PDA

View Full Version : آپدیت داده ها با ehlib

MOJTABAATEFEH
شنبه 21 بهمن 1391, 13:34 عصر
با سلام
دوستان عزیز من از grid کامپوننت ehlib استفاده کردم و همینطور از خاصیت گروه بندی این کامپوننت و به درستی هم کار میکند لطفا بفرمایید در خصوص آپدیت داده از طریق همین Grid بایستی به چه شکل عمل کرد چون هر راهی رو که من امتحان کردم یا اصلا تغییری در دیتابیس ثبت نمیشه یا با تغییر فیلدی در یک سطر تغییرات انجام شده روی این فیلد در تمام جدول اعمال میشود(البته تغییرات به ظاهر درست انجام شم میشوند ولی با بستن و باز کردن مجدد برنامه تغییرات Undo می شود)

با تشکر

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 23 بهمن 1391, 07:09 صبح
کسی تابحال به همچین موردی برنخورده؟

hossein_h62
دوشنبه 23 بهمن 1391, 07:35 صبح
سلام
منظورتون از آپدیت داده ها اینه که روی گرید مقداری رو دستی تغییر بدین ؟؟! مقدار LockType دیتاستتون چیه ؟

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 23 بهمن 1391, 07:42 صبح
سلام
بله بصورت دستی داده ها رو تغییر بدیم توی خود گریدمنظورتون از Lock type دیتابیس چیه؟
اگر منظورتون نوع قفل داده هاست هیچ قفلی ندارند

hossein_h62
دوشنبه 23 بهمن 1391, 07:55 صبح
منظور مقدار خاصیت LockType شیء ADOQuery یا ADOTable که برای اتصال به گرید استفاده کردید.

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 23 بهمن 1391, 08:12 صبح
مقدار پیش فرض ltOptimistic

hossein_h62
دوشنبه 23 بهمن 1391, 08:20 صبح
نباید مشکلی داشته باشه اگه میتونید برنامتون یا یه تیکه برنامه کوچک مشابه با همون مشکل بزارین تا بررسیش کنیم.

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 23 بهمن 1391, 08:31 صبح
دوست عزیز قسمت مربوط به مشکل کد که نداره و برای نمونه باید کل برنامه و دیتابیسش رو بزارم که خیلی حجیمه شما اینجوری ببین موضوع رو که یک گرید داریم که داده ها رو گروه بندی کرده و نشون میده اما نمیشه یک سطر رو با خود گرید ویرایش کرد

gholami146
سه شنبه 24 بهمن 1391, 12:13 عصر
با سلام
یک خصیصه در این کامپوننت وجود دارد که شما با تنظیم اون به کاربر اجازه ویرایش رو می دید و باید اون رو به True تنظیم کنید
و یک خصیصه دیگر هم هست که در هنگام خروج از جدول تمامی عملیات ها رو لغو می کنه
در داخل ابجکت اینسپکتور تون خواص این شی رو بررسی گنید حتما شما این خواص رو بصورت نا خواسته دستکاری کردید
موفق باشید