصطلاحات و تلفظات نکنید.اکثر برنامه نویس های همین سایت واقعا قوی هستند .حتی از برنامه نویس های کشورهای دیگه که اسم رسم تو این زمینه دارن.

plus
سه شنبه 17 بهمن 1391, 17:36 عصر
به نظر من برای این جامعه ای که ما توی ایران اسمشون رو گزاشتیم برنامه نویس ۴۲۰ هزار تومن در ماه هم زیاده
از هر ۱۰۰ تا برنامه نویسی که میشناسم به جرات میگم ۲ تا هم توشون نیست که بیشتر از این بیارزه
من خودم همیشه موافق افزایش حقوق جامعه کامپیوتر و برنامه نویس بودم و هستم ولی باید یک مقدار به این فکر کنیم که آیا واقعاً خودمون چیزی بلدیم؟
اصلاً همین چند نفری که پست من رو میخونن میدونن SWEBOK چیه؟چند درصد کلماتی که توی سرفصل هاش هست رو میتونن درست تلفظ کنن؟تا کی میخواهید دنبال حل آماده مساله های جعفرنژاد باشید؟بهتون قول میدم تا آخر عمرتون برنامه نویس نمیشید.وقت خودتون و بقیه رو هم تلف نکنید.رشته کامپیوتر رو شلوغ نکنید و وقت ۷۵ میلیون نفر دیگه رو نگیرید.

واقعاً از همه تقاضا میکنم حداقل سالی یک کتاب بخونن.میدونم نمیخونید ولی باز هم میگم.شاید یک نفر خوند.

۲ هزارمین پستم بود.دوست داشتم معنی دار باشه.
دوست عزیز من تا حدی با حرف شما موافقم. حرف هایی که زدم در مورد برنامه نویس های واقعی بود نه در مورد هر کسی که یاد گرفته با یک زبان برنامه نویسی کار کنه...کسانی که دنبال منابع فارسی هستن هیچوقت چیزی یاد نمیگیرند.
منتها به نظرم شما هم از اون طرف بوم افتادین و زیاد آرمانی نگاه میکنید.دو تا موضوع هست، یکی اینکه اولا علم نرم افزار انقدر گستردس، که طبیعاتا نمیشه همه چیز رو یاد گرفت، و یک برنامه نویس باید، ابتدا، اون بخش عمومی که در مورد نرم افزار و برنامه نویسی هست رو بدونه (که قبول دارم که خیلیا در این حد هم نیستن)، و بعد اون بخشی که در حیطه کاری که ازش میخوان هست رو...نه هرچی تو علم نرم افزار هست...دوم اینکه، ما داریم در مورد ایران حرف میزنیم و حقوق برنامه نویس ها در ایران.فقط کافیه این حقوق رو با کارهای دیگه مقایسه کنیم.مثلا یک MDF ساز.مگه اون MDF ساز دانشش در مورد MDF چقدر هست؟ مگه اون هم در سطح جهایی کار بلده؟ مسلما نه.ولی با یه مقایسه با حقوق یه برنامه نویس که بازم کیفیت در سطح جهانی نیست میبینیم که برنامه نویسه خیلی کمتر میگیره...
بنابراین به نظر من حتی با این شرایطی که کیفیت برنامه نویس ها پایین هست، باز هم حقوقی که حقوقی که داده میشه مناسب نیست.و موضوع مهمتر اینکه معیاری نیست...فکر نمیکنم اگه یک نفر خیلی هم سطح کارش بالا باشه بازم بهش حقوق درست و حسابی بدن.

ashkan1234
سه شنبه 17 بهمن 1391, 18:14 عصر
لیدیز ان جنتلمن::کف::لبخند:
دوستان من هم بازی:دی
سلام!
خداییش قبول دارم تو ایران برنامه نویس هایی داریم که شاید تو خارجه کسی به گرد پاشونم نرسه!
مثال میزنم:تو قسمت vb6 آقای محسن واژدی،تو قسمت سی شارپ هم آقای the king البته به سایرین جسارت نشه ها!سایرین هم هستند که دستی در این کار دارند و اسم همشون در خاطرم نیست!
من که خودم رو شاگرد همتون میدونم و واقفم که علم زیادی در این ضمینه ندارم!
ولی به نظرم بهتره نسبت به کاری که میکنید پول دریافت کنید!
دعوا نکنید،نظراتتونم به هم تحمیل نکنید!
اول از همه منصف باشید و نسبت به پولی که میخوایید بگیرید خوب فکر کنید،کاری که میکنید رو خوب بررسی کنید و ببینید خودتون بابتش چقدر پول میدین!
چه هزار تومن چه بیست میلیون...
جیبتون پر پول:لبخند:...

hakim22
سه شنبه 17 بهمن 1391, 18:32 عصر
1- هرچقدر میتوانید بیشتر درآمد کسب کنید !
2- هنر اینه که با وجود دانش کم بتوانید در آمد بالا کسب کنید!
(بععله در یک دنیای ایده آل هر کسی باید بر حسب ارزش کارش درآمد داشته باشه و حقیقت این نیست)

3- اگر به آگهی های استخدام دقت کنید خواهید دید که میگن :
"یک نفر برنامه نویس ، مسلط به #C و SQL و CSS و HTML ترجیها آشنا به ASP.MVC و دستش درد نکنه اگر اگر jQuery و یکمی هم Photoshop بلد باشه ، برنامه نویسان Silverlight در اولیتند" !!!

