PDA

View Full Version : شمارش كدهاي ثبت شده

somayeh1361
سه شنبه 17 بهمن 1391, 10:55 صبح
سلام من مي خوام در يك برنامه ضميمه شده تعداد كد هاي ثبت شده شمرده بشه از اساتيد فن درخواست راهنمايي دارم

iebu12
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:14 عصر
با سلام
به نظر من طراحی شما مشکل داره در واقع قواعد نرمال سازی می گه فیلذ های شما نباید قابل شکسته شدن باشند در حالی که شما می تونید فیلد نوع کد رو بشکنید و یک جدول دیگه براش درست کنید.

somayeh1361
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:54 عصر
سلام ميشه راهنمايي بيشتري کنيد يا حدالقل يک نمونه بذاريد

iebu12
سه شنبه 17 بهمن 1391, 13:19 عصر
سلام ميشه راهنمايي بيشتري کنيد يا حدالقل يک نمونه بذاريد
اگه ممکنه دقیقا بگید می خواین چه اطلاعاتی رو ذخیره کنید تا من فایلتون رو درست کنم.
اما راه حل اینه که اولا یک فیلد کلید اصلی برای جدولتون درست کنید سپس یک جدول دیگه درست کنید که شامل دو تا فیلد باشه یک فیلد نوع کد و یک فیلد که در واقع همون فیلد کلید اصلی جدول اصلی شماست سپس بین این دو جدول رابطه یک به چند (جدول اصلی-جدول دوم) برقرار کنید.

موفق باشید

somayeh1361
سه شنبه 17 بهمن 1391, 17:14 عصر
سلام اگر دقيقتاً بخوام در مورد برنامه ام توضيح بدم اينکه کدهايي که ثبت مي شه مربوط به تخلفات صنفي واحد هاي صنفي که 26 نوع و از 1 تا 26 مي باشد. علت اينکه در فايل پيوستي در قسمت کد به عنوان مثال : بصورت 1,9 در يک فيلد ثبت مي شه مربوط به نوع تخلفات يک مغازه داره که ثبت شده عدد 1 يک نوع تخلف و عدد 9 تخلف ديگري است و ممکن است اين اعداد که بيانگر نوع تخلفات است در مغازه هاي مختلف متفاوت باشد مثلاً - 1,10-1,2,9 -1,2,3,9 در فايل پيوستي عملکرد روزانه در يک سابفرم که بصورت ساده بيان شده ثبت ميشه و قصد من اينه که تعداد تخلفات روزانه ثبت شده شمارش بشه مثلاً در فايل پيوستي 8 نوع تخلف ثبت شده اميدوارم تونسته باشم منظورمو بفهمونم- البته اگر بتونيد مشکلمو در فايل پيوستي حل کنيد ممنون مي شم چون برنامه اي که من در حال حاضر در يک اداره استفاده مي کنم بدين صورت است و عيب بزرگش اينه که تعداد تخلفات ثبت شده رو نميشمره ممنون ميشم رفعش کنيد با تابع count-dcount يا swich يا هر تابع ديگري

Abbas Amiri
سه شنبه 17 بهمن 1391, 17:52 عصر
سلام
از روش زیر استفاده کنید:

TakhalofQty = Ubound(Split("1,2,9",",")) + 1

بجای عبارت مورد نظر ، فیلد یا متغیر مربوطه میتواند قرار بگیرد

somayeh1361
سه شنبه 17 بهمن 1391, 18:21 عصر
ممنون اقاي اميري از پاسختون فکر کنم نتونستم منظورمو بفهمونم ايا با اين روش تعداد رکوردهاي ثبت شده در زير سابفرم شمره ميشه - ما در اين برنامه با نوع اعداد ثبت شده کاري نداريم فقط مي خواهيم تعداد اعدادي که در يک روز کاري ثبت شده رو شمارش کنيم که در فايل پيوستي 8 مي باشد ممنون ميشم فايلمو اصلاح کنيد من کمي مبتديم

iebu12
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 08:27 صبح
با سلام
من فایل زیر را با توجه به راهنمایی های آقای امیری درست کردم ببینید بدردتون می خوره؟

با تشکر

somayeh1361
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 08:34 صبح
سلام ممنون آقاي iebu12 دستتوت درد نکنه آيا ميشه اين کد را طوري تغيير داد که بعد از ثبت اطلاعات و رفتن به رديف بعدي در کادر تعداد تخلفات همزمان ثبت بشه -بازهم از کمکي که کرديد ممنونم

iebu12
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 14:36 عصر
سلام ممنون آقاي iebu12 دستتوت درد نکنه آيا ميشه اين کد را طوري تغيير داد که بعد از ثبت اطلاعات و رفتن به رديف بعدي در کادر تعداد تخلفات همزمان ثبت بشه -بازهم از کمکي که کرديد ممنونم
خواهش می کنم. این باید برای همه عادت بشه که حداقل به اندازه ی کمکی که این فروم به من نوعی می کنه من هم به اندازه توانم به سایر اعضای این فروم کمک کنم. و با توجه به مطالبی که من از اینجا یاد گرفتم فکر کنم باید سالها به کسانی که می تونم کمک کنم.

