PDA

View Full Version : کمک در بخشی از گزارش گیری

h1and1saman
سه شنبه 17 بهمن 1391, 12:31 عصر
سلام من یه برنامه صدور فاکتور نوشتم که فقط یه مشکلی توش دارم
اون قسمت از برنامه رو براتون ضمیمه می کنم
اگه برنامه رو نگاه کنید موقع پرینت گرفتن هر 10 تا رو در پرینت نشون میده می خوام ببینم با دستورات یا با چیز دیگگه ای میشه کاری کرد فقط اون تعداد که کالا وارد شده پرینت بشه و زیرش رو ببنده یعنی ریدف کالاهایی که خالی اند تو چاپ نیاد
یه عکس هم گذاشتم تا سوالمو متوجه بشید
ممنون میشم کمک کنید برنامه کامله فقط این ایراد رو داره
دانلود کنید 99599

h1and1saman
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 10:17 صبح
قدیما برنامه نویس برو بیایی داشتا یه مدت نبودیم این جا چقدر ساکت شده هیچ کس نمیاد بگه حالت چطوره

vbhamed
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 11:16 صبح
سلام

به نظر من بهتره از گزارشگرهاي ديگه مثل كريستال ريپورت و فست ريپورت و اكتيو ريپورت استفاده كنيد
ديتا ريپورت خيلي ضعيفه
براي كاري كه شما مي‌خواين بايد زير گزارش پشتيباني بشه وگرنه خيلي سخت ميشه

h1and1saman
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 11:29 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید

vbhamed
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 19:46 عصر
سلام

معمولا فاكتور فروش شامل دو جدول است يكي براي سربرگ فاكتور كه مشخصاتي مثل تاريخ و شماره و شخص و ... رو داره و جدول ديگه براي ليست فاكتور كه شامل اقلام هست و اين دو جدول با هم رابطه پدر فرزندي دارن
توي گزارش هم بايد زير گزارش وجود داشته باشه تا بشه اين ساختار Master/Details رو پياده سازي كرد

با اين كار در نرم افزارهاي گزارشگر قويتر كه نام برده شد، ارتفاع زير گزارش متناسب با تعداد ركوردهاش تنظيم ميشه ولي به اينصورت كه شما طراحي كردين خيلي سخت ميشه اينكار رو انجام داد و اونم با دسترسي به اشياء موجود در گزارشتون و با Hide كردن اشياء استفاده نشده كه اصلا راه اصولي نيست

من توصيه مي‌كنم دنبال انجام كار به اين روش نريد چون در نهايت اگر هم انجام بشه فايده چنداني نداره و بهتره از گزارشگرهاي قويتر استفاده كنيد تا در برنامه هاي بعديتون هم راحت باشيد

h1and1saman
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 11:54 صبح
بله درست می فرمایید من خودم هم متوجه شدم که راهی که دارم میرم اشتباه
ممنون از پاسخگویی تون