PDA

View Full Version : مشکل در برنامه صدور فاکتور

Armin62
جمعه 21 بهمن 1384, 02:56 صبح
در یک برنامه صدور فاکتور می خوام تعداد کالا هایی رو که در فاکتور ثبت میشه تعدادش به دلخواه کار بر باشه یعنی محدودیتی در تعداد کالا هایی که در یک فاکتور میاد نباشه

البته در فایل ضمیمه روشن تر توضیح داده شده
حالت اسکرولش خیلی مهمه

تشکر ...
آرمین

sohrab o
جمعه 21 بهمن 1384, 09:57 صبح
نمیدونم منظورتو درست فهمیدم یا نه
اما باید یه data grid یا flix grid برای با اونا کار کنی

Armin62
جمعه 21 بهمن 1384, 12:55 عصر
Data Grid , flex Grid برای اینکه اطلاعات رو به صورت لیست در بیاریم عالیه ولی من میخوام در هر سطر مثلا با کلیک کردن در قسمت نام کالا لیست کالا های ثبت شده بیاد و کالا رو انتخاب کنم و در قسمت قیمت کالا هم مبلغی رو که قبلا همراه با معرفی کالا ثبت شده خود وارد شود فکر نکنم با datagrid , flexgrid بشه این کارو کرد
به نظرت میشه اگه ممکنه توضیح بده

تشکر...
آرمین

sohrab o
جمعه 21 بهمن 1384, 23:11 عصر
باید از همین فلیکس یا چند تا text box استفاده کنی
باید خلاقیت داشته باشی

Armin62
شنبه 22 بهمن 1384, 01:35 صبح
مسئله اینه که اگه بخوام از textbox استفاده کنم دیگه حالت اسکرولی وجود نداره

راستی در flexGrid میشه برای هر سلول به صورت جدا کد نوشت!!!
من که شک دارم .

Negin_Gostaran
شنبه 22 بهمن 1384, 02:38 صبح
من قبلا این مشکلو داشتم و برای حل اون از یک FlexGrid و یک Farem و تعدادی TextBox استفاده کردم.
شما باید تکس باکسها را به ترتیب مورد نظرت داخل فریم قرار دهی و دقیقا ارتفاع فریم را با ارتفاع هر سطر جدول مساوی قرار دهی. بعد با وارد کردن اطلاعات کامل یک ردیف در تکس باکسها برای رفتن به سطر بعد اطلاعات داخل تکس باکسها را درون سلولهای سطر جاری بریزی و بعد تکس باکسها را خالی کنی و فریم رو به اندازه ارتفاع یک سطر به پایین شیفت بدی.
و حتما باید در تکس باکسها زمانی که کلیدهای جهت بالا یا پایین زده می شود آنها را کنترل کنی و طوری عمل کنی که انگار داری داخل خود گرید حرکت می کنی (حتما همگام باشی)

Armin62
شنبه 22 بهمن 1384, 04:41 صبح
نمونه ای از کارت داری عزیز ممنون میشم اگه بزاری

تشکر آرمین

hadi2345
شنبه 22 بهمن 1384, 07:49 صبح
با سلام .
جناب آرمین از ابزارهای ComponentOne استفاده کن و خیال خودت رو راحت کن . دو تا گرید فوق العاده قدرتمند داره به نامهای TrueDBGrid , VSFlexGrid که توصیه میکنم حتما از ورژن 8 اونا استفاده کنی . من با TDBGrid کار کردم و از اون خیلی هم راضی ام . در ضمن موقع نصب ابزارهای ComponentOne نمونه برنامه های اونم نصب میشه که از اونا میتونی استفاده کنی . DataGrid یا FlexGrid محدودیتهای زیادی دارن که برای اضافه کردن هر کدوم از قابلیتهای گریدهایی که گفتم ، کلی باید کد بزنی .
موفق باشید .

siahacker
شنبه 22 بهمن 1384, 12:17 عصر
سلام
میشه بگید چه جوری حرف "گچ پژ" رو در وی بی بزنم؟؟؟؟
چون الان در این عکس دیدم ایشان حرف پ رو نوشته بودند
اما من وقتی می خواهم حروف بالا رو بنویسم یه سه نقطه جاش می نویسه
باتشکر

mehrzad007
شنبه 22 بهمن 1384, 13:26 عصر
مربوط میشه به فارسی ساز ویندوزت
بعد این سوال ربطی به این بخش نداره قوانین رو رعایت کن

siahacker
شنبه 22 بهمن 1384, 14:54 عصر
سلام
من می دونم سوال من هیچ ربطی به این بخش نداره ولی به این خاطر این جا مطرح کردم چون در متاپیک "مرجع حل مشکلات زبان فارسی و سورسهای مربوطه" هیچ لینکی برای دانلود کردن این مرجع وجود نداره
حداقل یه توضیحی بدید هر چه قدر هم که کم باشه
باتشکر

ehsan_ansaripoor
شنبه 22 بهمن 1384, 15:07 عصر
در یک برنامه صدور فاکتور می خوام تعداد کالا هایی رو که در فاکتور ثبت میشه تعدادش به دلخواه کار بر باشه یعنی محدودیتی در تعداد کالا هایی که در یک فاکتور میاد نباشه

البته در فایل ضمیمه روشن تر توضیح داده شده
حالت اسکرولش خیلی مهمه

تشکر ...
آرمین

دوست عزیز برای این کارت می تونی از کنترل DBLIST یا DBCombo استفاده کنی که در واقع لیست یک فیلد را نشان می دهند.

Negin_Gostaran
یک شنبه 23 بهمن 1384, 00:43 صبح
شما اگر در ویندوز XP کار می کنید و از فونتهای مثلMS Sans Serif استفاده کنید حروف گچپژ را به صورت نقطه چین می زند، کافی است فونت کنترل را تغییر دهید مثلا به Times New Roman
موفق باشید.

Negin_Gostaran
یک شنبه 23 بهمن 1384, 00:47 صبح
ببخشید دیر شد باید آمادش می کردم
این هم نمونه برنامه

Armin62
یک شنبه 23 بهمن 1384, 01:09 صبح
نگین گستران جان ممنون
احسان جان منضورم رو درست متوجه نشدی

Armin62
دوشنبه 24 بهمن 1384, 04:57 صبح
نگین گستران جان یک سوال داشتم
میخواستم بدونم که چطور اطلاعات وارد شده به گرید رو زخیره میکنی چون ممکنه فاکتور بیشتر از 10 سطر باشه .

تشکر ...
آرمین