PDA

View Full Version : crop کردن قسمتی از تصویر به صورت ناحیه ای غیر از مستطیل شکل

M@zY@r
جمعه 20 بهمن 1391, 15:00 عصر
با سلام
می خوام قسمتی از تصویر رو crop کنم.هر چی گشتم فقط تونستم crop یک ناحیه ی مستطیل شکل رو پیدا کنم (rectangle توی #C).اگه بخوام که بتونم بصورت دایره یا مثلث هم این کار رو انجام بدم باید چی کار کنم؟:متفکر:
ممنون می شم اگه راهنمایی ام کنید؟:خجالت:

the king
جمعه 20 بهمن 1391, 18:48 عصر
با سلام
می خوام قسمتی از تصویر رو crop کنم.هر چی گشتم فقط تونستم crop یک ناحیه ی مستطیل شکل رو پیدا کنم (rectangle توی #C).اگه بخوام که بتونم بصورت دایره یا مثلث هم این کار رو انجام بدم باید چی کار کنم؟:متفکر:
ممنون می شم اگه راهنمایی ام کنید؟:خجالت:

کادر اش همیشه مستطیل ئه، تصویری نداریم که کادرش مستطیل نباشه، اما اگه تصویر 32 بیتی است، می توانید با رنگ (0 ,0 ,0 ,0) یا هر رنگ دیگری
که Alpha اش 0 است بیرون اون ناحیه دایره ای رو پر کنید تا موقع رسم فقط دایره باشه. یا اگه 32 بیتی نیست موقع پردازش تون با یک Mask یا Region
دایره ای تلفیق اش کنید تا نواحی خالی Mask رو در نظر نگیره. مثا Icon ها، مثل Cursor ها

M@zY@r
جمعه 20 بهمن 1391, 20:53 عصر
سلام
ممنونم از راهنمایی اتون
این طوری که من فهمیدم باید یک ماسکی بوجود بیارم(که یک ماتریسه)و بهش بگم که این ماسک رو یک جایی از تصویرم که می خوام برش بدم قرار بده و مقدار پیکسلهاشو در نظر بگیره و یا یک تصویر روی تصویر 32 بیتیم درست کنه که تصویر اصلیم در حکم background اش بشه و transparency اش 0 بشه تا حذف شه.درسته؟
اگه درسته می شه کدی که کمکم کنه (همین کارو انجام بده یا برای انجامش کمکم کنه) دارید برام بذارید؟
@};-

the king
شنبه 21 بهمن 1391, 00:56 صبح
سلام
ممنونم از راهنمایی اتون
این طوری که من فهمیدم باید یک ماسکی بوجود بیارم(که یک ماتریسه)و بهش بگم که این ماسک رو یک جایی از تصویرم که می خوام برش بدم قرار بده و مقدار پیکسلهاشو در نظر بگیره و یا یک تصویر روی تصویر 32 بیتیم درست کنه که تصویر اصلیم در حکم background اش بشه و transparency اش 0 بشه تا حذف شه.درسته؟
اگه درسته می شه کدی که کمکم کنه (همین کارو انجام بده یا برای انجامش کمکم کنه) دارید برام بذارید؟
@};-

به چه زبانی؟ مثال پیوستی رو ببینید :

99788

M@zY@r
سه شنبه 24 بهمن 1391, 21:39 عصر
به همون #C می خواستم.:لبخندساده: لطف کردی.@};-@};-@};-