PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه بدون نصب جداگانه sql برنامه را روی سیستم دیگراجرا کرد؟

sarasina
سه شنبه 17 بهمن 1391, 11:14 صبح
سلام، من یه برنامه با vb.net 2010 و sql نوشتم، که موقع اضافه کردن پایگاه داده server name را نقطه انتخاب کردم ، می خواستم بدونم آیا میشه کاری کرد که با ایجاد کردن فایل نصبی موقع نصب روی سیستم های دیگر نیاز به نصب sql به صورت جداگانه نباشه (از خود برنامه ویژوال استودیو برای ایجاد فایل نصبی استفاده کردم تیک sql را در prrequest زدم ولی نشد)،آیا لازمه کد را هم تغییر بدم؟ منتظر راهنمایی تون هستم، مرسی

tolid123456789
سه شنبه 17 بهمن 1391, 11:40 صبح
سلام
به نظر من شما اگر SQL رو نصب كني بهتره
وقتي از نقطه تو كانكشن استفاده مي كني سرور خودت مي شي و نرم افزارت به SQL خودت وصل ميشه
حالا اگه بخواي يك كامپيوتر ديگه كه تو شبكه هست به سرور شما وصل بشه فقط كافيه نرم افزار exe شدت رو بهش بدي و در كانكشن اسم سرور رو به جاي نقطه كامپيوتر خودت ثبت بشه(كامپيوتري كه SQL روش نصبه)
اگر هم خواستي از نرم افزارت به صورت تك كاربره و بدون نصب كامل SQL استفاده كني بايد وقتي برنامه رو تكميل كردي كانكشن ها رو بر اساس SQLExpress تعريف كني و يك Setup درست كني كه در اون SQL Server 2008 or 2005 Express رو انتخاب كني

اگر سئوالي در باره جزئيات داريد درخدمتتون هستم

sarasina
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:06 عصر
مرسی از راهنمایی تون، میشه لطف کنید بگید اگه بخوام از sql express استفاده کنم، چکار باید بکنم، چون در express جایی برای attach پایگاه داده نیست.

vistacali
سه شنبه 17 بهمن 1391, 17:02 عصر
مرسی از راهنمایی تون، میشه لطف کنید بگید اگه بخوام از sql express استفاده کنم، چکار باید بکنم، چون در express جایی برای attach پایگاه داده نیست.

سلام اینجا یک فیلم اموزشی درباره دیتا بیس اکسپرس و نحوه ی ایجاد اون گذاشتم سورس کد هم موجود است (http://www.centerproject.ir/1391/11/15/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C/)

sarasina
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 13:52 عصر
مرسی، ولی چند بار چک کردم لینک اولیه باز شد، ولی لینک ارجاع داده شده در آن باز نشد.