PDA

View Full Version : سوال: سوال درباره کار روی پروژه های تحت ویندوز برای یک وب کار

angel5980
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 20:57 عصر
با سلام .
ممنون میشم اگه به من کمک کنین . من هیچ تجربه ای در انجام پروژه های ویندوزی ندارم ولی خب وب کار کردم .چه باید بکنم اگه بخوام یه پروژه تحت ویندوز انجام بدم ؟ منظورم اینه که چه چیزهای جانبی هست که باید یاد بگیرم ؟ این wpf رو باید توی همه کارهای تحت ویندوز انجام داد ؟ چون چیزی در موردش نمیدونم .
من کد نویسی سی شارپ و یا کار با کنترلها رو میدونم ولی نمیدونم سیاستهای خاصی که باید برای انجام دادن پروژه های تحت ویندوز داشت چیه .
مثلا ما توی وب ، آژاکس داریم جی کوئری داریم که البته بدون اینها هم باز میشه کار کرد . توی ویندوز چی ؟ ایا با همین دانشی که از کار وب دارم میتونم با کمی سر و کله زدن روی کنترلهای ویندوز ، یه پروژه تحت ویندوز هم انجام بدم یا متد و تکنولوژی های جدیدی اومده که بدون اونها نمیشه کار کرد ؟
:گیج::گیج::گیج:

angel5980
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 21:08 عصر
؟؟؟؟ کسی نیست ؟؟؟

samadblaj
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 21:57 عصر
سلام دوست عزیز WPF یه رابط کاربری یا یک برنامه مجزای دیگه برای نوشتن برنامه با امکانات خاص و گرافیک بهتر هست شما هم میتونید برنامه رو از نقطه صفر با WPF بزنید هم با C#...
اینجا هم بسته به برنامه نیاز به دونستن یک سری متد ها و کلاس های دیگه هست...
در وب Ajax , JQuery است ...
کار شما با خود سی شارپ به تنهایی بر میاد اما اگر نیاز به گرافیک حرفه ای و زیباتر دارید میتونید از WPF استفاده کنید و همونجا هم میتونید برنامه نویسی به زبان سی شارپش رو انجام بدید یا میتونید از روش ساخت کامپوننت به سی شارپ رابط کنید...
کلاس های برنامه نویسی پیشرفته زیادی هست که نیاز به یادگیری هست ، کامپوننت های زیادی برای زیبا سازی و حرفه ای کردن برنامه و امکانات هست...
موفق باشید./

hassan_kahrizy
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 22:09 عصر
بسم الله
سلام
ویندوز اپلیکیشن هم چیز خاصی نداره یک سری مثال بگیر دستت میاد
wpf البته گرافیکیه و یک نوع خاص از ویندوز اپلیکیشن که یک مقدار شاید برای شما پیچیدگیش بالا باشه (البته نسخه تحت وبش می شه سیلور لایت)

angel5980
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 07:55 صبح
ممنون از راهنمایی تون .