PDA

View Full Version : یک مشکل مسخره در مورد Hint یک سئوال ار نمایش Hint

بهمن بهار
پنج شنبه 20 بهمن 1384, 23:16 عصر
با عرض ادب و احترام به دوستان خوب برنامه نویس
یکی از برنامه های من کلید کرده روی Hint و در Status Bar هر چقدر مقدار AUto Hint را False یا True میکنم در هر حالتی، تمامی راهها را امتحان کرده ام اما باز هم Hint را در Status Bar نمایش نمی دهد.(یعنی Auto Hint کار نمی کند) دلفی مشکلی ندارد چون در برنامه های دیگر این مشکل را ندارد.
سئوال دیگر اینکه Hint مدت زمان کوتاهی نمایش داده میشود و بعد نمایش آن قطع میشود . برای اینکه نمایش آنرا طولانی کنم و یا دائمی کنم (منظور تا زمانی که موس بدون حرکت روی آن بی حرکت بماند) چه باید بکنم. اصلا عملی هست یا نه.

vcldeveloper
جمعه 21 بهمن 1384, 03:22 صبح
سئوال دیگر اینکه Hint مدت زمان کوتاهی نمایش داده میشود و بعد نمایش آن قطع میشود . برای اینکه نمایش آنرا طولانی کنم
Application.HintHidePause

یکی از برنامه های من کلید کرده روی Hint و در Status Bar هر چقدر مقدار AUto Hint را False یا True میکنم در هر حالتی، تمامی راهها را امتحان کرده ام اما باز هم Hint را در Status Bar نمایش نمی دهد.(یعنی Auto Hint کار نمی کند)

اگر در StatusBar مربوطه Panel ایی ایجاد کرده باشید و خاصیت Style اولین Pnael را OwnerDraw گذاشته باشید، AutoHint کار نمی کنه و باید خودتون متن را رسم کنید.

بهمن بهار
دوشنبه 24 بهمن 1384, 15:42 عصر
با عرض ادب و احترام به دوستان خوب برنامه نویس
آقای کشاورز از راهنمایی ارزشمند شما متشکرم خیلی مفید بود

بهمن بهار
جمعه 28 بهمن 1384, 02:53 صبح
با عرض سلام مجدد
آقای کشاورز در ابتدا من یک برنامه ساده جهت آزمایش مطالبی که ذکر کرده بودید با چند Hint و یک Status bar ایجاد کردم و کاملادرست کار میکرد و فکر کرئم مشکل حل شده برای همین پست قبلی را برای تشکر از شما ارسال کردم.
اما در برنامه ابتدایی مورد نظر بازهم Status bar با توجه به اینکه همه موارد ذکر شده را رغایت کرده بودم ولی متاسفانه بازهم قسمت Auto Hint کار نمی کند. ضمن اینکه تمام Status bar ها درست کار نمی کند.. امکان دارد مشکل از کدام قسمت برنامه است؟
با عرض پوزش و تشکر قبلی
بهمن بهار

vcldeveloper
جمعه 28 بهمن 1384, 06:38 صبح
کدی را هم که استفاده کردید پست کنید، شاید مشکل از کد تون باشه.

Hamid_PaK
جمعه 28 بهمن 1384, 09:54 صبح
دوست عزیز یک نگاهی بیاندازید که خصوصیت SimplePanel برای StatusBar غیر فعال هست یا نه ؟؟؟
باعث نمایش هینت در StatusBar میشه ...

یا حق !!!