PDA

View Full Version : سوال: أرایه دو بعدی با دو جنس متفاوت

dracula_killer
دوشنبه 16 بهمن 1391, 22:19 عصر
سلام
من یک آرایه ی دوبعدی می خوام تولید کنم.در واقع بهتره بگم یک وکتور دو بعدی
به طوری که اندیس اول اون آرایه/وکتور یک ImageIcon باشه و اندیس دوم یک String
راهنمایی می کنین چجور باید تعریف کنم؟
می دونم یه راهش اینکه تو دو تا آرایه جدا تعریف کنم و ایندکس های نظیر به نظیر رو باشون کارکنم
اما دنبال راه بهینه تری هستم
ممنونم

spiderman200700
سه شنبه 17 بهمن 1391, 00:57 صبح
سلام. شاید منظورتو خوب متوجه نشدم، ولی باید از Object استفاده کنی. باید vector ت از نوع Object باشه. اینطوری همه ی انواع داده ای در جاوا رو پوشش میده.

dracula_killer
سه شنبه 17 بهمن 1391, 11:41 صبح
راستش رو بخوای می خوام از این آرایه واسه پر کردن JTable استفاده کنم.از اونجایی که column های JTable یه جنس می تونن باشن به دنبال یه چیزی بودم که بتونه کمک کنه.

spiderman200700
سه شنبه 17 بهمن 1391, 13:00 عصر
یعنی دقیقا میخوای چیکار کنی؟ :لبخند:

dracula_killer
سه شنبه 17 بهمن 1391, 14:00 عصر
ببین یه JTable می خوام بسازم که دو تا ستون داره،از طرفی سطر هاش کاملا متغییره...یعنی اصلا معلوم نیست چندتا سطر داره.ولی پیشفرض 1ه

ستون اول این JTable یه عکسه
ستون دوم یه متنه

M0TR!X
سه شنبه 17 بهمن 1391, 14:18 عصر
سلام.

من بعد از خوندن چند تا پست تازه فهمیم شما چی میخواین :d

JTable که توی netbeans هست دقیقا اینی که شما میخواین اولین اینکه توی Jtable به صورت پیش فرض تعداد سطرها متغیره ! یعنی هر چقدر که اطلاعات داشته باشین به همون تعداد سطرهاتون کم و زیاد میشه !

اگه به صورت پیش فرض میخواین تعدا سطر ها وستون هاتون رو مشخص کنید اول یه Jtable بزارین رو فرمتون بعد از properties روی خاصییت Model کلیک کنید یه منوی باز میشه،انجا دو تا گزینه Rows و columns میبینید که تعداد ستون ها و سطرها رو مشخص میکنه میکنه !البته من هیچ موقع اینکارو نمیکنم چون وقتی کد میزنم تعداد سطرها متغییره و خودش اتوماتیک درست میکنه !

در مورد ستونها: اینم عادیه، حالا این متن و عکس ها از دیتابیس خونده میشن و در jtable نشون داده میشن یا میخواین دستی این کارو بکنین ؟

dracula_killer
سه شنبه 17 بهمن 1391, 15:24 عصر
سلام.

من بعد از خوندن چند تا پست تازه فهمیم شما چی میخواین :d

JTable که توی netbeans هست دقیقا اینی که شما میخواین اولین اینکه توی Jtable به صورت پیش فرض تعداد سطرها متغیره ! یعنی هر چقدر که اطلاعات داشته باشین به همون تعداد سطرهاتون کم و زیاد میشه !

اگه به صورت پیش فرض میخواین تعدا سطر ها وستون هاتون رو مشخص کنید اول یه Jtable بزارین رو فرمتون بعد از properties روی خاصییت Model کلیک کنید یه منوی باز میشه،انجا دو تا گزینه Rows و columns میبینید که تعداد ستون ها و سطرها رو مشخص میکنه میکنه !البته من هیچ موقع اینکارو نمیکنم چون وقتی کد میزنم تعداد سطرها متغییره و خودش اتوماتیک درست میکنه !

در مورد ستونها: اینم عادیه، حالا این متن و عکس ها از دیتابیس خونده میشن و در jtable نشون داده میشن یا میخواین دستی این کارو بکنین ؟

والا من هیچوقت از JForm نت بینز استفاده نمی کنم چون احساس می کنم دست و پا گیره!بجاش سعی می کنم خودم کدش رو بنویسم.

در مورد سوالتون هم در واقع ستون اول عکسش در کنار خود برنامه وجود داره.یعنی خودم دستی بهش می دم.

spiderman200700
سه شنبه 17 بهمن 1391, 20:27 عصر
اگه مشکلت فقط نگهداری عکس و متن در کنار هم در آرایه هست ، خیلی راحت میتونی یه آرایه از Object ها درست کنی که هر نوع داده ای رو توش بشه ریخت.
ولی اگه مشکلت قرار دادن عکس داخل JTable هست ، میتونی از TableCellRenderer استفاده کنی تا عکستو بتونی توی یه سلول از جدول رندر کنی. یه سرچ کوچیک کنی نحوه ی استفادشو یاد میگیری

dracula_killer
سه شنبه 17 بهمن 1391, 20:43 عصر
اگه مشکلت فقط نگهداری عکس و متن در کنار هم در آرایه هست ، خیلی راحت میتونی یه آرایه از Object ها درست کنی که هر نوع داده ای رو توش بشه ریخت.
ولی اگه مشکلت قرار دادن عکس داخل JTable هست ، میتونی از TableCellRenderer استفاده کنی تا عکستو بتونی توی یه سلول از جدول رندر کنی. یه سرچ کوچیک کنی نحوه ی استفادشو یاد میگیری

مشکل منم جفتش باهمه :دی
در واقع اون آرایه رو موقع نیو کردن JTable به عنوان column هاش میخوام بدم....به این شکل که شما میگین میشه؟

spiderman200700
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 11:32 صبح
اگه مشکلت هر دوتاش بوده ، باید بگم مشکلتو اصلا خوب توضیح ندادی :لبخند:
ولی آره ، با راهی که گفتم میشه