PDA

View Full Version : سوال در مورد ران نشدن php

Roozbeh
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 18:43 عصر
سلام
ورژن 3.2 php expert editor رو نصب کردم.
اما وقتی ران میکنم این پیغام رو میده:

PHP Warning: Unknown(): Unable to load dynamic library './php_gd2.dll' - The specified module could not be found. in Unknown on line 0

تو پوشه library نگاه کردم .این فایل نبود.
کسی میتونه بگه چکار کنم؟
مرسی.

nematia
جمعه 21 بهمن 1384, 01:51 صبح
2 راه حل:

GD را غیر فعال کنید. برای اینکار فایل php.ini راویرایش کنید و جلوی خط مربوط به لود شدن gd را ; بگذارید.

GD مربوطه را از شاخه extension به system32 یا هر شاخه‌ای که در include مشخص شده کپی کنید. در صورتیکه این فایل را نیافتید آنرا از سایتش بگیرید.

Roozbeh
جمعه 21 بهمن 1384, 06:42 صبح
nematia جان
سلام.
از شما ممنونم راه اول جواب داد.
اما میخوام بدونم غیر فعال بودن یا نبودن آن چه فرقی دارد و برای راه دوم من شاخه include را پیدا نکردم.
در ضمن من هر وقت php رو اجرا میکنم برای رجیستر کردنش از من رجیستر کد میخواد اما من این و ندارم و در readme هم نیستش.
لطفا راهنمایی کنید.
مرسی.

nematia
شنبه 22 بهمن 1384, 02:05 صبح
1- GD یک کلاس مربوط به ساخت تصاویر توسط PHP است. اگر از این قابلیت استفاده نمی‌کنید، غیر فعال کردنش مشکلی پیش نمی‌آورد.
2- PHP رایگان است و نیاز به رجیستر شدن ندارد. این برنامه php expert editor شماست که میخواهد رجیسترش کنید. پیشنهاد می کنم از جایگزین هایی مثل xampp یا phptriad استفاده کنید، یا اینکه برنامه php را دستی نصب کنید.

Roozbeh
شنبه 22 بهمن 1384, 10:52 صبح
nematia جان مرسی.
اون دو تا برنامه رو میرم گیر میارم.
نصب دستی رو هم که بلد نیستم.اگه طولانی نیست لطفا راهنمایی کنید.
در ضمن من سایت قشنگ شما رو دیدم و از قسمت موزه بریتانیا چندتا عکس با اجازه شما برای گالری تصاویر سایت خودم برداشتم و البته با ذکر منبع(www.jazirehdanesh.com) در گالری سایتم گذاشتم.
از شما ممنونم.

nematia
شنبه 22 بهمن 1384, 18:16 عصر
طولانی نیست ولی فرصت زیادی ندارم. شما از php.net فایل نصب ویندوز را بگیر، راهنمای نصب همراهش هست.

بابت عکس ها هم: دیگران عکس برداشتند، ما در سایت استفاده کردیم، ما در سایت می‌گذاریم، تا دیگران بردارند (: