PDA

View Full Version : تغذیه جداول بااستفاده ازفایل اکسل

amirkazem
سه شنبه 17 بهمن 1391, 17:25 عصر
باسلام خدمت تمامی اساتید
سوال بنده این هستش که چگونه می توانیم اطلاعات موجوددریک فایل اکسل رابه جداول موجوددراکسس وارد کنیم.یعنی بتوانیم تعدادی ازستون های فایل اکسل راوقتی که درمحیط اکسس هستیم آن هارابه دیتابیس اضافه کنیم.(به زبان ساده تراین که بجای این که کاربراطلاعات راازطریق فرم های موجوددراکسس واردکند،بتوانیم همین کارراازفایل اکسل که درهمین رابطه هست،به طوریکجاوکلّی انجام بدهیم.)

hasanhzd
سه شنبه 17 بهمن 1391, 18:56 عصر
درود
فایلتون نشونه ضمیمه داره ولی چیزی نمیبینم
کاملا متوجه نشدم منظورتون چیه
ولی این امکان وجودداره که یک شیت اکسل رو لینک کنید روش فرم بزارید و مثل سایر جداول لینکی اکسس باهاش کار کنید

که هم در اکسس وهم در اکسل میتونید داده وارد کنید

بهتره اسم همه عناصر از جمله مسیر انگلیسی باشه (فقط زبون داده موردی نداره)
مرج هم نباید تو اکسل داشته باشیم

amirkazem
سه شنبه 17 بهمن 1391, 23:44 عصر
باسلام وتشکرازاستادگرامی hasanzhd بنده یک فرم طراحی کردم وتوی اون فرم دکمه ای گذاشتم که یک ماکرورااجراکنه.ودراون ماکروهم آدرس شیت اکسل وجدولی که دراکسس بایدواردبشه رودادم وخیلی هم خوب اطلاعات اکسل راواردجدول اکسس می کنه.ضمن این که کمی بایددست کاری هم بشه.
زمان ساخت ماکروازمن مسیرفایل اکسل موجوددرسیستم روخواست من هم مسیرداکیومنت رادادم وفایل اکسل راهم همانجاگذاشتم وخیلی هم خوب کارمی کنه.
ولی اگردوباره بخواهیم این کارراتکرارکنیم یک پیغام میده که تعدادی ازسلول هاتکراری هستندونیازبه تأییدکاربرداره.واین که اگرکاربربخواهدفایل اکسل راازمحل دیگری وارددیتابیس کندچکاربایدکرد؟(نحوه ایجاددکمه Brows)
لطفاًفایل ضمیمه روملاحظه بفرمایید

99646

hasanhzd
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 16:32 عصر
درود
تو فایل help 2003 که همون فروشگاهه معروفه
روفرم emploee این امکان brows هست

فایلتون رو ندیدم چون وقتی جدول لینکی باشه من نمیتونم کاری بکنم
پیروز باشید