بفرمایید:

somayeh1361
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 18:31 عصر
سلام دوباره و پوزش مجدد از اينکه دوباره مزاحم شدم آقاي iebu12 فايل پيوستي با کمي تغييرات ، هدفش انتقال تعداد تخلفات ثبت شده به فرم اصلي است ممنون ميشم يک نگاهي بهش بندازيد و اصلاحش کنيد مويد و موفق باشيد بازهم از اينکه با سوالات ابتدايي خود مزاحمت ايجاد مي کنم معذرت مي خوام

Abbas Amiri
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 19:14 عصر
سلام شما درپستهای قبلی صحبت از تعداد خطا در ثبتهای روزانه داشتید درحالی که فید مربوط به روز وجود ندارد فقط ماه و سال است .

somayeh1361
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 11:47 صبح
سلام آقاي اميري ميشه نمونه ارساليمو اصلاح بفرمائيد خيلي بهش احتياج دارم

Abbas Amiri
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 18:04 عصر
سلام
جواب پست قبلی رو ندادید
با این وصف فایل پست 10 را تغییر دادم

somayeh1361
شنبه 21 بهمن 1391, 10:10 صبح
سلام يک مشکلي که در اين کد وجود دارده اينه که در سال جديد مثلاً 1392 اگر تخلفي وارد بشه اين کد تعداد کل تخلفات رو شمارش مي کنه نه به تفکيک هر سال با اين اوصاف ممنون مي شم فايل پست 12 را با اين شرايط تغيير بديد

Abbas Amiri
شنبه 21 بهمن 1391, 15:15 عصر
سلام

ماژول را با کد زیر جایگزین کنید

Function TakhalofQuantity(y As Integer) As Integer
Dim Table2 As ADODB.Recordset
Dim temp As String

Set Table2 = New ADODB.Recordset
Table2.Open "SELECT * FROM Table2 WHERE YAER='" & y & "'", CurrentProject.Connection, adOpenStatic, adLockOptimistic
Table2.MoveFirst
For i = 1 To Table2.RecordCount
temp = Table2![NO-KOD]
TakhalofQty = TakhalofQty + UBound(Split(temp, ",")) + 1
Table2.MoveNext
Next i
TakhalofQuantity = TakhalofQty
Set Table2 = Nothing
End Function

ودر کنترل سورس تکست باکس تعدادتخلف

=TakhalofQuantity([yaer])

somayeh1361
شنبه 21 بهمن 1391, 18:49 عصر
سلام اقاي اميري متاسفانه من کمي و بهتر بگم خيلي مبتديم ميشه فايلمو بر اين اساسي که گفتيد اصلاح کنيد متشکرم

Abbas Amiri
شنبه 21 بهمن 1391, 20:48 عصر
سلام
فایل اصلاح شد

somayeh1361
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 13:02 عصر
سلام آقاي اميري از اينکه زحمت مي کشيد و به سوالاتم پاسخ مي ديد ممنونم ولي منظور نظر من فايل پست 11 بود که برنامه اصلي من بر همين مبنا است و ممنون ميشم اين فايلمو بر اون اساس تکيمل کنيد باز هم از زحماتتوت سپاسگذارم

Abbas Amiri
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 18:23 عصر
سلام
فایل مجددا اصلاح شد
شاید حکمتی درطراحی جداول شما بوده ولی حداقل یک وحداکثر 2 جدول اضافی است
100018

somayeh1361
پنج شنبه 26 بهمن 1391, 07:08 صبح
سلام آقاي اميري ممنون از اينکه سوالات مبتديانه ما رو بي جواب نمي گذاريد ممنونم ولي فايل ارسالي شما يک اشکال خيلي کوچيک داره و اون اينکه بعد ثبت اطلاعات جديد و رفتن به رديف بعدي تعداد تخلفات همزمان شمارش نميشه در صورتي که در فايل اصلاحي قبلي شما چنين مشکلي وجود نداشت و حتماً بايد از فرم خارج بشيم تا اطلاعات جديد نشان داده بشه در مورد ثبت تعداد تخلفات در فرم ديگر هم به همين صورته يعني تا زماني که از دو فرم خارج نشيم تعداد ثبتها آپديت نميشه فايلو براتون مي ذارم ممنون از راهنمايي تون يک نکته هم در مورد تعداد جدولهاي اضافي فرموديد ممنون ميشم نظر خودتونو بفرماييد

somayeh1361
جمعه 27 بهمن 1391, 09:40 صبح
سلام به اساتيد محترم درخواست راهنمايي

Abbas Amiri
جمعه 27 بهمن 1391, 13:20 عصر
سلام آقاي اميري ممنون از اينکه سوالات مبتديانه ما رو بي جواب نمي گذاريد ممنونم ولي فايل ارسالي شما يک اشکال خيلي کوچيک داره و اون اينکه بعد ثبت اطلاعات جديد و رفتن به رديف بعدي تعداد تخلفات همزمان شمارش نميشه در صورتي که در فايل اصلاحي قبلي شما چنين مشکلي وجود نداشت و حتماً بايد از فرم خارج بشيم تا اطلاعات جديد نشان داده بشه در مورد ثبت تعداد تخلفات در فرم ديگر هم به همين صورته يعني تا زماني که از دو فرم خارج نشيم تعداد ثبتها آپديت نميشه فايلو براتون مي ذارم ممنون از راهنمايي تون يک نکته هم در مورد تعداد جدولهاي اضافي فرموديد ممنون ميشم نظر خودتونو بفرماييد

سلام
البته انتظار می رود بعد از این همه تاپیک وپست و دریافت جواب ، بعضی وقتها دوستان حداقل سعی کنند خودشان راهی پیدا کنند. ودرصورت عدم موفقیت ، شرحی از اقدامات ناموفق خود را اعلام ، تا کسانی که راه حل میدهند ، نقاط قوت وضعف روش شان را گوشزد کنند. دراین حالت بیشترین نفع به فرد سوال کننده خواهد رسید و بقیه کاربران هم منتفع خواهندشد.
فایل اصلاحی:

somayeh1361
شنبه 28 بهمن 1391, 07:14 صبح
ممنون آقاي اميري از لطفي که کرديد انشاء ا... موفق باشيد