PDA

View Full Version : سوال: پرش زیاد صفحه به هنگام اجرا و حرکت اشیاء !!!!

akbar3070
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 22:59 عصر
سلام
عزیزان من یه برنامه دارم که به هنگام اجرا شدن هر فرم ، صفحه خیلی پرش داره و به مدت خیلی قابل توجهی طول می کشه (البته میدونم که این زمان بستگی به cpu داره) !
و حتی می خوام یه groupbox رو از نقطه ی A به نقطه ی B ببرم با کد نویسی (در صورتی که groupbox.backcolor=transparent باشه) خیلی پرش و حتی تصویر ی که روی فرم من هست جا می مونه و بعد از استادن کامل شیء تازه درست میشه !!!!
چه کار میتونم بکنم که دیگه این مشکل نباشه ؟؟؟؟؟؟

Hybrid
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 11:30 صبح
سلام ، راستش اصلا سوالت رو خوب توضیح ندادی ؛ یک راه حل بر اساس درک خودم از سوالت میگم ببین درست میشه ؛ خاصیت DoubleBuffered از فرمت رو برابر True کن .

عزیزان من یه برنامه دارم که به هنگام اجرا شدن هر فرم ، صفحه خیلی پرش داره و به مدت خیلی قابل توجهی طول می کشه (البته میدونم که این زمان بستگی به cpu داره) !
مدت خیلی زیادی واسه Load فرم طول میکشه ؟ آیا از کامپوننت های خاصی از یا عکس حجیمی استفاده کردی ؟ زمان لود فرم به اینا هم بستگی داره .

akbar3070
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 13:16 عصر
خوب همینی که شما برداشت کردی درسته ! اما doublebuffered زمانی مشکل رو حل میکنه که مثلا من یک groupbox رو با یک رنگه خالص بدون تصویر بخوام جابه جا کنم اما برنامه ی من بیش تر از کد ، ظاهر و گرافیک براش مهمه ، و visual basic کلاً با گرافیک مشکل داره !
آره تصویری که من برای background استفاده کردم دارای resolution بالایه (4000*7000) !
به نظر شما من از چه زبانی برای گرافیک برنامه ام استفاده کنم که تمام انتظارات برنامه رو پاسخ گو باشه ؟!

the king
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 15:50 عصر
خوب همینی که شما برداشت کردی درسته ! اما doublebuffered زمانی مشکل رو حل میکنه که مثلا من یک groupbox رو با یک رنگه خالص بدون تصویر بخوام جابه جا کنم اما برنامه ی من بیش تر از کد ، ظاهر و گرافیک براش مهمه ، و visual basic کلاً با گرافیک مشکل داره !
آره تصویری که من برای background استفاده کردم دارای resolution بالایه (4000*7000) !
به نظر شما من از چه زبانی برای گرافیک برنامه ام استفاده کنم که تمام انتظارات برنامه رو پاسخ گو باشه ؟!

مساله زبان نیست، محدودیت های Windows Forms ئه. بجای اینکه پروژه Windows Forms Application بسازید،
WPF Application یا همون Windows Presentation Foundation Application بسازید. از لحاظ امکانات ظاهری
دست تون بازتر میشه.

SHD.NET
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 16:04 عصر
مساله زبان نیست، محدودیت های Windows Forms ئه. بجای اینکه پروژه Windows Forms Application بسازید،
WPF Application یا همون Windows Presentation Foundation Application بسازید. از لحاظ امکانات ظاهری
دست تون بازتر میشه.

میشه یکم درباره این زبان توضیح بدی ؟؟؟ کدنویسیش قرق داره ؟

the king
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 16:41 عصر
میشه یکم درباره این زبان توضیح بدی ؟؟؟ کدنویسیش قرق داره ؟

زبان برنامه نویسی نیست که، با همون Visual Basic .Net یا #C و ... کد نویسی می کنید، فقط
بجای پنجره ها و کنترل های معمولی ویندوز یک جور پنجره و کنترل های مخصوص WPF رو بکار می برید.
اگه منظورتون کد نویسی فرم ئه، نه، از لحاظ کد نویسی فرق چندانی نداره، مگر زمانی که می خواهید
ظاهر کنترل رو سفارشی کنید یا خودتان تم و کنترل جدید بسازید. کلا از لحاظ بصری و طراحی ظاهری
فرم تون به مراتب انعطاف پذیرتر و مجهز تره و برای این منظور قابلیت ها و مشخصه های بیشتری داره.
موقعی که پروژه جدید می سازید، نسخه Framework رو حداقل 3.0 در نظر بگیرید و بجای
Windows Forms Application، نوع WPF Application رو انتخاب کنید.

akbar3070
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 19:54 عصر
ممنون دوست عزیز ، اما من مشکلاتی با این WPF ها دارم ، اما این ها همه به دلیل ناشی بودن منه:
1_این نوع form خیلی کوچیکه و من نمی تونم به طور دقیق محل قرار گیری اشیاء ام رو تعیین کنم !
2_properties این نوع form خیلی با windows form ها فرق داره ، برای مثال برای عکس گذاشتن برای form ام گزینه ای به نام import نداره !
3_امکاناتی داره که من حتی تا به حال اسم آنها رو هم نشنیدم !
4_ در هنگام اجرا کردن برنامه error میده و من نمی تونم exe. برنامه ام رو ببینم !!!!

