PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکلات در gridview

htooan
دوشنبه 23 بهمن 1391, 00:56 صبح
با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان اهل تکنولوزی
من در حال ساخت یک پرتال هستم و این پروژه اولین پروژه من در asp.net هست و واقعا دارم سعی خودم رو میکنم به نحوی ک به ذهنم چیزی میریسه کارم رو انجام بدم و پروژه کار کنه من حتی ی پروژه پرتال رو کد هاشو ندیدم :لبخندساده:
خدا رو شکر تا الان خوب پیشرفت کردم و کارم رو تغریبا تا حدی کار راه انداز پیش بردم
اما حالا به مشکلی برخودم
اون هم این هستش ک من پست هایی ک ادمین سایت قرار میده رو توسط یک gridview و sqldatasource با انجام tamplate edit انجام داده ام من می خوام برای پست هام اعضا بتونند نظر بدهند برای همین یک table برای نظرات درست کردم حالا میخواسم داخل همون gridview دو دکمه به صورت پنهان بگذارم ک گذاشتم اما موقعی ک میخواستم کدی بنویسم ک چک کنه ک کاربر login کرده یا نه اگر کرده اون قسمت(منظور بخش نظر دهی و دکمه هایش و ...) visble= true کنم ک بتونه نظر بده اما دیدم زمانی ک ی دکمه یا هر چیزی داخل gridview هست نمیشه به بخش properti ش دسترسی داشت مثلا برای یک دکمه که داخل gridview هست نمیشه نوشت Button1.visible=true;
نمی دونم باید چه کار کنم کارم گیره ی اشکال دیگه هم دارم بخاطر بی تجربگی اونم اینه ک برای ذخیره یک پست ک باید درون خودش حتی کاراکتر enter
رو هم ذخیره کنه از چه نوعی در پایگاه داده استفاده کنم و از چه ابزاری برای گرفتن و چه برای ارائه یا نمایش
ممنون میشم اگر سوالات من رو جواب بدید :لبخندساده:

mahdidabaghi
دوشنبه 23 بهمن 1391, 03:03 صبح
سلام دوست گرامی
من واسه این کار در صفحه اول فقط مطالب رو نشون میدم که در پایان هر مطلب یک لینک ادامه مطلب قرار دادم که با کلیک روی اون ادامه مطلب در صفحه دیگه ای نشون داده میشه و تو این صفحه کاربران نظر هم میتونن ارسال کنند
در کل این رو میخواستم بگم که واسه نمایش مطالبت توی صفحه اصلی من از این روش (ایده من این طوریه) استفاده میکنم.

hashemi85sep
دوشنبه 23 بهمن 1391, 06:33 صبح
سلام
دوست عزیز دباغی منظور شما اینه که فقط کاربران عضو بتونن ادامه مطلب رو ببینن و نظر بدن ؟

htooan
دوشنبه 23 بهمن 1391, 12:28 عصر
سلام دوست گرامی
من واسه این کار در صفحه اول فقط مطالب رو نشون میدم که در پایان هر مطلب یک لینک ادامه مطلب قرار دادم که با کلیک روی اون ادامه مطلب در صفحه دیگه ای نشون داده میشه و تو این صفحه کاربران نظر هم میتونن ارسال کنند
در کل این رو میخواستم بگم که واسه نمایش مطالبت توی صفحه اصلی من از این روش (ایده من این طوریه) استفاده میکنم.

کار شما درست هست ولی جدیداً خیلی کم این کار رو انجام میدند و همه از فیس بوک الهام گرفتند برای نظر دهی
حتی دیدم بعضی کاری کردند ک حساب فیس بوک رو شناسایی می کنند و به همون شکل با همون پروفایل نظر میدهند

htooan
دوشنبه 23 بهمن 1391, 12:30 عصر
یکی نیست بدونه؟:ناراحت:

htooan
سه شنبه 24 بهمن 1391, 00:20 صبح
nabood?
:ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:: اراحت::ناراحت::ناراحت::نارا ت:

mahdidabaghi
سه شنبه 24 بهمن 1391, 01:21 صبح
کار شما درست هست ولی جدیداً خیلی کم این کار رو انجام میدند و همه از فیس بوک الهام گرفتند برای نظر دهی
حتی دیدم بعضی کاری کردند ک حساب فیس بوک رو شناسایی می کنند و به همون شکل با همون پروفایل نظر میدهند
ببخشید یه کم سرم شلوغه که دیر جواب میدم.
در ارامه عرایضم باید عرض کنم وقتی کاربر به اون صفحه ادامه مطلب میره میتونه نظرشو به صورت ایجکسی ثبت کنه که صفحه بیخود رفرش نشه.

mahdidabaghi
سه شنبه 24 بهمن 1391, 01:33 صبح
دوست عزیز دباغی منظور شما اینه که فقط کاربران عضو بتونن ادامه مطلب رو ببینن و نظر بدن ؟
خدمت شما هم بگم من دو تا فیلد وضعیت برای پست ها در نظر میگیرم.اولی برای انتشار پست (که اگه true باشه مطلب در صفحه اصلی سایت نشون داده میشه) و یکی برای فعال سازی نظر سنجی برای هر پست (که این هم اگه true باشه برای اون پست نظر سنجی فعال میشه و کاربران میتونن نظر بذارن)
نا گفته نمونه بعد از ثبت نظر هر وقت مدیر سایت وضعیت انشار این نظر رو (که این هم مثل بالایی هایه و به صورت پیش فرض false هست) رو به حالت true بیاره اون وقت این کامنت عزیز توی سایتمون و واسه اون مطلب نشون داده میشه.

htooan
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 01:06 صبح
ممنون از اینکه سعی کردید کمکم کنید ولی بازم اونی رو ک می خواسم نگرفتم و یه راه ساده رو جلو رو من گذاشتید:لبخندساده:

clover
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 01:23 صبح
اما دیدم زمانی ک ی دکمه یا هر چیزی داخل gridview هست نمیشه به بخش properti ش دسترسی داشت مثلا برای یک دکمه که داخل gridview هست نمیشه نوشت Button1.visible=true;

به این شکل عمل کنید:

Button Button1 = GridView1.Rows[0].Cells[1].FindControl("Button1") as Button;
Button1.Visible = true;
این کد به دکمه موجود در سطر اول ستون دوم دسترسی پیدا می کنه، در کل می تونید از یک حلقه ی foreach بر روی سطر های GridView استفاده کنید

اشکال دیگه هم دارم بخاطر بی تجربگی اونم اینه ک برای ذخیره یک پست ک باید درون خودش حتی کاراکتر enter
رو هم ذخیره کنه از چه نوعی در پایگاه داده استفاده کنم و از چه ابزاری برای گرفتن و چه برای ارائه یا نمایش
پایگاه داده فرقی نمی کنه، از یک ادیتور متن تحت وب (WYSIWYG) مثل TinyMCE استفاده کنید

نمی دونم باید چه کار کنم
از کنترل LoginView استفاده کنید

حتی ی پروژه پرتال رو کد هاشو ندیدم
بهتره حداقل کمی جستجو کنید در مورد این موضوع

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 25 بهمن 1391, 06:53 صبح
عرض سلام
برای این کار بهترین روش این است که شما خاصیت Visible شی داخل GV رو روی کوکی یا سشن مورد نظر (لاگین) ست کنید.
موفق باشید