PDA

View Full Version : دیتا گرید مانند جدول اکسس

amir_3530
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 23:38 عصر
سلام
من می خواستم اطلاعات را از داخل دیتا گرید در بانکم بریزم
مانند اکسس وقتی روی یک سطر کلیک می کنید و اطلاعات را وادر می کنید
اطلاعات به صورت اتوماتیک ذخیره می شود دقیقا من همین کار را می خاهم در سی شارپ انجام بدم
یعنی یک جدول در فرمم باشه مانند اکسس و مانند اکسس هم بتوانم اطلاعات جدید وارد کنم یا آن را ویرایش کنم یا حذف کنم
ممنون

amir_3530
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 23:54 عصر
سلام خواهش می کنم یکی جواب بده خیلی فوری است
ممنون.

Mehrafrooz
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 23:57 عصر
از DataGrid استفاده کن

amir_3530
جمعه 21 بهمن 1384, 22:32 عصر
سلام
میشود بیشتر توضیح بدهید
یا نمونه کد بدهید
ممنون

Mehrafrooz
جمعه 21 بهمن 1384, 23:45 عصر
در ویژوال استودیو 2005 از منوی data کافیه گزینه گزینه add new data source رو انتخاب کنی که با این کار یک پنجره ویزاردی باز میشه که ازتون نوع دیتابیس

و مسیر وچند تا چیز دیگه رو ازتون می پرسه که اگر ویزارد رو ادامه بدی خودت متوجه می شی . بعد برای اضافه کردن جدوال به فرم کافیه که از منوی data گزینه

show data sources ‌رو انتخاب کنی که یک پانل کنار پانل toolbox هست رو نشون می ده که تمامی table هات رو اونجا می تونی ببینی .
برای اضافه کردن یک table به فرم به صورت datagrid کافیه که کنار اسم table مورد نظر کلیک کنی و گزینه datagridview را فعال کنی بعد اون table رو به

روی فرمت درگ کنی . خودش بقیه کارها از جمله اضافه کردن دکمه های new , save , delete و بقیه و کدهای لازمه رو رد کد فرم می سازه . بقیه اش هم که دیگه با

خودت هست که تغییرات لازم رو بدی
این شاید ساده ترین راه و بدون کد نویسی و با استفاده از ویزارد باشه
این هم یک مثال ساده
2334

***UNIQUE***
شنبه 22 بهمن 1384, 15:00 عصر
سلام
البته جناب Mherafrooz توضیحاتی رو به همراه نمونه گذاشتن .اما برای کامل کردن صحبتهاشون
در 2005 شما میتونید از BindingNavigator استفاده کنید .توضیحات کامل رو براتون Mail زدم .
باز هم سوالی بود در خدمتتون هستم
موفق باشید

amir_3530
شنبه 22 بهمن 1384, 18:58 عصر
سلام
ممنون از دوستان
چک می کنم اطلاع می دهم
باز هم ممنون

mj-1312003
یک شنبه 23 بهمن 1384, 20:48 عصر
دوست عزیز برای خواندن از روی datagriی
OleDbConnection con=new OleDbConnection ("provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=bank.mdb");
OleDbDataAdapter da=new OleDbDataAdapter ("select * from factor where no_factor like "+"'"+ textBox1 .Text+"'",con);

DataSet ds=new DataSet();
da.Fill (ds,"t1");
string ph,pa,ma,de;
for(int i=0;i<=ds.Tables ["t1"].Rows .Count-1;++i)
{
ph = dataGrid1[i,1].ToString ();
pa = dataGrid1[i,2].ToString ();
ma = dataGrid1[i,3].ToString ();
de = dataGrid1[i,4].ToString (); OleDbCommand cmd=new OleDbCommand ("update factor set phi_kol ="+ph+",pardakht='"+pa +"',mab_naghd='"+ma +"',date_factor='"+de+"' where no_factor="+textBox1 .Text ,con);

con.Open ();
cmd.ExecuteNonQuery ();
con.Close ();
}

amir_3530
یک شنبه 23 بهمن 1384, 21:27 عصر
راه حل Mehrafrooz خیلی عالی بود
باز هم ممنون