PDA

View Full Version : سوال: کاربرد جاوا در برنامه نویسی دسکتاپ؟

omran.av
جمعه 20 بهمن 1391, 21:07 عصر
سلام دوستان
ازبرنامه نویسان جاوا کسی هست که برنامه نویسی دسکتاپ کار کنه.
کلا جاوا رو واسه برنامه نویسی دسکتاپ چه جوری میبینید؟
اگه خوبه چرا تعداد برنامه هاش خیلی کمه، حداقل من تا حالا هیچ برنامه کاربردی با پسوند jar اجرا نکردم.

من حدود 7 ساله با دلفی برنامه نویسی می کنم. 3 سالی هم میشه به طور همزمان با دلفی سی شارپ هم کار میکنم. الان می خوام جاوا یاد بگیرم واسه مولتی پلتفرم بودنش.
می خواستم نظر چند تا از برنامه نویسان با تجربه جاوا رو هم بدونم.

پیشاپیش ممنون از جوابتون

maktoom
جمعه 20 بهمن 1391, 21:22 عصر
سلام
اشتباه شما ازونجا ناشی میشه که توقع مشاهده .jar رو دارید.
و نکته دیگه اینه که معمولا شما تکنولوژی های جاوا بیس رو مشاهده می کنید و نه فایلهای .jar که مستقیما از کد نویسی محض جاوا باشن.

omran.av
جمعه 20 بهمن 1391, 21:32 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین؟یا چند تا مثال بزنید

sina_oonline
جمعه 20 بهمن 1391, 21:42 عصر
من با این جاوا رو خیلی دوست دارم اما برای دسکتاپ نمی پسندمش مخصوصا کتابخانه Swing اش البته برای لینوکس به نسبت جاوا مناسبه اما برای ویندوز به نظرم تکنولوژی های مایکروسافت بیس از جاوا بهتر جواب میدن
قدرت جاوا روی قسمت javaEE و گستره عظیمش در برنامه نویسی موبایل و سیستم های نهفته هستش
موفق باشید

omran.av
جمعه 20 بهمن 1391, 21:47 عصر
یکی از دلایلی که میخوام جاوا یاد بگیرم همین استفاده از اون واسه برنامه نویسی در محیط لینوکس هستش.
می خوام یه مدت لینوکس کار کنم.

spiderman200700
جمعه 20 بهمن 1391, 22:50 عصر
جاوا در زمینه ی دسکتاپ تکنولوژی ای داره به نام JavaFX که به جرات میشه گفت از تکنولوژی WPF در C#‎ قوی تره.
JavaFX با این که در ابتدای راهه و شاید هنوز به 50% قدرت پیش بینی شده هم نرسیده، با WPF برابری میکنه و حتی قوی تره.
در JavaFX برنامه های فوق العاده قدرتمندی میشه ساخت. استفاده از CSS و XML برای طراحی GUI و داشتن کتابخانه ی شدیدا قدرتمند برای انجام امور مختلف ، باعث میشه که مقایسه Swing رو با JavaFX کاملا بی فایده دونست.
پیشنهاد میکنم حتما در موردش تحقیق کنید. چون یکی از قدرتمندترین ها در زمینه ی دسکتاپ هست.
موفق باشید

M0TR!X
شنبه 21 بهمن 1391, 01:22 صبح
سلام.

javaFX فقط در javaEE استفاده میشه ؟ دسکتاپ چطور ؟

spiderman200700
شنبه 21 بهمن 1391, 19:16 عصر
JavaFX یه تکنولوژی در زمینه ی دسکتاپ هست. البته میشه برنامه های نوشته شده با JavaFX رو روی مرورگر هم اجرا کرد.

omran.av
دوشنبه 23 بهمن 1391, 10:10 صبح
دوستان ممنون از جواب های که دادین
در مورد JavaFX شنیده بودم ولی یکم دیگه در موردش تحقیق کردم. بنظرم خوبه ولی همونطور که همه میگن هنوز اول راهه. اگه نتیجه نهاییش مثل WPF مایکروسافت کند نباشه خوبه.
یه سوال دیگه هم داشتم . من یه دیکشنری مال لانگ من تو کامپیوترم نصب کردم که ملتی پلتفرم هست و داخل پوشه هاش تعداد زیادی فایل jar قرار دارد. ولی فایل اجرایش با Ms VC++‎ 6.0 نوشته شده.
آیا امکانش هست که با جاوا نوشته شده باشنش ولی واسه هر سیستم عامل شخصی سازیش کرده باشن؟
و آیا روشی هست واسه انتشار فایل جاوا بجز درست کردن فایل jar