the king
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 21:06 عصر
ممنون دوست عزیز ، اما من مشکلاتی با این WPF ها دارم ، اما این ها همه به دلیل ناشی بودن منه:
1_این نوع form خیلی کوچیکه و من نمی تونم به طور دقیق محل قرار گیری اشیاء ام رو تعیین کنم !
2_properties این نوع form خیلی با windows form ها فرق داره ، برای مثال برای عکس گذاشتن برای form ام گزینه ای به نام import نداره !
3_امکاناتی داره که من حتی تا به حال اسم آنها رو هم نشنیدم !
4_ در هنگام اجرا کردن برنامه error میده و من نمی تونم exe. برنامه ام رو ببینم !!!!

WPF برای خودش انجمن داره، سوالات اش رو اونجا بپرسید :
WPF (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?142-WPF)

برای طراحی فرم قابلیت zoom هست، می توانید فرضا روی %250 قرارش بدید تا بزرگتر از ابعاد عادی و با دقت طراحی کنید.

برای تصویر زمینه، همون مشخصه Background فرم رو تنظیم می کنید، اما نه در پنجره Properties، در فایل xaml فرم
که ویرایشگر ویژوال استدیو کد اش رو نشون تون میده :

بعد از تگ < Window > یک تگ Window.Background و یک تگ ImageBrush داخلش تعریف می کنید :

<Window.Background>
<ImageBrush ImageSource="C:\MyImage.png" />
</Window.Background>

مثلا :

<Window x:Class="Window1"
xmlns="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml/presentation"
xmlns:x="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml"
Title="Window1" Height="300" Width="300">
<Window.Background>
<ImageBrush ImageSource="C:\MyImage.png" />
</Window.Background>
</Window>

akbar3070
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 21:18 عصر
باشه ممنون دوست عزیز از راهنمایی
اونجا مطرح می کنم !

SHD.NET
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 21:31 عصر
زبان برنامه نویسی نیست که، با همون Visual Basic .Net یا #C و ... کد نویسی می کنید، فقط
بجای پنجره ها و کنترل های معمولی ویندوز یک جور پنجره و کنترل های مخصوص WPF رو بکار می برید.
اگه منظورتون کد نویسی فرم ئه، نه، از لحاظ کد نویسی فرق چندانی نداره، مگر زمانی که می خواهید
ظاهر کنترل رو سفارشی کنید یا خودتان تم و کنترل جدید بسازید. کلا از لحاظ بصری و طراحی ظاهری
فرم تون به مراتب انعطاف پذیرتر و مجهز تره و برای این منظور قابلیت ها و مشخصه های بیشتری داره.
موقعی که پروژه جدید می سازید، نسخه Framework رو حداقل 3.0 در نظر بگیرید و بجای
Windows Forms Application، نوع WPF Application رو انتخاب کنید.

من با این نوع زبان کار کردم . از لحاظ ظاهر گرافیکی واقعا عالیه و خیلی باحاله !!!! فقط یه سوال !! اگه همه امکانات سی شارپ توی WPF هستش، چرا بقیه یا WPF برنامه نمی نویسن که خیلی ظاهر برنامشون قشنگ تر باشه ؟؟؟

البته یه چندتا پروژه بزرگ دیدم که همشون می گفتن صفحه اصلی برنامه رو با WPF طراحی کردن !!!

ممنون میشم توضیح بدین

the king
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 23:38 عصر
من با این نوع زبان کار کردم . از لحاظ ظاهر گرافیکی واقعا عالیه و خیلی باحاله !!!! فقط یه سوال !! اگه همه امکانات سی شارپ توی WPF هستش، چرا بقیه یا WPF برنامه نمی نویسن که خیلی ظاهر برنامشون قشنگ تر باشه ؟؟؟

البته یه چندتا پروژه بزرگ دیدم که همشون می گفتن صفحه اصلی برنامه رو با WPF طراحی کردن !!!

ممنون میشم توضیح بدین

اولا ظاهر زیبا و قشنگ صرفا مختص WPF نیست، انجام بعضی جلوه ها در WPF راحت تره،
اما به این مفهوم نیست که فقط میشه در WPF انجام شون داد.

ثانیا ظاهر نرم افزار در خیلی از موارد اونقدر اهمیت نداره، پروژه های محاسباتی، نرم افزار های اداری، حسابداری و ...
نیازی به جلوه ظاهری خاصی ندارند که بخاطر اش سیستم واسط کاربری شون رو عوض کنند.

ثالثا آینده WPF خیلی مطمئن و مشخص نیست. برای اونهایی که قراره مدت ها برای یادگیری یک تکنولوژی جدید
وقت صرف کنند، مدت زمانی که اون تکنولوژی پشتیبانی میشه و آینده اش خیلی مهمه.

رابعا WPF فقط مزیت نداره، ایرادات خاص خودش رو هم داره، در انجمن خودش در این مورد مطالب زیادی پیدا می کنید.

AliRezaBeytari
جمعه 27 بهمن 1391, 10:33 صبح
به نظر من تم خودت رو به Basic تغییر بده.