PDA

View Full Version : مشکل در اتصال کلاینت ها به دیتابیس موجود در سرور

minabr
شنبه 21 بهمن 1391, 16:00 عصر
دوستان عزیز، من برنامه ای با استفاده از vs 2008 و اس کیو ال سرور 2008 نو شتم که قراره در یک work group ازش استفاده بشه. برنامه رو برروی همه ی سیستم ها نصب کردم و اجرا گرفتم. برروی سرور به درستی عمل کرد ولی از کلاینت ها نتونستم به دیتابیس متصل بشم و ارور داد. Authentication Mode رو windows قرار داده ام. مشکل برنامه از کجاست؟ و چطور میتونم رفعش کنم؟ لطفا کمکم کنید
کد اتصال به دیتابیس

connectionString="Data Source=DEARUSER\;Initial Catalog=Bimeh;Integrated Security=True"

naghshineh m&h
شنبه 21 بهمن 1391, 19:15 عصر
دوست عزیز من چندیدن نرم افزار تحت شبکه نوشتم اگر این کارهایی را که میگم درست انجام بدی حله
1-در هنگام نصب سی کو ال (کلمه ای که در ایران به اشتباه اس کیو ال خوانده می شود) حتما حالت MIXED MODE را انتخاب کن
2- از این کد استفاده کن

ConnectionString = "Server=" + 192.168.1.20 + ";" + "database=" + dbasename + ";" + "user id=" + sa + ";" + "password=" + 159753() + ";";

3-در نرم افزارت همیشه هنگام ورود چک کن که اگر بانک اطلاعاتی پبدا نشد دلیلش چیه و پیغام مناسب بده و برو صفحه تنظیمات بانک اطلاعاتی که خودت نوشتی را باز کن اینطوری حتی اگر بعدا نرم افزار شما را شخصی بخواهد روی سیستمی که تازه به شبکه اضافه شده نصب کند فقط با یک تلفن به شما همه چیز حله و نمیخواهد شما بروید آنجا یا حتما تنظیمات استاتیک انجام بدید
4-حتما در کد نویسی مسیر بانک اطلاعاتی از حالت داینامیک با توجه به شماره 3 استفاده کن حتماااااااااااااااااااااا اااااااااا

naghshineh m&h
شنبه 21 بهمن 1391, 19:16 عصر
ضمنا با کابر sa و پسوردی که خودتون عوضش کردید وصل شوید حل میشود 100 %

minabr
شنبه 28 بهمن 1391, 20:15 عصر
ضمنا با کابر sa و پسوردی که خودتون عوضش کردید وصل شوید حل میشود 100 %

دوست عزیز من روشی که شما فرمودید رو انجام دادم ولی متاسفانه باز هم برروی کلاینت برای اتصال به دیتابیس ارور میده. عکس ارور رو گذاشتم. لطفا راهنماییم کنید.:ناراحت:100160

r_s1389@yahoo.com
شنبه 28 بهمن 1391, 22:06 عصر
آقا کسی در این مورد کتابی داره ممنون میشم بذاره برای دانلود

minabr
یک شنبه 29 بهمن 1391, 10:51 صبح
کسی نیست جواب سوال من رو بده. از اساتید محترم خواهش می کنم. من باید هرچه زودتر حلش کنم.