PDA

View Full Version : اتصال به SQL Sever با ODBC ویندوز

naby123
یک شنبه 22 بهمن 1391, 09:01 صبح
سلام...
ببخشید زیاده متن فقط خواستم کامل توضیح بدم.میشه...
من دو تا سیستم با سیستم عامل ایکس پی دارم.یکی قراره با همین ویندوز نقش سرور رو بازی کنه و یکی هم کلاینت.
روی سرور SQL Server 2005 و چندتا دیتابیس دارم.یه برنامه هم نوشتم با C#‎ که به این دیتابیس قراره وصل بشه.توی connection string هم آدرس IP سرور رو دادم. برای مثال 192.168.1.99. اما کلاینت نمیتونه این دیتا بیس رو بخونه.یعنی اصلا به SQLServer وصل نمیشه.
از نظر شبکه بودن سیستم ها مشکلی ندارند هم ping میدن هم shared folder ها هم رو میبینند و هم میشه به هم remote بشن.
گفتند باید از ODBC استفاده کنم.اما واسه ایجاد یه ارتباط ODBC هم باز مهون خطا رو میده.یعنی وقتی ODBC رو میخوام ایجاد کنم اگه Local انتخاب کنم درست میشه بدون هیچ خطایی ولی وقتی میخوام کلاینت رو به سرور وصل کنم timeout میده. هم از dynamic port استفاده کردم هم دستی واسه TCP/IP از پورت 1433 استفاده کردم. پورتهای firewall و آنتی ویروس هم باز هستند.مشکل از اونها نیست.
توی SQL server هم توی security و قسمت logins هم NT AUTHORITY\SYSTEM فعاله.
توی sql config. manager هم حالت TCP\IP اجرا شده و فعاله.
با تمام این تفاسیر ODBC ساخته نمیشه و به طبع اون ارتباط با دیتا بیس و SQL هم برقرار نمیشه.
حالا به نظر شما دوستان باید چکارش کنم؟ الان دو هفتس بدجور درگیر این موضوع هستم.ممنون میشم راهنمایی کنید...