PDA

View Full Version : سوال: مشكل ارتباط صفحه php در هاست به ديتابيس در سرور ديگر

Dr.f3ry
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 05:35 صبح
سلام دوستان
ببينيد اينطوري بگم يه هاست هست كه سيستم عاملش لينوكسه با پنل cpanel و يك سرور هست كه سيستم عاملش ويندوزه كه كلا از هم جدا هستند.
روي هاست فايلهاي php قرار داره و روي سرور(تاكيد ميكنم هاست و سرور كاملا مجزا و جدا از هم هستند!) ديتابيس mysql قرار داره.
حالا مشكل اينجاست كه به عنوان مثال صفحه زير رو كه در سيستم خودم كامل كار ميكنه وقي ميريزم روي هاست اجرا نميشه؟!!
فايل اول:

<?php
require_once("config.php");

session_start();

$mysql_connect = mysqli_connect($mysql["host"], $mysql["username"], $mysql["password"], "", $mysql["ports"]) or die("Unable to connect to the database.");

?>

و صفحه دوم كه اطلاعات مربوط به صفحه اول درش هست:

<?php

$mysql = array(

"host" => "x.x.x.x",
"username" => "user",
"password" => "pass",
"ports" => "3307",

);
?>

وقتي صفحه اول اجرا ميشه يه چند ثانيه لود ميكنه بعد پيغام Unable to connect to the database رونشون ميده در حالي كه همين دو فايل در سيستم خودم كامل كار ميكنه و اين پيغام رو نميده!!!
لطفا منو راهنمايي كنيد اين خيلي برام مهم و پر اهميته خيلي زياد و اگه توضيح ديگه لازم بود بگين تا بگم!
سربلند و پيروز باشيد

tamafi6
جمعه 20 بهمن 1391, 00:47 صبح
شمابايديك ديتابيس براي صفحه تون تعريف كنيدواطلاعات‎ ‎داده شده راواردصفحهconfig.phpكنيدبراي اينكارازداخل پنل برويدقسمتmy sql

Dr.f3ry
شنبه 21 بهمن 1391, 16:52 عصر
شمابايديك ديتابيس براي صفحه تون تعريف كنيدواطلاعات‎ ‎داده شده راواردصفحهconfig.phpكنيدبراي اينكارازداخل پنل برويدقسمتmy sql
دوسته من ديتابيس رو كجا تعريف كنم تويه cpanel بايد برم تو كدوم قسمت؟
چهارتا تا جا داره mysql databases wizard, mysql databases,phpmyadmin,remote mysql
كه remote mysql براي وصل شدن از جاي ديگه به ديتابيس هاسته!
config.php دقيقا كجاست ماله كدوم قسمته از هاسته؟

Dr.f3ry
شنبه 21 بهمن 1391, 19:28 عصر
آقا تورو خدا يه راه حل پيشنهاد بدين به خدا كارم گير كرده هرچي هم ميگردم توي اينترنت چيزي پيدا نميكنم كه كارمو راه بندازه!!!!

tamafi6
دوشنبه 23 بهمن 1391, 03:09 صبح
توقسمت cpanel روی mycql کلیک کن یه فرم بازمیشه داخل فیلدهارامشخصات خودت راواردکن بعدCreate database راکلیک کن یه پایگاه داده ساخته میشه کدهایی راکه بهت دادرایادداشت کن بعدواردصفحه config.php کن

Dr.f3ry
دوشنبه 23 بهمن 1391, 20:29 عصر
توقسمت cpanel روی mycql کلیک کن یه فرم بازمیشه داخل فیلدهارامشخصات خودت راواردکن بعدCreate database راکلیک کن یه پایگاه داده ساخته میشه کدهایی راکه بهت دادرایادداشت کن بعدواردصفحه config.php کن
ممنون دوست عزيز اما مسئله اينجاست كه من نميخوام از ديتابيس هاست استفاده كنم، يعني بايد از ديتابيسي كه روي سروره استفاده كنم براي همين مشكل پيش اومده در غير اينصورت كه روي ديتابيس هاست مشكلي پيش نمياد.

tamafi6
دوشنبه 23 بهمن 1391, 21:01 عصر
سرورشخصي داريد?
روش همينه

Dr.f3ry
دوشنبه 23 بهمن 1391, 21:18 عصر
يك سرور اختصاصي جدا داريم و يك هاست جدا كه هيچ ربطي هم به هم ندارند و حالا ميخوايم اون هاست رو با ديتابيس سرور كه كلا يك سرور جداست وصل كنيد.
اما نميشه نميدونم چرا. :ناراحت:

tamafi6
دوشنبه 23 بهمن 1391, 22:07 عصر
بخدامن نميدونم شماچي ميخواهيداين كاري كه شماميگيدنميشه درموردسرورتون بيشترتوضيح بديدازكجاخريديدنكنه منظورشمالوكال هاسته

Dr.f3ry
سه شنبه 24 بهمن 1391, 00:02 صبح
بخدامن نميدونم شماچي ميخواهيداين كاري كه شماميگيدنميشه درموردسرورتون بيشترتوضيح بديدازكجاخريديدنكنه منظورشمالوكال هاسته
ببخشيد كه باعث زحمتتون ميشم من.
ببين دوست من شما يه مثال ميزنم براتون:
فكر كنيد ما يك vps كرايه كرديم و يك هاست لينوكس هم جدا كرايه كرديم. تا اينجا اوكيه؟
حالا ببينيد ما ديتابيسمون روي اين vps ران شده با mysql و سايتمون هم توي هاست ران شده.
حالا ميخوايم سايتمون رو كه توي هاست هست به پايگاه داده mysql روي vps وصل كنيم.