PDA

View Full Version : چطور رنگ قلم چندتا آبجکت رو باهم تست کنم !

rtech
جمعه 21 بهمن 1384, 18:19 عصر
با سلام
من روی فرم حدود 15 تا Label دارم و میخوام وقتی کاربر خواست به صفحه بعدی بره رنگ قلم تمامی این 15 تا Label تست بشه و مثلا اگر رنگ تمام آنها مشکی یا قرمز بود یک سری کد که برای یک دکمه نوشتم اجرا بشه
مثلا یک دکمه Apply روی فرم داریم که میخوایم وقتی کاربر روش کلیک کرد تمام تنظیمات ذخیره بشه ولی ممکنه کاربر این دکمه رو نرنه و بخواد بره فرم بعدی در اینجا میخوام ازش بپرسیم که آیا مایلید تنظیمات ذخیره بشه و اگر جواب مثبت کار دکمه Apply رو انجام بده بدون اینکه دوباره تمام اون کدهای دکمه Apply رو اینجا ( یعنی دکمه Next Page ) بنویسیم
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

rtech
شنبه 22 بهمن 1384, 00:26 صبح
کسی جواب نمیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Payman62
شنبه 22 بهمن 1384, 01:32 صبح
ببین شما میتونی یه کلید رو از یه جای برنامه فراخوانی درست مثل توابع. البته منم اینو نمیدونستم و حدس زدم و چک کردم دیدم شد. با این کد ساده :

Private Sub Command1_Click()
Beep
End Sub

Private Sub Command2_Click()
Command1_Click
End Sub
وقتی رو Command2 کلیک میکنم دستور Command1 اجرا میشه.
حالا شما تو برنامه خودت کلید apply رو صدا بزن.

Negin_Gostaran
شنبه 22 بهمن 1384, 02:51 صبح
به نظر من شما باید یک متغییر عمومی از نوع Boolean تعریف کنی. و در رویداد Change کنترلهایی که امکان تغییر دادن اونا توسط کاربر می باشد، یک سطر اضافه می کنی که مقدار آن متغییر را مساوی True قرار دهد. حال در رویداد Click دکمه Applay نیز یک سطر اضافه کن و مقدار آن متغییر را مساوی False قرار بده.
حال در زمان فشردن دکمه Next Page این متغییر را چک کن اگر مساوی False باشد یعنی کاربر تغییری در این فرم نداده است تا اینکه بعد از دادن تغییرات دکمه applay را کلیک کرده است و شما نیازی به اجرای کد مربوط به رویداد Click دکمه Applay نداری، در غیر باید طبق روش ذکر شده توسط Payman62 روتین مربوط به Click دکمه Applay را فراخوانی کنی.
موفق باشی

rtech
شنبه 22 بهمن 1384, 10:36 صبح
دوستان از همتون ممنونم ولی دکمه های من فلش هستند نمیدونم این روش روش کار میکنه یا نه ولی الان تستش میکنم

rtech
شنبه 22 بهمن 1384, 10:54 صبح
ببین شما میتونی یه کلید رو از یه جای برنامه فراخوانی درست مثل توابع. البته منم اینو نمیدونستم و حدس زدم و چک کردم دیدم شد. با این کد ساده :

Private Sub Command1_Click()
Beep
End Sub

Private Sub Command2_Click()
Command1_Click
End Sub
وقتی رو Command2 کلیک میکنم دستور Command1 اجرا میشه.
حالا شما تو برنامه خودت کلید apply رو صدا بزن.

دوست عزیز نتونستم این کد را قرار بدم چون دکمه من یک روتین نیست که با این کد بشه منتقلش کرد به عکس توجه کنید :

Negin_Gostaran
شنبه 22 بهمن 1384, 23:43 عصر
تابعی که می خواهی فراخوانی کنی چون دارای پارامتر ورودی می باشد باید حتما آنها را نیز وارد کنید.
مثلا اگر شما بخواهید تابع مربوط به رویداد KeyDown یک تکس باکس را فراخوانی کنی حتما باید دو پارامتر ورودی نیز داشته باشد.
call Text1_KeyDown(vbkeyReturn,0)

rtech
یک شنبه 23 بهمن 1384, 10:17 صبح
خوب برای این دکمه به صورت فلش هست چطوری باید فراخوانی بشه ؟؟