هرکدوم از اینها یک علمه و یک نفر میتونه تخصصی در یکی از این زمینه ها کار کنه و وقتی ما همه رو بسته بندی میکنیم در یک نفر و بهش میگیم آقای برنامه نویس ایشون باید سالها تلاش کنه که بتونه فقط سر سوزنی از هر کدوم اطلاعات کسب کنه.

4- دنیای ما ماتریکس نیست یک فیش بهمون ول کنند و دانش رو کپی و پیست کنند.
5-صرف خواندن کتابی در مورد یک چیز لزوما به معنی کسب دانش در مورد اون چیز نیست.
6- دانشی که کاربردی براش وجود نداشته باشه عملا بیفایده است. پس یادگرفتن چیزی که به کارمون نیاد وقت تلف کردنه.
7- یک دانش زمانی واقعا بدرد میخوره که به سطح تخصص برسه . تخصص هم فقط با صرف زمان و تجربه بدست می آید.

---
نکته : شغل من مطالعه و تحقیق درباره ی آخرین تکنولوژی های برنامه نویسی و پیدا کردن کاربرد برای آنها در پروژه های عملیه و بابتش پول میگیرم! و یک روز کاریه من تماما به مطالعه کتابها ، تماشای ویدیو ها و ترجمه ی مقالات اینترنتیه.

ma.rad
سه شنبه 17 بهمن 1391, 18:44 عصر
1
نکته : شغل من مطالعه و تحقیق درباره ی آخرین تکنولوژی های برنامه نویسی و پیدا کردن کاربرد برای آنها در پروژه های عملیه و بابتش پول میگیرم! و یک روز کاریه من تماما به مطالعه کتابها ، تماشای ویدیو ها و ترجمه ی مقالات اینترنتیه.

اونجایی که کار می کنید نیرو نمی خوان من خوراکم همین بحثا هست

plus
سه شنبه 17 بهمن 1391, 18:52 عصر
"یک نفر برنامه نویس ، مسلط به #C و SQL و CSS و HTML ترجیها آشنا به ASP.MVC و دستش درد نکنه اگر اگر jQuery و یکمی هم Photoshop بلد باشه ، برنامه نویسان Silverlight در اولیتند" !!!

نکته خوبی رو اشاره کردین..وقتی انتظار دارن یک نفر در n شاخه مختلف اطلاعات داشته باشه، نمیتونن انتظار داشته باشن که در همش Expert باشه، مگه اینکه تمام عمرش رو جای اینکه بره کار کنه، نون خشک بخوره و کتاب بخونه...تازه دانش کامل هم بدون تجربه بدست نمیاد...

khokhan
سه شنبه 17 بهمن 1391, 19:22 عصر
با سلام

بهتره نیمه پر لیوان رو ببینین

همه کتاب می خونیم همه سواد ها یکه یکه

همه چیز آرومه ...................

FastCode
سه شنبه 17 بهمن 1391, 21:45 عصر
1- هرچقدر میتوانید بیشتر درآمد کسب کنید !
2- هنر اینه که با وجود دانش کم بتوانید در آمد بالا کسب کنید!
(بععله در یک دنیای ایده آل هر کسی باید بر حسب ارزش کارش درآمد داشته باشه و حقیقت این نیست)

هرکدوم از اینها یک علمه و یک نفر میتونه تخصصی در یکی از این زمینه ها کار کنه و وقتی ما همه رو بسته بندی میکنیم در یک نفر و بهش میگیم آقای برنامه نویس ایشون باید سالها تلاش کنه که بتونه فقط سر سوزنی از هر کدوم اطلاعات کسب کنه.

4- دنیای ما ماتریکس نیست یک فیش بهمون ول کنند و دانش رو کپی و پیست کنند.
5-صرف خواندن کتابی در مورد یک چیز لزوما به معنی کسب دانش در مورد اون چیز نیست.
6- دانشی که کاربردی براش وجود نداشته باشه عملا بیفایده است. پس یادگرفتن چیزی که به کارمون نیاد وقت تلف کردنه.
7- یک دانش زمانی واقعا بدرد میخوره که به سطح تخصص برسه . تخصص هم فقط با صرف زمان و تجربه بدست می آید.

