PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد شروع با vb.net

moosavimaleki
جمعه 20 بهمن 1391, 11:04 صبح
سلام
من سوالم يه خورده با سوالاتي كه ميان دنبال آموزش ميگردن فرق ميكنه

دانشجوي برق هستم، گاهي نياز هست كه با كامپيوتر برنامه اي بسازيم و با سخت افزار هامون از طريق پورت هاي مختلف از USP تا COM و... ارتباط داشته باشيم
من خودم به جاوا علاقه دارم اما وقتي كامپوننت Dev Express رو ديدم نتونستم جلوي خودم رو بگيرم چون گرافيك برام خيلي مهمه

1-حالا دنبال كتاب آموزشي ، يا سي دي آموزشي و... (ترجيحا فارسي) ميگردم براي آموزش، بيشتر دنبال همين كار با كامپوننت و ارتباط با پورت هاي مختلف هستم
(قبلا دوران راهنمايي با vb6 كار ميكردم خيلي باهاش مشكل ندارم ولي c رو بيشتر بلدم)

2-به نظرتون من كه گرافيك برام مهمه همين راه رو برام پيشنهاد ميكنيد؟

SHD.NET
جمعه 20 بهمن 1391, 11:13 صبح
سلام

چون گفتین قبلا C کار کردین، به نظر بهرته برین سراغ c#.net ، چون هم آموزش هاش فراگیرتره و هم از لحاظ گرافیکی تفاوتی با vb.net نداره، چون همشون تحت دات نت هستند، همه کامپوننت های vb.net هم روی c# اجرا میشه.

نکته دوم اینکه اگه گرافیک خیلی براتون مهمه، میتونید از WPF هم استفاده کنید که از لحاظ گرافیکی خیلی سرتر از vb و c# هستش .

**موفق باشید**

moosavimaleki
جمعه 20 بهمن 1391, 13:44 عصر
ممنون از جوابت؟wpf زبانه؟ يا؟
ياد گيريش سخته؟(وقت گيره؟) يعني افكت ساختن باهاش مشكله يا نمونه ها آماده بارش زياد هست و ...

من قبلا با فلش نرم افزار هاي چند رسانه اي ميساختم ولي خب نمي تونستم باهاش با ديتابيس ارتباط داشته باشم و ...! اين احتمالا جايگذين خوبي باشه

تو اينترنت سرچ ميكنم چيزاي خوشگل براش مياد اما يه آموزش از همين سايت براش گرفتم كه خيلي زيبايي هاي خاصي به خرج نداده بود!؟ قضيه چيهه

SHD.NET
جمعه 20 بهمن 1391, 13:55 عصر
شما اگه یکی از زبان ها (C# or VB.NET) رو بلد باشین ، دیگه کارکردن باهاش چندان سخت نیس. البته خودش بر پایه زبان XAMP هستش که برای ساختن کنترل های شخصی و سفارشی باید این زبان رو بلد باشین . البته C# و VB.NET هم از لحاظ ظاهر گرافیکی خوبی برخوردار می باشن ، می تونید از کامپوننت های سفارشی هم مثل DotNetbar و DevExpress هم استفاده کنین . اما این ها هم مشکلات خاص خودشون رو دارند

**موفق باشید**

swallow.pa
جمعه 20 بهمن 1391, 14:42 عصر
سلام

نکته دوم اینکه اگه گرافیک خیلی براتون مهمه، میتونید از WPF هم استفاده کنید که از لحاظ گرافیکی خیلی سرتر از vb و c# هستش .

**موفق باشید**
ميشه بگيد وي بي با WPF چطور استفاده ميشه يا اصلا بيشتر توضيح بديد

SHD.NET
جمعه 20 بهمن 1391, 16:19 عصر
ميشه بگيد وي بي با WPF چطور استفاده ميشه يا اصلا بيشتر توضيح بديد

اگ دقت کرده باشین وقتی VS رو اجرا می کنین، همون اولش می تونید زبانتون رو انتخاب کنید ، پایینش چند تا مورد دیگه هم هستش که یکی از اونا WPF هستش ، به عکس ضمیمه نگاه کنید ، بیشتر متوجه میشین