PDA

View Full Version : سوال: چه زمانی باید از کلاس ها در برنامه نویسی php استفاده کنم

jionelmessi
جمعه 20 بهمن 1391, 12:53 عصر
با سلام
می خواستم بدونم چه زمانی دقیقا باید بفهمم که باید از کلاس ها در یه قسمتی از سایتم استفاده کنم لطفا با دیلی تو ضیخ بدین ممنون

Unique
جمعه 20 بهمن 1391, 15:00 عصر
دوست عزیز استفاده از کلاس موضوعی نیست که شما مثلا زمانی متوجه بشین باید از کلاس ها استفاده کنید ، مگه اینهمه برنامه با استفاده از شیوه procedural ساخته نشده ؟! استفاده از کلاس مزیتهای خیلی زیادی داره که با جستجو در همین انجمن بهش پی میبرین ، شما اگه مفهوم کلاس و برنامه نویسی شی گرا را متوجه بشین اونوقت میفهمین چطور باید ازش استفاده کنید.

jionelmessi
جمعه 20 بهمن 1391, 15:56 عصر
ممنون دوست من
من مفهومش تقریبا میدونم برداشتم اتینه هر جا بهوافیم از یک موحودیت همراه ویِگی هاش در چند جا استفاده کنیم از کلاس استفاده می کنیم که اگر نیاز به تغییر هم داشتیم با یک تغییر کل جاهایی که از اون کلاس استفاده کردیم تغییر کنه ولی تگه من بهوام همه حاها تغییر کنه ولی برای اون یک شی تغغیر نکنه چیکار کنم مثلا میخوام شما فرض کنید یه ساختمون 5 واخده با یه نقشه مابه ساخته شه نقشه کلاس ماست و هر واحد شی ما حالا ما بخواهیم مثلا یک تعییر در کلاس بدیم همه ابجکت ها تغییر ک می کنه ولای من میهوام فقط ابجکت های 2 3 5 تغییر کنه و 1 2 تغییر نکنه باید چیکار کنم؟

MinusOne
جمعه 20 بهمن 1391, 17:15 عصر
ممنون دوست من
من مفهومش تقریبا میدونم برداشتم اتینه هر جا بهوافیم از یک موحودیت همراه ویِگی هاش در چند جا استفاده کنیم از کلاس استفاده می کنیم که اگر نیاز به تغییر هم داشتیم با یک تغییر کل جاهایی که از اون کلاس استفاده کردیم تغییر کنه ولی تگه من بهوام همه حاها تغییر کنه ولی برای اون یک شی تغغیر نکنه چیکار کنم مثلا میخوام شما فرض کنید یه ساختمون 5 واخده با یه نقشه مابه ساخته شه نقشه کلاس ماست و هر واحد شی ما حالا ما بخواهیم مثلا یک تعییر در کلاس بدیم همه ابجکت ها تغییر ک می کنه ولای من میهوام فقط ابجکت های 2 3 5 تغییر کنه و 1 2 تغییر نکنه باید چیکار کنم؟
وراثت چیزیه که شما دنبالشی ؛ تو ساختمان سازی هم شما میری از نقشه یه کپی میگیری و تغییرات لازم رو روش انجام میدی باتوجه به اینکه نقشه جدیدت خصوصیات نقشه اولیه رو داره به اضافه ویژگی های جدید .