---
من همه رو قبول دارم به جز ۶
من تا دو سال قبل فکر میکردم که خیلی چیزها رو نیاز ندارم.
تا اینکه یک روز به طور تصادفی از جلد یک کتاب خوشم اومد. برش داشتم.فهرستش رو نگاه کردم و فقط برای اینکه مطمئن بشم همش رو بلدم خریدمش.یک هفته بعد به این نتیجه رسیدم که باید یک سال دیگه بخونم.الان به این نتیجه رسیدم که همه ی برنامه هایی که تا الان نوشتم عملاً بی خاصیت هستن و باید ۱۰ سال دیگه بخونم.
تا وقتی که به اندازه ای از برنامه نویسی بی اطلاع هستیم که نمیدونیم چقدر نمیفهمیم بهتره که اسم خودمون رو برنامه نویس نزاریم و انتظار حقوق ۶ میلیونی نداشته باشیم

veniz2008
سه شنبه 17 بهمن 1391, 23:03 عصر
من تا دو سال قبل فکر میکردم که خیلی چیزها رو نیاز ندارم.
تا اینکه یک روز به طور تصادفی از جلد یک کتاب خوشم اومد. برش داشتم.فهرستش رو نگاه کردم و فقط برای اینکه مطمئن بشم همش رو بلدم خریدمش.یک هفته بعد به این نتیجه رسیدم که باید یک سال دیگه بخونم.الان به این نتیجه رسیدم که همه ی برنامه هایی که تا الان نوشتم عملاً بی خاصیت هستن و باید ۱۰ سال دیگه بخونم.
تا وقتی که به اندازه ای از برنامه نویسی بی اطلاع هستیم که نمیدونیم چقدر نمیفهمیم بهتره که اسم خودمون رو برنامه نویس نزاریم و انتظار حقوق ۶ میلیونی نداشته باشیم
سلام به همه دوستان.
حرف های شما منو یاد این جمله میندازه که از مونت کیو هست:
"باید زیاد مطالعه کنید تا بدانید که هیچ نمی دانید".
شکی نیست که آدم باید مرتبا مطالعه داشته باشه و تکنولوژی های جدید و دستورات جدید رو یاد بگیره ولی مطالب قبلی مطمئن باشید که بی فایده نیستن. این راهی که ما داریم طی میکنیم یه راه پیوسته هست (linq ، ado و EF و ...). برنامه هایی که شما نوشتید طبق دانش اون زمانتون بوده و نباید انتظار داشت که بعد از چند سال دوباره به همون روش نوشت. دوست من، اینقدر منفی فکر نکن. به نظر من شما اطلاعات خیلی خوبی دارید(تعریف بیخود نیست چون قبلا تاپیک ها و پست های شما رو دیدم) ولی اگه از این دید نگاه کنیم که مرتبا دوست دارید مطلب جدید یاد بگیرید نه تنها عیب نیست که یه حسن خیلی خوبم هست. من نظر شخصی خودم اینه عنوان تاپیک به جای " برنامه نویسی ساعتی چند؟" بهتره بگیم "برنامه نویس ساعتی چند؟". ارزش کار هر انسان با یه انسان دیگه میتونه متفاوت باشه چون کسیکه یه تحلیل جامع از برنامه میکنه و از تکنیک های مناسب در برنامش استفاده میکنه با کسیکه کیلویی برنامه مینویسه نباید حقوق و دستمزدشون یکسان باشه.

hakim22
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 12:59 عصر
آحه مشکل اینه که خوندن تمومی نداره ، شما هر روز مطالعه کنید . هر روز چیز تازه وارد این کار زار میشه.
شرکتهای بزرگ نرم افزاری هر روز تکنولوژی جدیدی ابداع می کنند و اصولا نمیشه پابه پاش اومد.

به نظر من آدم باید در مسیری که حرکت میکنه آماده یاد گیری چیزهای تازه باشه
و بسته به نیازش یاد بگیره.

بیشتر وقتها ما فکر میکنیم که علم مون با خوندن کتاب زیاد شده و فاکتور بالاتر رفتن سن ، و باز تر شدن ذهن و در نهایت بیشتر شدن تجربه کاری رو در نظر نمیگیرم.

FastCode
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 16:47 عصر
منظور من jack of all trades شدن نیست.
منظور من اینه که آقایی که ادعا میکنه SQL بلده بلد نیست.فکرمیکنه بلده چون یک بار توی زندگیش از Left Outer Join استفاده کرده.استادشون هم گفته خیلی سخته. پس دیگه ایشون خود خداست.

m.khani_121
جمعه 20 بهمن 1391, 13:55 عصر
مشکل همه ما ایرانیا اینه که داریم فردی کار میکنیم ، اصلا هم خودمون رو تو کار تیمی جا نمیدیم . همه دوستان دارن میگن که ما همه چیزا بلد نیستیم ، لازم نیست که یه نفر همه تکنولوژی های جدید رو بدونه . شاید کسایی هستن که تو یه زمینه از خود سازنده این تکنولوژی هم واردترن !!!!